Кошаркарски онлајн менаџер

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Можеби ова ке им биде интересно на љубителите на баскет, вчера званично започна нова сезона на Charazay Basket Manager, онлајн баскет лига во која што (нормално во рамки на својата земја) земаат учество играчи од целиот свет (ми се чини 20-тина иљади активни јузери има). За жал, Македонија ја сочинуваат само 4 јузера, меѓу кои сум јас и мојот 11-годишен син, и уште само два активни члена. Дури и селекторот на Македонија е од Словенија бидејќи јас влегов по неговото назначување.До оваа сезона можеше да се води тим од Македонска лига од било која земја, но од оваа сезона доколку живееш во странство ке мора да бираш клуб од земја во која што престојуваш. Проверете на http://www.charazay.com/index.php , зачленете се, и покажете што знаете.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
да го опулиме па да видиме на кој принцип работи, досега сум играл само на јаху за нба
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
колку време се чека за да ти дадат тим????
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
неможам да најдам како се аплицира
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
E oвде бре Гижо
NEW! You now get 50 CBMoney when you sign up!...
Тоа sign up е со hyperlink
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
маркетар напиша:
колку време се чека за да ти дадат тим????
Абе вчера интервенирав кај сите модератори да ја потуркаат малку работата, имаат 980 јузери на листа на чекање, и идат IP по IP да проверат кој од каде влече адреса...еве и брат ми чека неколку дена веќе...

Маркетар, Гижо, што не кажете дека ви дадоа екипи? Глеам на Гижо второпласирана екипа му дале хехехе...сега мењавајте имиња на екипи, и да се коскаме!
Ако ви треба помош околу било што јавете!
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
Gravity Grave напиша:
Маркетар, Гижо, што не кажете дека ви дадоа екипи? Глеам на Гижо второпласирана екипа му дале хехехе...сега мењавајте имиња на екипи, и да се коскаме!
Ако ви треба помош околу било што јавете!
чекајќи и веќе забравив оти побарав екипа. плус овие денови не ни бев во мкд па сега ќе проверам...
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Stvarno neznam kako se igre se registriav ama moze malce pomos ?
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Се зачленив сеа чекам да ми дадат екипа:zlo:
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
iLe напиша:
Stvarno neznam kako se igre se registriav ama moze malce pomos ?
Доколку си се регистрирал и си добил тим (ќе те известат преку маил), имаш инструкции за игра на Српски, Хрватски, Босански и Бугарски, па ваљда нешто ке ти помогнат така. Ако не, јави што не ти е јасно, па ке идеме степ бај степ, не е многу комплицирано.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Мене ми е на српски и све свакам:toe:
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
За жал пак останавме само 6-7 стални играчи, и 4 квалитетни тима, што не е доволно да се крене "league hardiness" на Македонската лига. Ни требаат уште играчи кои што ке вложат минимален труд (20-тина минути дневно, или на два дена), за да се обидеме да го кренеме нивот на нашата лига, што ке ни даде поголема конкурентност во мечевите со останатите екипи од Европскиот и Светскиот крем. Успеавме да издејствуваме промена на името од Фиром во Македонија, имаме дури и еден модератор.
Потребни ни се играчи, придружете ни се, и на овој начин да ја прославиме Македонија, а воедно и да го покажете своето знаење од кошаркарската игра!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Gravity Grave напиша:
За жал пак останавме само 6-7 стални играчи, и 4 квалитетни тима, што не е доволно да се крене "league hardiness" на Македонската лига. Ни требаат уште играчи кои што ке вложат минимален труд (20-тина минути дневно, или на два дена), за да се обидеме да го кренеме нивот на нашата лига, што ке ни даде поголема конкурентност во мечевите со останатите екипи од Европскиот и Светскиот крем. Успеавме да издејствуваме промена на името од Фиром во Македонија, имаме дури и еден модератор.
Потребни ни се играчи, придружете ни се, и на овој начин да ја прославиме Македонија, а воедно и да го покажете своето знаење од кошаркарската игра!
Се имав регистрирано и порано но го имам забораено пасот:kesa:..сега се регистрирав пак очекувам и меил :)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Јас се регистрирам во моментов...
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
За помош..

..може да ви послужи сајтот, специјализиран за бившите Ју републики, и селекторот на репрезентацијата на Србија објаснува како најдобро да го искористите играчот на секоја позиција според енџинот на играта. Има и други доста корисни информации.

http://ex-yu-cbm.com/viewtopic.php?t=1373
 

Kajgana Shop

На врв Bottom