Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Тоа го збориш навивање :tapp:
Дрес имаш низ цело Скопје, не оргинал, и имаш милион маици со лого Македонија. И те молам више да не ми реплицираш пошо ме замараш. Еве ќе ти кажам за да не ме замараш веќе. Вие денес напраивте најдобра атмосфера во свет, такво навивање не се памти на овие простори. БРАВО! Ај сега
More pederi edni skapani.I denes li imate obraz da zboruvate be longuri edni skapani.Simik usi kur da pusi.Pa sto gledate bre luge.Neli se opulivte malku ne bese toa vasata stala Jane Sandanski nitu pa sosednata konjusnica Park.Toa bese Boris Trajkovski i igrase reprezentacijata.10 dusi da otisle Lozari treba da se gordeat.Da igrase reprezentacijata vo Kavadarci ke dojdevte li be zalosni edni?I tuka li ke peevte za Simik.Zatoa li otidovte be patrioti da ne vi kazuvam kakvi?Lozari si bea i na fudbalot i na kosarkata i si navivaa patriotski kolku tolku.PO 100 PATI VI POVTORUVAM DEKA PEDERSKOTO VO SKOPJANITE E TOA STO NIKOGAS NE PRIZNAVAAT GRESKA...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ако навистина овие Ф.А пееле, Симиќ уши........ тогаш стварно е срамота, па луѓе репрезентацијата игра, Симиќ не е ни на теренот. Колку и да го мразите, барем тоа не го искажувајте на репрезентативен натпревар, еве за помалку од еден месец почнува првенството па ќе можете да му пеете колку сакате.

Овој кој ве води мора да е тешка издрикотина.
 
V

Viktoranius

Гостин
Денес Лозари беа во најголем број колку што можат да се соберат, околу 60. Ако толку ги правите Козари патриоти што не кажете зашто никој од нив немаше дрес Македонија туку сите беа во Фени. И второ не требаше да идете на страна како никој ништо бевте ви се смееја сите. Не провоцирам, ви кажувам најискрено да навиваше цела сала заедно ке беше друго ама и утакмицава беше од тапа по тапа. Од цела утакмица најдоброто е тоа што тепавме и ништо друго.

И после тоа пак имаш образ да пишеш ?

Абе засрами се и ти и твојата група без разлика оти сте најбројни. Лозари и да се биле 60 души како што велиш, ама навиваа од срце за репрезентацијата како шо треба и ниту еднаш не почнаа да пеат песни за Фени или за било кој друг, а вие тоа го правевте.

Mногу луѓе сакале ама се заебале ....
Симич уше кур да пуше ....
Во Скопје ви се е*ат сестрите .....

И после ти ќе ми се правиш патриот, и ќе ми збориш дека Лозари немале дресови од Македонија и затоа не биле патриоти ?

Извини ама патриотизмот да го почуствуваш не ти треба облека, ти треба срце, тоа што вие дружината од аеродром го немате и никогаш ќе го немате, па ако сакате и цели облечете се во комплет Македонија.

Немам повеќе шо да кажам, секоја чест за Лозари барем знаат зошто отидоа да бодрат репрезентацијата, а не да се замарат со некои копиљаци како вас.

За тие шо не знаат не сум од Лозари и не ги бранам, ама барем вчера излегоа нај фер навивачки и навиваа за репрезентацијата, а не за ку*ца.

Овој кој ве води мора да е тешка издрикотина.
Сите се издркотини таму.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Mногу луѓе сакале ама се заебале ....
Симич уше кур да пуше ....
Во Скопје ви се е*ат сестрите .....
Ногу е добра песната и на крај викат шалалалал.Инаку за навивање партал направивме последните 15 до 20 мин.:smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
falimy vecer samo neznam kolku saat pred sala, ima karti i site so family maicki, ili bluzobi da si dojdete
:nesum:
Денес Лозари беа во најголем број колку што можат да се соберат, околу 60. Ако толку ги правите Козари патриоти што не кажете зашто никој од нив немаше дрес Македонија туку сите беа во Фени. И второ не требаше да идете на страна како никој ништо бевте ви се смееја сите. Не провоцирам, ви кажувам најискрено да навиваше цела сала заедно ке беше друго ама и утакмицава беше од тапа по тапа. Од цела утакмица најдоброто е тоа што тепавме и ништо друго.
Еве кој шо беше у сала и ги виде Фемели нека каже дали имаше повеќе од 5 души со дресови и маици Македонија(јас искрено не видов освен со Фемели блузони):toe:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
:nesum:

Еве кој шо беше у сала и ги виде Фемели нека каже дали имаше повеќе од 5 души со дресови и маици Македонија(јас искрено не видов освен со Фемели блузони):toe:
абе нели разбераате оти со них неможете да се опраате ?? шо се замарате со такви идиоти не мее јасно коо гледате дека се контра одат :toe: после они биле повеке од Лозари и биле патриоти на них повеке ги е интересирало да напраат реклама на нивната навивачка група одколко да навиваат за МАКЕДОНИЈА
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Само едно ќе ви кажам "најдобри навивачи во Македонија" прво погледнете ги Шкотитие и ривалството помеѓу Селтик и Ренџерс,а сите знаеме колку големо е тоа,можеби и најголемо во светот...Погледнете ги нив,и научете се малу на култура,барем малку...Да пеете на утакмица во Скопје ви се ебат сестрите,јас да бев полиција или нешто слично или Даниел Димевски,ќе дадов наредба со клоци надвор да ве извадат,и да си тргнете накај селото и никогаш повеќе да не се враќате во Борис Трајковски,копиљаци ниедни...Јас цело време ве мислев за најдобри,најоранизирани-вие сте биле:nesvest::kesa:...
П.С Само уште едно:Да ви стават една капија таму на селото,и никогаш повеќе да не излезете од него,зошто ја срамите цела држава:(:(
 
V

Viktoranius

Гостин
Само едно ќе ви кажам "најдобри навивачи во Македонија" прво погледнете ги Шкотитие и ривалството помеѓу Селтик и Ренџерс,а сите знаеме колку големо е тоа,можеби и најголемо во светот...Погледнете ги нив,и научете се малу на култура,барем малку...Да пеете на утакмица во Скопје ви се ебат сестрите,јас да бев полиција или нешто слично или Даниел Димевски,ќе дадов наредба со клоци надвор да ве извадат,и да си тргнете накај селото и никогаш повеќе да не се враќате во Борис Трајковски,копиљаци ниедни...Јас цело време ве мислев за најдобри,најоранизирани-вие сте биле:nesvest::kesa:...
П.С Само уште едно:Да ви стават една капија таму на селото,и никогаш повеќе да не излезете од него,зошто ја срамите цела држава:(:(
Шкотите покажаа вистински навивачки дух, а спаѓаат едни од најхулиганите во светот. Ама кога им е репрезентацијата во прв план за нив клубските активности се забораваат, и се посветуваат на репрезентацијата. Дури и жал ми падна на мене за шкотите кога не ги пуштија на градски тие останатите шо имаа купено карта на диво. Се покажаа како дружољубив народ, луѓе со големо срце шо инвестираа во домот за деца со пречки во развојот, и пред се вистински навивачи.

 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Шкотите покажаа вистински навивачки дух, а спаѓаат едни од најхулиганите во светот. Ама кога им е репрезентацијата во прв план за нив клубските активности се забораваат, и се посветуваат на репрезентацијата. Дури и жал ми падна на мене за шкотите кога не ги пуштија на градски тие останатите шо имаа купено карта на диво. Се покажаа како дружољубив народ, луѓе со големо срце шо инвестираа во домот за деца со пречки во развојот, и пред се вистински навивачи.

нема шо стварно им се ареса Македонија изгледа посебно пивото ехех
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Добра групичка бевте.Само за навивањето, беше многу неусогласено.3 групи имаше и ко расипан оркестар беше.
Аеродромци денес ми се видоа многу прости(извини за изразот ама така е). Репрезентација игра, а они Симиќ пуши, ... да пуши, не ти знам шо.Нема смисла за човекот ова.Дошол со детето кошарка да гледа а овие го пцујат.:wink:
П.с. Знам дека си од Лозари

Mozes da si go ladis samo i da ne kazuvas mn za aerodromci glej si dr rabota///Pak ke go pcujam kaj i da go vidam ke go pcujam dali igra makedonija dali mzt...zatoa uzivaj si
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Само едно ќе ви кажам "најдобри навивачи во Македонија" прво погледнете ги Шкотитие и ривалството помеѓу Селтик и Ренџерс,а сите знаеме колку големо е тоа,можеби и најголемо во светот...Погледнете ги нив,и научете се малу на култура,барем малку...Да пеете на утакмица во Скопје ви се ебат сестрите,јас да бев полиција или нешто слично или Даниел Димевски,ќе дадов наредба со клоци надвор да ве извадат,и да си тргнете накај селото и никогаш повеќе да не се враќате во Борис Трајковски,копиљаци ниедни...Јас цело време ве мислев за најдобри,најоранизирани-вие сте биле:nesvest::kesa:...
П.С Само уште едно:Да ви стават една капија таму на селото,и никогаш повеќе да не излезете од него,зошто ја срамите цела држава:(:(

Da ne iskocime:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: od seloto?????? koj toa na kogo mu kazuva:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom