Коцкање

Член од
19 април 2021
Мислења
48
Поени од реакции
51
Drugari tesko e krizi me fakaat teski ama se drzam eve veke 6-7 dena nemam nisto pipnato ne me tera da odam da igram
Ama prazen sum nekako potonat kako u drug svet na taa kriza i mislev
Se osekam bezveze kako da se sto e normalno mene mi e cudno sea
I svakam u kakvi gomna sum bil i kakov zivot sum ziveel
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.860
Drugari tesko e krizi me fakaat teski ama se drzam eve veke 6-7 dena nemam nisto pipnato ne me tera da odam da igram
Ama prazen sum nekako potonat kako u drug svet na taa kriza i mislev
Se osekam bezveze kako da se sto e normalno mene mi e cudno sea
I svakam u kakvi gomna sum bil i kakov zivot sum ziveel
ODI sportuvaj, istrcaj se, vezbaj nesto, izduvaj se malku, koga ke se izmoris ke odis doma da se odmoris, pusti nekoj film za relaksacija, nema da mislis na toa. Ako znaes deka nemas kapacitet i disciplina da gi pobedis sedi nastrana, kladilnica ne e za sekoj, i za tamu treba skills I vojnicka disciplina, treba da znaes koga da se vozdrzis koga puka film, umetnosta e vo toa, da se zauzdis koga mislis deka treba da brkas zagubi.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
356
Поени од реакции
484
Drugari tesko e krizi me fakaat teski ama se drzam eve veke 6-7 dena nemam nisto pipnato ne me tera da odam da igram
Ama prazen sum nekako potonat kako u drug svet na taa kriza i mislev
Se osekam bezveze kako da se sto e normalno mene mi e cudno sea
I svakam u kakvi gomna sum bil i kakov zivot sum ziveel
За почеток почни да се занимаваш со спорт. Почни да пешачиш, да планинариш пробај да си најдеш некоја занимација, немој слободното време дома да го поминуваш и да си паразит. Доколку имаш куќа на село пробај да си ја средиш уредиш, да се истрошиш на мозокот и да не мислиш на тоа. Здравје деновиве ќе ги отворат теретаните почни да вежбаш не сакам да те навредам но ти си "класичен дебил". Значи ти си подоле од животно. Можеш на животното вода да му носиш. Но ти си решил дека нема да го правиш тоа. Тоа ти е правилна одлука. Доколку продолжиш со правилната одлука ќе си бидеш нов човек. Значи почни да се бавиш со спорт да спортуваш не да ми лежиш како дебил и да пишуваш како ти е тешко и ние овдека да те тешиме. Биди маж со карактер. Значи ти си маж господ те створил да се трудиш ништо не може да дојде без труд. Мора да бидеш упорен и тврд како карпа, бидејќи ти си маж не си жена или педер.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Земи си една акустична гитарка доколку веќе немаш. Имаш по интернет лекции безброј.
Ќе имаш занимафка од тука до месечината и назад.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.490
За почеток почни да се занимаваш со спорт. Почни да пешачиш, да планинариш пробај да си најдеш некоја занимација, немој слободното време дома да го поминуваш и да си паразит. Доколку имаш куќа на село пробај да си ја средиш уредиш, да се истрошиш на мозокот и да не мислиш на тоа. Здравје деновиве ќе ги отворат теретаните почни да вежбаш не сакам да те навредам но ти си "класичен дебил". Значи ти си подоле од животно. Можеш на животното вода да му носиш. Но ти си решил дека нема да го правиш тоа. Тоа ти е правилна одлука. Доколку продолжиш со правилната одлука ќе си бидеш нов човек. Значи почни да се бавиш со спорт да спортуваш не да ми лежиш како дебил и да пишуваш како ти е тешко и ние овдека да те тешиме. Биди маж со карактер. Значи ти си маж господ те створил да се трудиш ништо не може да дојде без труд. Мора да бидеш упорен и тврд како карпа, бидејќи ти си маж не си жена или педер.
Taka e, ti si maz, ti si dar od prirodata...кажи ми како успеа да го ставиш ти си маж и класичен дебил во иста реченица не ми е јасно, м? Да беше жена или педер ок, ама вака не ми е јасно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Издржи барем месец дена без коцка и после таа мала победа можеш да си ја прославиш со мал излет до апарати. Само една две раце и готово. Таман тогаш плата ќе земеш до тогаш.
Проверено, успева. Баш жена ми така се откажува од пушење, така што прославува со кутија цигари, тоа што успеала да не пуши цел ден.
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
110
Поени од реакции
223
Имам доста познаници, кои се коцкаа, па доста пари изгубија, па должеше на некои пари, па мораше колата да си ја продаде, итн.Искрено, коцкањето само штета ќе ти направи, ќе те натера на депресија, и проблеми до грб ќе имаш.Имав пријател, работеше во NLB банка, почна да се коцка, од толку многу долгови што имаше, го натера тоа да се самоубие.Подобро ти е, во тоа време кое го, или ќе го трошиш на коцкање, подобро ќе ти е да се занимаваш со други нешта, као например да трчаш, да спортуваш, да си најдеш некоја занимација.
 
Член од
19 април 2021
Мислења
48
Поени од реакции
51
Mnogu dolgovi mnogu imam nemam nikakov nacin da gi vratam mnogu padnav i psihicki nemozam nikako da se opravam
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
110
Поени од реакции
223
Mnogu dolgovi mnogu imam nemam nikakov nacin da gi vratam mnogu padnav i psihicki nemozam nikako da se opravam
Тешка ситуација е верувам, но почни со спортување, да бидеш со некој близок да имаш да комуницираш, малку ќе ти олесни.Само би те предупредил, некои ќе ти викаат иди земи позајми пари итн, но немој да наседнеш на тоа, тоа се случи на мој пријател, па му доаѓаа дома па го тепаа, сакаа да го прободат со нож, па кај другари престојуваше.Почни и најди си работа бар да ги вратиш парите, вака само ќе бидеш во мака, не ќе знаеш на крај шо да правиш, моја препорака.
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.267
Mnogu dolgovi mnogu imam nemam nikakov nacin da gi vratam mnogu padnav i psihicki nemozam nikako da se opravam
Шефе, не знам зашто ти се секираш... Тие на кои им должиш треба да се загрижени. Ти си имал потреба си им побарал и тоа е. Што потреба имале они да ти дадат :toe:
Ти терај си живот и :свиркам:
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
130
Поени од реакции
211
Mnogu dolgovi mnogu imam nemam nikakov nacin da gi vratam mnogu padnav i psihicki nemozam nikako da se opravam
Земи работи две работи дур се оправиш со долговите. Заеби искачања, пијачки и поголем луксуз некое време.

Оди на психијатар може ќе ти помогне колку толку да се вратиш психички.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Земи работи две работи дур се оправиш со долговите. Заеби искачања, пијачки и поголем луксуз некое време.

Оди на психијатар може ќе ти помогне колку толку да се вратиш психички.
Е таман со психијатар 4 работи ќе може да работе, не две, коа ќе го закљука психијатарката со бамбончиња. Додуша голема е веројатноста да се одвикне од коцката, а исто голема е веројатноста
и да го изрекетираат дома.
Прекрасен совет.
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
130
Поени од реакции
211
Е таман со психијатар 4 работи ќе може да работе, не две, коа ќе го закљука психијатарката со бамбончиња. Додуша голема е веројатноста да се одвикне од коцката, а исто голема е веројатноста
и да го изрекетираат дома.
Прекрасен совет.
Нека ги чува парите у банка дома кур ќе му бричат после.
Ако е некоја добра психијатарка нема да му требаат бомбони самата она ќе е бомбоната.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Нека ги чува парите у банка дома кур ќе му бричат после.
Ако е некоја добра психијатарка нема да му требаат бомбони самата она ќе е бомбоната.
Абе какви црни пари. Он ги сонува. Нели гледаш кутриот кажува како е во долгови.
Во тешка ситуција е човекот. А го сенсам дека е добар човек. Искрено се кае за ситиацијата во која упаднал. Само биди паметен па помогни му. Освен некој дирекно да му помогне како
Игор Џамбазов шо го оправија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom