Коронавирус (COVID-19)

Член од
25 март 2012
Мислења
8.440
Поени од реакции
4.935
Не ве контам. Кој е проблемот со снимкава?
Ја изгледав цела и не разбирам што е проблематично.
Нехумано ми се чинеше одалеченоста, ниту пак професионално, не е зомби мајка му.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.884
Нехумано ми се чинеше одалеченоста, ниту пак професионално, не е зомби мајка му.
Абе у земји како Косово (или Македонија, сеедно) кај што буквално ништо не е како што треба, најдовте ваква замерка да праите.
Човекот го собраа у комбе и тоа е тоа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Од Германија знам дека ќе слетаат утре и ќе бидат сместени во Скопје или Крушево.

Молика може ви одговара, но дали тие се имаат пријавено на повикот на владата за доброволно отстапување капацитети за државен карантин и дали и одговараат барањата, 10 евра од ден.

Дали некаде има листа на пријавени хотели? Може е мала бројката па немаат избор.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Тој од струшко Велешта имал симптоми и бил испратен за Скопје да му направат тест. Утре ќе видиме дали има корона или не. Инаку дошол пред 10 дена од САД.
Јас слушнав за "таа" од друго струшко село.Ама ајде да не е темава рекла - казала, ќе почекаме до утре.Се надевам дека нема да се ни тој ни таа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.540
Поени од реакции
17.221
Детското одморалиште е затворено долго време и најверојатно нема услови таму.
Како и да е и мене ми е чудна одлуката во центар да се сместени,ама ако се под целосна контрола, и ако не излегуваат не гледам никаков проблем.
Поголема закана се тие во самоизолација шо се одколку овие.
Плус луѓето најверојатно се здрави, Малта не е ризична земја, и повеќето веќе биле таму во самоизолација.
Ќе видиме.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Од Германија знам дека ќе слетаат утре и ќе бидат сместени во Скопје или Крушево.

Молика може ви одговара, но дали тие се имаат пријавено на повикот на владата за доброволно отстапување капацитети за државен карантин и дали и одговараат барањата, 10 евра од ден.

Дали некаде има листа на пријавени хотели? Може е мала бројката па немаат избор.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Државен хотел треба да се пријави како кандидат за карантин за време на пандемија кога е целосно празен?
 
Член од
10 март 2020
Мислења
127
Поени од реакции
188
Само кај нас можи хотел во центар на градот да биди карантин. :cuc:
Дај Боже никој да не е позитивен и се да биди во најдобар ред ама одлуката му е многу лоша.
Молика, детското одморалиште двете државни места а не ги користат како карантин.
Abe ovie ne se normalni,karantin vo centar na gradot.Sto ako e nekoj pozitiven,dali tie luge treba da izleguvaat na prozor ili balkon(inaku prozorite i ne se mnogu na visoko,nekolku metri).Pa dosega nemavme registrirani slucai ajde sega da ne delime samo nie ,da ja ubrzame malku rabotata
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Италија и САД според бројкиве ја поминаа Кина денеска со бројот на заразени. Италија бар превзема мерки и најверојатно ќе стабилизираат, али САД ко што ја немаат сфатено сериозно работава, на чело со Трампчо, ова не е никакво изненадување. Човекот некни имаше изјавено дека сака да ја крене државата до Велигден и да ги наполнел црквите. Се утепав смеејќи деновиве со идиотов.
 
Член од
10 март 2020
Мислења
127
Поени од реакции
188
Детското одморалиште е затворено долго време и најверојатно нема услови таму.
Како и да е и мене ми е чудна одлуката во центар да се сместени,ама ако се под целосна контрола, и ако не излегуваат не гледам никаков проблем.
Поголема закана се тие во самоизолација шо се одколку овие.
Плус луѓето најверојатно се здрави, Малта не е ризична земја, и повеќето веќе биле таму во самоизолација.
Ќе видиме.
Mozea vo Molika da gi smestat ili nekade nadvor od gradot,sigurno nema da bidi ni nekoja golema brojka.No i za tie sto ke bidat vo karantin ke bese podobro
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Abe ovie ne se normalni,karantin vo centar na gradot.Sto ako e nekoj pozitiven,dali tie luge treba da izleguvaat na prozor ili balkon(inaku prozorite i ne se mnogu na visoko,nekolku metri).Pa dosega nemavme registrirani slucai ajde sega da ne delime samo nie ,da ja ubrzame malku rabotata
Не вервам дека ќе се реши некој да рипа низ прозорецот ама исто така не вервам дека ќе има 24 часовна контрола над нив. Останва на совеста на сместените да се надеваме :).
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.540
Поени од реакции
17.221
Abe ovie ne se normalni,karantin vo centar na gradot.Sto ako e nekoj pozitiven,dali tie luge treba da izleguvaat na prozor ili balkon(inaku prozorite i ne se mnogu na visoko,nekolku metri).Pa dosega nemavme registrirani slucai ajde sega da ne delime samo nie ,da ja ubrzame malku rabotata
Чоек во карантин ќе бидат, нема надвор да излегуваат.
Пак ќе речам ако бидат под целосен надзор и нема да излегуваат нема простор за паника.
Хотелот е затворен моментално, освен тие луѓе нема никој во хотелот.
 
Член од
10 март 2020
Мислења
127
Поени од реакции
188
Не вервам дека ќе се реши некој да рипа низ прозорецот ама исто така не вервам дека ќе има 24 часовна контрола над нив. Останва на совеста на сместените да се надеваме :).
Ne velam deka ke ripaat,no neli velat deka virusot zivee vo vozduhot,a kakite od iskasluvanjeto pagaat na zemja e pa sega ti vidi ako zabolen izlezi samo da zeme vozduh na prozor
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.281
Поени од реакции
16.300
Ne velam deka ke ripaat,no neli velat deka virusot zivee vo vozduhot,a kakite od iskasluvanjeto pagaat na zemja e pa sega ti vidi ako zabolen izlezi samo da zeme vozduh na prozor
Да и намерно ќе земе да плука по минувачи под прозор за да ги зарази сите.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.461
Поени од реакции
36.028
Од Германија знам дека ќе слетаат утре и ќе бидат сместени во Скопје или Крушево.Молика може ви одговара, но дали тие се имаат пријавено на повикот на владата за доброволно отстапување капацитети за државен карантин и дали и одговараат барањата, 10 евра од ден.Дали некаде има листа на пријавени хотели? Може е мала бројката па немаат избор.Sent from my Mi A1 using Tapatalk
... како би рекол @Almeida дали ќе го пренесат во моторот вирусчето? :facepalm: не тераат на самоизолација, а ваму носат со непознат статус од сите страни, затворени аеродроми за кого? :toe:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.540
Поени од реакции
17.221
Ne velam deka ke ripaat,no neli velat deka virusot zivee vo vozduhot,a kakite od iskasluvanjeto pagaat na zemja e pa sega ti vidi ako zabolen izlezi samo da zeme vozduh na prozor
Така ако гледаш од дома на треба да излезиме.
Поголема закана се тие 190 колку и да беа во самоизолација, кои имале директен контакт со заразени или патувале од ризичните земји од колку овие.
Сериозен си со муабетот за прозорите и воздухот,мене дури сега "ми падна жетонот" и те чактисав шо збораш:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom