Коцкање

Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
Абе вошкар еден скапан мене ми зборуваш за коцка, абе се коцкам цел мој живот од мали нозе, јас колку што сум се коцкал ти толку години немаш, ама јас не плачам ко некоја пичкетина ко тебе, биди маж бе говнар еден, а не да се лигавиш по форуми и да ставаш најблиски во проблеми, па уште јас сум бил расипан.
Dosta vregas to mi e celta na muabetov ama nemas dovolno intelegencija makedonce mora da vrega . A sto bilo ke pkmine najbitno e da se prekine .... fala na sovetite tvoj recnik 0 pozdrav
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Треба да си најдеш некој друг порок во животот. Смени ги пороците глава за глава. Еве, пробај курви. За 13 илјади евра што си ги спичкал на трки со коњи или песови, или не знам на што ги поебувате таму парите, па сигурно ќе ебеше две-три познати старлети од Скопјево. И сеа трки со песови или пердашење на Ноне Неделковска? Не знам, ти си знаеш најдобро.
како прво никој нема да ти позајми толку пари.... еј брат да не имаш да ми позајмиш 13000 евра да ја ебам Ноне...
а ако му каже брат да ми позајмиш 13000 евра имам сигурна сити јунајтед кец сигурна е ти ги вракам у недела со камата, ке се подзамислиш
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.875
Поени од реакции
7.744
како прво никој нема да ти позајми толку пари.... еј брат да не имаш да ми позајмиш 13000 евра да ја ебам Ноне...
а ако му каже брат да ми позајмиш 13000 евра имам сигурна сити јунајтед кец сигурна е ти ги вракам у недела со камата, ке се подзамислиш
yeah sure
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Kaj si gi kazuvam makite i jas tesko mene ...
Не заебавај 2 години истото го кажуваш. Реално сите тука се трудеа да те советуваат или да ти кажат нивно искуство.

Ама ти си чуден лик, се избацуваш со објава дека си во Германија, дека си заработил 3К Еур и дека си ги ебал онлајн. Не не јеби...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.412
На кур му се качи на цел форум со маките. Убаво ти велат, ако не си способен да живееш, обеси се и готово. Секако е зијан секој кој те познава.
Не треба да се беси, туку да оди негде да црнчи од јутра до сутра, да биде само на леб и вода и да јаде ќотек три пати на ден.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
И сеа трки со песови или пердашење на Ноне Неделковска? Не знам, ти си знаеш најдобро.
Повеќе информации за ова?:eek: Или онака рандом ја стави Ноне?


Иначе онтопик, не играј комар.:toe:
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
За да не се коцка треба да нема пари. А за да нема пари треба да нема контакт со пари. Што значи треба да работиш ама парите од платата тебе јок, картичка јок....никаков допир со пари.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Druze ne se sekiraj i gledaj da napravis nekoja promena vo zivotot... ne e se taka crno, mislam deka kaza rabotis vo Germanija ? Pa zapoznaj tamu nekoja bilo kakva devojka i ozheni se, avtomatski ke ti se promeni zivotot za 360 stepeni.
Kockaj se i ponatamu mashka rabota e kockanjeto ama gledaj da imas nekoja mera, i gledaj da imas nekoj izvor na pari. Toa e.
I nemoj da placis na forumov zatoa shto gledas kakvi komentari ke dobies i od kakvi osobi.
Ne dozvoluvaj majtap da ti pravat tetki i cickovci koi po celi denovi ne se gasat od forumov.
Bash tie se za majtap da im pravime i na niv im NEMA lek, a za tebe IMA lek samo moraa da promenis nesto, moras sam da si pomognes.
A ovie sto ti pcujat majka kurot da ti go jadat.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
Druze ne se sekiraj i gledaj da napravis nekoja promena vo zivotot... ne e se taka crno, mislam deka kaza rabotis vo Germanija ? Pa zapoznaj tamu nekoja bilo kakva devojka i ozheni se, avtomatski ke ti se promeni zivotot za 360 stepeni.
Kockaj se i ponatamu mashka rabota e kockanjeto ama gledaj da imas nekoja mera, i gledaj da imas nekoj izvor na pari. Toa e.
I nemoj da placis na forumov zatoa shto gledas kakvi komentari ke dobies i od kakvi osobi.
Ne dozvoluvaj majtap da ti pravat tetki i cickovci koi po celi denovi ne se gasat od forumov.
Bash tie se za majtap da im pravime i na niv im NEMA lek, a za tebe IMA lek samo moraa da promenis nesto, moras sam da si pomognes.
A ovie sto ti pcujat majka kurot da ti go jadat.
Da si zdrav/a i ziv/a tesko niv no kako se veli ke navrti i kaj niv ako neka bijat sega
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Пиши му на ilz приватна порака, ќе ти дај 10к на заем, ќе му враќаш. Тој на ден ги прави толку, посебно сега кога ќе почне Евролига и НБА.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Најважно е да го гледаш ко забава и да имаш ограничување некое( пример моето е до 100 денари ) и играм на заебанција ако биде биде ако не нема да се нервирам сега.. чим работиш во Германија и зимаш толку пари, многу лесно можеш да ги заштедиш и да играш на 2-3 евра секој ден пример. Многу е поубаво чуство кога знаеш дека играш онака и можеш да фатиш него кога ставаш 1000ки 5 10 20 30 и мора да испадне затоа што губиш превише пари.. знам за ова превише затоа што работев у евро тип и видов какви ликови има и како губат пари.. ама тоа е у нас има некоја алчност, колку и да земеме пари сакаме повеќе, такви услови имаме тука ама за Германија не е така и затоа мој совет е ова, играј за забава колку и да не си у ќар, со таа работа секој месец што не играш на толку големи пари, ќе бидеш ќар.
Автоматски споено мислење:

и више кога си на дното, нема друг правец освен да идеш нагоре.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
како прво никој нема да ти позајми толку пари.... еј брат да не имаш да ми позајмиш 13000 евра да ја ебам Ноне...
а ако му каже брат да ми позајмиш 13000 евра имам сигурна сити јунајтед кец сигурна е ти ги вракам у недела со камата, ке се подзамислиш
Манчестер Сити 6-3 Манчестер Јунатед, 13000 евра х 1.35 = 17550 ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom