Кошаркарски онлајн менаџер

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Абе и јас ништо не сум купил, а пари немам за леб. Гледам тој Пелистер купил еден 170 000 СИ. Станува страшно
Сега е тетово или поранешен лејкерс.
Ја чекамедно пф да си најдам и да завршам со купување.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
леле заборавив да ставам тактика на пријателската со македонија а купив 2 нови играчи ама јбг! кој датум почнува лигата? позз
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Најновата аквизиција на тимот КК Македонија-Андрес Рубио ТСИ 110000.Купен за неверојатни 6 милиони евра. Има шут брзина и дриблинг 14 ама затоа е висок 165 цм. Али во секој случај е многу подобар од сите педесетилјадаши што можев да ги купам за тие пари.
Е сега после толку купување страшно ќе се изнервирам ако пак не потценат како лига.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Бајги тимови има нови во Македонија тоа е добро полека се ујачуваат лигите и ке испаднат повеќе квалитетни тимови :)
Иначе Правниче сега ке ти го разгледам тимов да видам што играчи имаш,иначе ја прифатив пријателската ке ме тепаш многу разлика ако дадам над 10 поени ке бидам многу среќен,оти на Loser му дадов 25 а тебе 10 највеќе али најважно ќе фанам пари :)
------------------------------------------
Иначе оваа сезона бајги тимовиве се ујачале во Суперлига ке биде доста интересно,КК Тетово земал играч со Skills Index : 179.053 и Вујадинович купил одличен играч скоро сите :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
У прва лига ќе има голема борбаааа, мислам за опстанок, не за титула. Интересно ќе е да се гледа.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Само јас ништо не сум купил. Туку, ајде некако да се ангажираме да има македонски јазик на играва.Нели би било добро, а ?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас сум за,некако да контактирате па ако треба за превод тука сум,иначе кога се пак изборите за селектор на репрезентација до 21 година ? :)
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
E да, ама и јас незнам како. А, за изборите .... и тоа незнам:tapp::tapp::wink::wink:.
Ја ако можат Вујадинович и Куманово како поискусни во играва, нека пробат некако да контактират во врска со ова.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вујадинович нека остане на чело на националниот тим.Па сеа ако некој од пискусниве конкурира тоа ќе биде супер.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ханибал гледам си ми понудил пријателска, ама неможам да играм пеер играм во купот уште 4 утакмици имам. Нека завршат па пред да почне сезоната ќе извртаме една. :helou:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Леле ја па играч не можам да купам.

Инаку готов е распоредот,првоо коло со охрид,второ со правниче и трето коло со суперлеснот куманово.
Ајде спонзорите ќе ме тешат.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Еве што ми одговорија на барањето за македонски јазик:
Thanks for the suggestion, at the moment the dev are very busy with other projects, but it will be in our to do list.:nesvest:
P.S.Очекувам 2 победи во првите 3 кола.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Лелееееееее, заборавив да наместам постава за приватниот куп!!!

КАКО ЗАБОРАВИВ БЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ? СТВАРНО ЌЕ ИЗГУБАМ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom