Кошаркарска репрезентација на Македонија

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Тоа само говори дека и Италија е појака од минативе 2-3 години т.е. слични се по квалитет ;)
Хахаха добро друже нека биде по твое ;) али сепак имам поразлично мислење од твоето ... Италија беше најјака во времето на Грегори Фучка .. по неговото пензионирање Италија тоне во поглед на кошарката
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Хахаха добро друже нека биде по твое ;) али сепак имам поразлично мислење од твоето ... Италија беше најјака во времето на Грегори Фучка .. по неговото пензионирање Италија тоне во поглед на кошарката
Имаат смена на генерации, логично е да има некој пад. Доаѓаат нови играчи како Барњани,Белинели,Манчинели,Морденте,Кросариол врз кој паѓа товарот.
И нормално дека не се јаки како во почетокот на новиот милениум, ама сепак имаат тим што може да се пласира на ЕП. Не викам дека ќе го освојат, далеку од тоа.

И не е Грегори него е Грегор ;)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Имаат смена на генерации, логично е да има некој пад. Доаѓаат нови играчи како Барњани,Белинели,Манчинели,Морденте,Кросариол врз кој паѓа товарот.
И нормално дека не се јаки како во почетокот на новиот милениум, ама сепак имаат тим што може да се пласира на ЕП. Не викам дека ќе го освојат, далеку од тоа.

И не е Грегори него е Грегор ;)
хх) добро па сеа за 1 буква мање више ... Него поентата ми беше дека цел ден го тапацирам дека појака група е нашата ... Но, сега кога гледам дека и Унгарија парира на Украина а ние ги добивме у гости овие вториве, зашто да не ги добиеме и Маџарите на гости ... Дома Украина треба да ја згазиме а богами и Босанците испод 20 разлика на Борис Т. не треба да ги пуштиме да си одат ...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
хх) добро па сеа за 1 буква мање више ... Него поентата ми беше дека цел ден го тапацирам дека појака група е нашата ... Но, сега кога гледам дека и Унгарија парира на Украина а ние ги добивме у гости овие вториве, зашто да не ги добиеме и Маџарите на гости ... Дома Украина треба да ја згазиме а богами и Босанците испод 20 разлика на Борис Т. не треба да ги пуштиме да си одат ...
Па се освен победа у Унгарија би било рамно на неуспех ... дома ги згазивме, таман работа таму да се изгуби.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Па се освен победа у Унгарија би било рамно на неуспех ... дома ги згазивме, таман работа таму да се изгуби.
Ама ме чуди нешто бе друже .. Ги тепаа Босанците, еве сега изгубија 9 од Украина можат дома да ги добијат Украина ... Мене повеке ме загрижува гостувањето во Унгарија отколку во Босна ... Босанците 10000% сум сигурен дека 2 пати ќе ги добиеме
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Украина-Унгарија 80-71
Одличен резултат за нас уште Босна да победи и сами ќе си решаваме за прва позиција.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Украина-Унгарија 80-71
Одличен резултат за нас уште Босна да победи и сами ќе си решаваме за прва позиција.
Абе јас се кладам дека и ако 2ри завршиме во групата ќе се пласираме ... Како што знам кош разликата одлучува помегу вторите пласирани од трите групи ... Тие од Ц групата се убиства и немаат за леб ...

--- надополнето ---

Украина-Унгарија 80-71
Одличен резултат за нас уште Босна да победи и сами ќе си решаваме за прва позиција.
Абе јас се кладам дека и ако 2ри завршиме во групата ќе се пласираме ... Како што знам кош разликата одлучува помегу вторите пласирани од трите групи ... Тие од Ц групата се убиства и немаат за леб ...

--- надополнето ---

Брееј аутсајдерот Финска се надигрува со Израел ... Црна Гора во последната четвртина го решава победникот, ипак на крајот ќе победи

--- надополнето ---

Босна во првата четвртина убедливо води против В. Б.

--- надополнето ---

Босна во првата четвртина убедливо води против В. Б.

--- надополнето ---

Босна во првата четвртина убедливо води против В. Б.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
5 разлика не се ништо.И ние губевме толку па ги стигнавме.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Украина-Унгарија 80-71
Одличен резултат за нас уште Босна да победи и сами ќе си решаваме за прва позиција.
Не те сфаќам што па нас не засега дуелот меѓу Унгарија и Украина. Овие 2 секако се аусајдери во групата.

Јас верувам дека Англија може да падне вечерва при жешката атмосфера во Босна и пак да имаме мала предност пред нив.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
До негде е подобро и Босна да загуби денеска и со тоа сигурно би биле 1 или 2 и после Босанците и таке демотивирани ќе бидат, па да ги тепаме на гости и со Британците подобри во меѓусебен дуел и ете прво место, а и со 2 би требало да пројдемо, Италијанциве, Црногорциве и Израелцине ќе се изеда меѓусебе и таке ќе загуба важни бодови и ете шанса со 2 место да влеземо.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе не се замарајте и не калкулирајте ... Најдобро за нас е да си ги победиме сите натпревари на домашен терен и уште 1 победа во гости ни треба и гајле си немаме ;)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
абе јаки се бртинациве тешко ќе биде со нив дома и пак може драма да глдаме како во њукасал што беше
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе глеајте за нас,јас не сум оптимист кога играат репрезентацииве или мак.клубови но во кошаркава можам да речам дека сум.Нека не ве интересираат другиве.Гледате Босна изгуби од Унгарија,значи од Унгарија од аматерите кои шутираа во бунар од дистанца кои бравеа дупли,чекори, и 1/16 шут за 3 поени.А таа Босна најверојатно ќе ја тепа Британија.Ние ќе ги згазиме Британциве а да имавме повеќе среќа ќе ги тепавме и таму а Босна во Сабота јаде +20 во пеколот во Б.Т и таму ќе си играме ако не повеќе на минимален пораз.Ова е лесна вода,очекувам добар пласман во Топ 5 на ЕП од оваа генерација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom