Кочани - најчисто место :)

Член од
5 јуни 2006
Мислења
18
Поени од реакции
0
Ednas pisav za Kocani ama merak mi e da pisam pak.Merak mi e zatoa sto e stvarno preubavo gradce.Imav i cimeri od Kocani fer drugarcinja bea i den denes si se postuvame.Nokniot zivot e ok,devojkite najubavi vo Mk,pred Strumica i Bitola( a i pred Skopje).Koga i da imam moznost pak ke idam!!

Pozdrav do Kocancani
 
Член од
5 јуни 2006
Мислења
18
Поени од реакции
0
Harko напиша:
А бе ОК, барем дознав каде е најдоброто кафе во градот ... Парите не се важни - важна е дружбата. Се надевам дека некој друг (прегладнат) ќе ми одговори за рестораните и пицериите... Туку кажете нешто за околината на Кочани... на пример Пониква, Гратче итн...

Pa eve ja bi ti preporacal edno mestence-Irish Pub mislam deka se vikase,ne znam tocno kako se vika ulicata ama e bas do rekata(od onaa strana kaj so e trgovskiot),Ako gresam za restorancevo neka me ispravat kocancanive,ali ja nekolku pati jadev tamu i e dosta dobro

Pozdrav do Harko
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Не верував дека е толку убаво гратчево. Прва прилика одам да го посетам... Сликите што се ставени на темава се топ
 
Член од
4 август 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
Kochani e chist, izbega narodo po strancija pa nema koj da go kashka. A toa selcata okole, orizarci eden pat nemat saglam. Kachesh se u taksi i ko im kazhes za Orizari stemne im se. Ispokrshija si kolite po kamenjata. Ama imat oni Dobra Voda pa ako vi se ode peshki na manastir ima da si tupate dva saata.
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Од темата:"Club MANAUS (Кочани)" на темата "Кочани - најчисто место"

Tonchie напиша:
Club MANAUS (Кочани)
Видоф дека има тема за најдобрите клубови и кафулиња од секој град, па еве јас да отворам за најдобриот клуб во Кочани.
Местото се наоѓа на катот на трговскиот центар од страна на реката. Се пушта стриктно хаус и слични музички жанрови. За слики ќе почекате малку.
Инаку цените се мошне ниски, во најголем број случаи (пијачки) дупло пониски од Скопје.
Слики доаѓаат наскоро.
...или...
Tonchie напиша:
Manaus не ми се допаѓа, хммм некако ми е на среде, ни у комерцијала ни у клупска музика, додуша типично за кафич. Другарчињата што одат таму кажуваат дека сфирката на Суперхикси била мн крш, они убаво си поминале иако другите од страна зјапале нејасно :P
Исто така ми се допадна еднаш кога вртеше винилки едно момче од Италија.
А ти Мае фала ти што пишуваш со мали букви и мене ме иритираа :wink:
Сакаш да одиме во Сити на „Црн Бакнеж“?
?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.798
Некој си ја има мувата на капата....
Јас не гледам ништо контрадикторно во моите постови дури и после 2-3 читања на истите...
Грип, би те замолил, или да одиш во соодветна установа, или да фатиш да работиш нешто во животот свој. Би било многу корисно тоа за многу луѓе. Ако не веруваш, обиди се да се изненадиш самиот себе си.

И без офтопик мислења молам.
Доколку имаш нешто да ми кажеш имаш лични пораки, имам оставено адреси на месинџери. PLease do not hesitate to contact me. ASAP. Иако у задње време ретко сум онлајн, сепак ќе одвојам време за твојот мејл како што одвоив време за овој пост.
Поздраф
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Tonchie напиша:
Некој си ја има мувата на капата....
Јас не гледам ништо контрадикторно во моите постови дури и после 2-3 читања на истите...
Грип, би те замолил, или да одиш во соодветна установа, или да фатиш да работиш нешто во животот свој. Би било многу корисно тоа за многу луѓе. Ако не веруваш, обиди се да се изненадиш самиот себе си.

И без офтопик мислења молам.
Доколку имаш нешто да ми кажеш имаш лични пораки, имам оставено адреси на месинџери. PLease do not hesitate to contact me. ASAP. Иако у задње време ретко сум онлајн, сепак ќе одвојам време за твојот мејл како што одвоив време за овој пост.
Поздраф
Имаше нешто таму коа почнав на Форумов (коа сме кај мувата и капата:pos2: ) фрустрации спомна, нешто со кое се борам цела година од проста причина што работам во таа установа->значи таму сум секако.
Прашањето беше зошто си контрадикториш?
Или само си го сменил мислењето конкретно за кафиќот?
Само тоа.
И да, да се надоврзам на темата...Кочани е мало градче личи на Лондон...бла бла...убаво местенце е,како што видовте на сликите,мирно,чисто,во него се се одвива бавно.
Најточната дефиниција - пензионерско градче.
И секогаш ќе сакам да го посетам.
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
i jas sum od kocani i go obozavam,navistina mi e milo soziveam bas tuka.hahahha,pa ajde malku na gosti kaj nas za onie so se iste ne bile ovde
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Не верував дека е толку убаво гратчево. Прва прилика одам да го посетам... Сликите што се ставени на темава се топ
Леле бе се Кочанци а јас не познавам никој :tapp: Дај казувајте се на имиња, а инаку може да не посетете во кочани никој нема да зажале.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Леле колку црвени има овој еј.Феномен си жими се
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.798
Ае СајберБоп, ако одиш често у нет кафето на Тетка Данче, тогаш гарант ме имаш видено. Ѕирни галерија, препознатлива фаца сум. :)
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Абе одам некогаш на кантер со другари ам многу ретко... порано кога бев мирцер а немав инетрнет нонстоп бев таму, најверојатно се знаеме:toe:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
City raboti ushte? Kaj e sega shemata vo kochani! Lele edno 3 godni ne sum idel tamu na izleguvanje, imashe edno ubavo motelche vo orizari, zashto tie pederite od sliv i shagal baar mnogu pari!
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Не работи веќе а сега моментално топ е летното диско Ring... Да не мислеше за мотел Дончо оризари?? Имаме поубави и поевтини мотели, а Слив и шагал не ги мешај со нас тие се Винички хотели:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom