Кошаркарска репрезентација на Македонија

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
по мое 12 дуси ке се
1. В. Стефанов
2. Р. Стефанов
3. В. Илиевски
4. Д. Соколов
5. Д. Мираковски
6. П. Блажевски
7. Д. Тасовски
8. Џ. Мејси
9. П. Антиќ
10. Т. Гечевски
11. З. Гоцевски
12. П. Самарџиски
ако мисле оти ке има некој друг нека каже а тука е можно и Ѓуров да го земат ако заздравее
Maрјан нема да игра за репрезентацијат барем за сега а и најверојатно и за квалификациите пошто Фени нема да му дозволе за да не се повреде пред престојната сезона и да не ја направиме истата грешка како со Мачка.А Самарџиев нема да биде у потесниот список на Арсиќ покрај такви плејови нема место за него освен ако не седа на клупа за да биде резервна двојка истото важи и за Гоцевски потврда дека Ѓуров нема да игра е повторно активирање на Пецо Блажевски но сепак ќе видиме што и како ќе биде овие денови одкако ќе се вратат во Скопје па ќе се знаат многу енигми.:salut:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Не сум многу упатен со мак.баскетот ама ме интересираат две работи:
Зошто Рајан Стак не е повикан?
Моментално кој е најнизок у репрезентацијата?(за опклада се работи)
поздрав
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Не сум многу упатен со мак.баскетот ама ме интересираат две работи:
Зошто Рајан Стак не е повикан?
Моментално кој е најнизок у репрезентацијата?(за опклада се работи)
поздрав
Димитар Мираковски 1,78 цм (да се надевам оти ке ја добиес опкладата)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Maрјан нема да игра за репрезентацијат барем за сега а и најверојатно и за квалификациите пошто Фени нема да му дозволе за да не се повреде пред престојната сезона и да не ја направиме истата грешка како со Мачка.А Самарџиев нема да биде у потесниот список на Арсиќ покрај такви плејови нема место за него освен ако не седа на клупа за да биде резервна двојка истото важи и за Гоцевски потврда дека Ѓуров нема да игра е повторно активирање на Пецо Блажевски но сепак ќе видиме што и како ќе биде овие денови одкако ќе се вратат во Скопје па ќе се знаат многу енигми.:salut:
Штета шо се повреди Ѓуров таков одбрамбен играч ке ни недостасува (да веруваме дека додека да почнат квалификациите ке е оздравее) а сега ќе треба да се мачи дедото Перо (Блажевски)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Не сум многу упатен со мак.баскетот ама ме интересираат две работи:
Зошто Рајан Стак не е повикан?
Моментално кој е најнизок у репрезентацијата?(за опклада се работи)
поздрав
Не е повикан затоа што има подобар странец од него на пр Мејси и затоа што влече повреда на рамото кој го става во позиција да ја заврши кариерата а најнизок во репрезентацијата е Јане Петровски со 180 см.:helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Не е повикан затоа што има подобар странец од него на пр Мејси и затоа што влече повреда на рамото кој го става во позиција да ја заврши кариерата а најнизок во репрезентацијата е Јане Петровски со 180 см.:helou:
јас мислам оти е Мираковски најнизок 1,78 см ако сум грешка поправејте ме
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Знае ли некој колко спрема колко се Македонија - Бугарија ?????
 
V

Viktoranius

Гостин
Кога ќе заврши кажете конечен резултат, зошто не ми отвара линкот, нетот ми е тиња.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Мираковски е најнизок.Инаку висок пораз денеска.Статистика има ли некаде?
:helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
ЛОЛ ИЗГУБИИМЕ ОД БУГАРИТЕ СО НЕПОЛН СОСТАВ ДА БЕА ПРИСУТНИ ИЛИЕВСКИ И ГЕЧЕВСКИ НЕМАСЕ БАС ТАКА ДА БЕШЕ А И НЕ БЕШЕ СИГУРЕНА АНТИЌ ДАЛИ ЌЕ ИГРА КОЈ ЗНАА ДАЛИ Е ИГРАЛ??? ПОЗЗЗЗЗЗ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom