Која е разликата?

Член од
14 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
fakt e i dokazano e deka zenite ili devojkite kako sakate treba da bidat zaljubeni ili epten da gi privlece nekoj maz ili decko za da imaat sex odnosno vo toj slucaj da vodat ljubov so nego dodeka pak mazite mozat da imaat sex so skoro sekoja zena.se e do toa vo koj film si vlezen a filmot si go pravam i jas so maz mi pa taka nekogas vodime ljubov a nekogas cist sex a povremeno i se isprobuvaat i razni tehniki...

usput ne se pravam pred vas nesto kao iskusna zenturaca ama sepak godinite si go pravat svoeto i kako sto vikaat eh da mi e ovoj pamet sega..
hmmm pa i ne bi rekol deka e FAKT.sve ti zavisi od mentalitet i domasno vaspitanje.ako veke zborime za fakti ondak fakt e i deka ima i devojcinja od 13-14godini so se pleskaat za 300denari ili kutija cigari so e stvarno zalosno.i voopsto ne e pravilo deka mazite mozat da imaat seks so sekoja zena.ako bese takva rabotata nemase ja da izgubam nevinost na 20godini tuku na 14 ili 15. ali ne mi bese toa satisfakcija.ako bese samo za sex ondak mozev da si ja najdam bilo koja drolja pa da se plesneme.povise mi se svigja koga sum so nekoja sto stvarno ja sakam i me saka.jeste znam deka nema da ostanam cel zivot na odnosi samo u vrska i znam deka ke ima i nekoi sex avanturi so ne bi gi odbil (bi gi odbil ako veke imam devojka) no u globala povise mi se svigja koga ne e samo dupenje ili sex kolku da se zadovolat zivotinskite potrebi.povise mi se svigja koga ima i emocii.sea nekoi momci so stereotipni sfakjanja mozda i ke me narecat i zenskar ili papucar ili picketina ali jebi ga si znam sto mi se svigja
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
spored mene ima golema razlika vo vodenje ljubov i sex,,,, mislam deka zenskite preferiraat vodenje ljubov zatoa sto obicno koga se reseni da legnat so nekoj treba da go sakaat,,, za razlika od maskite,,, no sepak mislam deka i kaj maskite ima razlika,,, samo sto tie samo znaat dali go pravat toa od ljubov ili e samo nagon:))))):back:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
И во водењето љубов и во сексот има емоции...Ако тие емоции се посилни и обострани, тогаш е водење љубов.:nesum::nenene:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Мислам дека разликата е во немањето на емоции во сексот за разлика од водењето љубов ...

Ја сакам повеќе долга и слатка љубов одколку секс за една вечер ...:pipi:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
дали воопшто ја има меѓу секс и водењељубов?
и што сакате повеќе секс за една вечер или долга и слатка љубов??? :)
:back:
сексот е само мал дел од водењето љубов, но неминовен
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
секс ти е хормонско празнење, се збираат хормони што мораш да ги испразниш
водење љубов ти е емотивно празнење, со емоциите не е толку едноставно ама главно се сведува на тоа
водењето љубов немора да подразбира секс, тоа е многу повеќе од секс:smir:
 
M

MIL

Гостин
Секс некако ми звучи грубо ако сум вљубен би избрал ДОЛГА СЛАТКА ЉУБОВ СО САКАНАТА :back:
 
Член од
6 ноември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
Pa spored mene vodenjeto ljubov e najubava rabota kade pokraj seksot partnerite se i emocionalno povrzani ima cuvstva megu niv dodeka kaj seksot za edna vecer moze i da nema emocii cisto samo za zadovoluvanje na potrebi.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Терминот секс се користи и во двата случаи, што според мене е погрешно.
Секс - чинот го применуваат луѓе кои не се во стабилна врска, па со секоја втора им е интересен и ги задоволува, или пак луѓе кои не се емотивни и гледаат тоа да се заврши како на трки, што побрзо да се задоволат (само себе си).
А за разлика од тоа, водењето љубов е прекрасен чин меѓу двајца луѓе кои се сакаат, кој трае подолго, со многу разменување нежности и мислувања, многу подлабок однос помеѓу двајцата учесници :) Знаете на каков `длабок` мислам.
Инаку, помеѓу секс и долга,слатка љубов би го одбрала второто.
Сексот го сметам за груб чин кој преку брза постапка го применуваат манијаци, зависни од задоволство кое си го пружаат само себе си.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Водењето љубов е начин за искажување на љубовта помеѓу партнерите, а сексот е само задоволство. Така да би избрал Долга слатка љубов со саканата, а секс така само ради задоволство со некоа швалерка..:wink::wink:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
дали воопшто ја има меѓу секс и водењељубов?
и што сакате повеќе секс за една вечер или долга и слатка љубов??? :)
:back:
Ако ја убедам дека ќе водиме љубов - то е муфте
Ако пристани само на секс то ќе ме кошта или излегвање по кафиќи или некое евро на крајот
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Терминот секс се користи и во двата случаи, што според мене е погрешно.
Секс - чинот го применуваат луѓе кои не се во стабилна врска, па со секоја втора им е интересен и ги задоволува, или пак луѓе кои не се емотивни и гледаат тоа да се заврши како на трки, што побрзо да се задоволат (само себе си).
А за разлика од тоа, водењето љубов е прекрасен чин меѓу двајца луѓе кои се сакаат, кој трае подолго, со многу разменување нежности и мислувања, многу подлабок однос помеѓу двајцата учесници :) Знаете на каков `длабок` мислам.
Инаку, помеѓу секс и долга,слатка љубов би го одбрала второто.
Сексот го сметам за груб чин кој преку брза постапка го применуваат манијаци, зависни од задоволство кое си го пружаат само себе си.
И сега сите ние кои немаме сериозна врска, не направи манијаци, зависници од задоволства и егоисти. И сето тоа само заради што ние немаме посериозна врска.
Во сексот ќе има љубов, онолку колку што ние и нашиот партнер ќе внесеме. Доколку нема емоции во сексот, не гледам ништо што не прави различни од животните.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
И сега сите ние кои немаме сериозна врска, не направи манијаци, зависници од задоволства и егоисти. И сето тоа само заради што ние немаме посериозна врска.
Во сексот ќе има љубов, онолку колку што ние и нашиот партнер ќе внесеме. Доколку нема емоции во сексот, не гледам ништо што не прави различни од животните.
Кхм. Мое мислење?
Не реков дека тие кои не се во сериозна врска се манијаци :tapp: Воопшто не си ме разбрал. Ако има емоции го сметам за водење љубов, а сексот е чин без внесување чувства, нежности и милувања.
Секако дека мора да има емоции за да го сториш тоа, но тие емоции не се еднакви со оние на парови кои редовно водат љубов и имаат цврста долготрајна врска исполнета со нежности во горенаведениот процес.
Тоа и го напишав, да не се повторувам...
 
Член од
18 ноември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
Морам да признаам сите сте исти,мислете со вас-момчињата одиме бидејќи сте ФАЦИ?! -имаш пари,кола,а си без чувства во секоја смисла на зборот и токму ти ќе бидеш тој со кого ќе бидам во врска?Многу гадно се лажете,премногу ги дигате акциите мислејќи дека ве сакаат само заради наведенити работи.Убавината е во малите нешта!!!Како може да бидам во кревет со некој што не ме привлекува,не го делам јазикот со твојата кола,ниту своето сепство со твоите пари!Грешта сте потполно :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom