Која банка е најдобра? (ваши искуства со банки)

Член од
14 април 2012
Мислења
31.544
Поени од реакции
62.445
Ај сега ти кажи ми кој денес, освен пензионерите, вади толкава сума од банкомат. Па уште и од банкомат од друга банка. Испаѓа како човекот првпат во животот да користи банкомат.
Oва ти е ептен лош обид за тролање.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.984
Поени од реакции
11.910
Што е битно кој колку вади и откај вади. Неодамна еден дечко на шалтер вадеше, па тоа чупето таму му почна со истата прикаска.
Овој трпеше па на крај и рече, ќе нема работа за тебе ако нема такви како мене.
 

Que

Член од
10 април 2013
Мислења
79
Поени од реакции
56
Nekoja priporacka za prakanje pari na/od Interactive Brokers?
Pogolemi sumi.
 
Член од
3 април 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Извинете што прашањето ми е надвор од темата.
Дали некој има работно искуство во Стопанска Банка Ад Битола, односно како е ситуацијата сега, дали имаат добри услови за работа,каква е организациската структура? Дали има некој информација за продажба на истата (дека пропаѓала) и сл.
Ве молам ако некој има информација да ја сподели, бидејќи имам понуда за работа од истата, па се двоумам дали да ја прифатам.
Ви благодарам однапред.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ако не работиш ништо на пример, секако треба да прифатиш. Голема е шансата да се продава на Комерцијална банка, односно постои и официјална објава за таква можност.

 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Едно прашање малку надвор од темата. Дали некој користи Diners? Видов интересна понуда на нивната страна, пишува дека со нивната Diners Club картица имаш Lounge пристап. Дали некој знае како ова работи? Дали е една посета или неограничен број?

 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.124
Поени од реакции
8.927
Што е битно кој колку вади и откај вади. Неодамна еден дечко на шалтер вадеше, па тоа чупето таму му почна со истата прикаска.
Овој трпеше па на крај и рече, ќе нема работа за тебе ако нема такви како мене.
ne pamtam koga posleden pat sum vadel kesh vo mkd, ova so proviziite za vadenje od ATM,
samo ako vadis od ATM na druga banka e, ili na site vekje zema?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
ne pamtam koga posleden pat sum vadel kesh vo mkd, ova so proviziite za vadenje od ATM,
samo ako vadis od ATM na druga banka e, ili na site vekje zema?
Аки имаш дебитна и вадиш на твоја банка атм, тогаш е фрее
Само тогаш,
Принтање салдо се наплаќа

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Едно прашање малку надвор од темата. Дали некој користи Diners? Видов интересна понуда на нивната страна, пишува дека со нивната Diners Club картица имаш Lounge пристап. Дали некој знае како ова работи? Дали е една посета или неограничен број?

Не биди луд. Динерс е најскапа картичка. Ќе те убијат од провизии. Динерс зема оној на кој банката не му дава кредитна картичка, па ова е ко ваша задња шанса

Sent from my phone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom