Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
28 март 2006
Мислења
16.853
Поени од реакции
10.192
Тој психотерапевт да го ставиш во просторија биосигурносно ниво 3 па да видиме како ќе се однесува, дали ќе филозофира и понатаму.
Автоматски споено мислење:

taman rabota ako odma treba sekoj da odi vo izolacija sto bil vo blizina so zarazen od kovid, togas ajde cel medicinski i ostanat personal neka odi vo izolacija bidejki sekojdnevno e vo kontakt so zarazeni pacienti.
персоналот (треба да) има заштитна опрема соодветна на сигурносно ниво 3, каде е сместен овој вирус. И со биосигурносно ниво 4 (ласа, хеморагична, ебола...) луѓето не одат во изолација (нормално си живеат) доколку носат соодветна опрема и ако не направиле сигурносен пробив.
se dodeka ne projavis simptomi...pa i togas odime na rabota.
па ова е строго забрането и против секоја логика.
Ako si nosel maska, si bil na distanca, si se pridrzuval na site ostanati merki na pretpazllivost i zastita
дистанцата не значи ништо посебно. Кои се тие останати мерки?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
8.479
Поени од реакции
8.091
Циганчињата што просат надвор, голи, цел живот, имаат најбољи имунитет.
- скроз неточно.
Тој што ќе успее да го помини детството во такви услови, после топ не го бие. Гледај го овај што е на забар кај @gigovit, мислиш ќе има мака од Корона?

 

shura

штрумф
Член од
9 април 2007
Мислења
689
Поени од реакции
138
Ова се сериозни линкови.Кој има време нека си види. Oracle i Google хаха па кој друг.


Million dollars question. Who checks the fact checkers?


Why I Wear My Mask | Welcome to the Masquerade


Кој има време да види друга перспектива.Кој одбива тоа е.Сами донесете заклучок.

Од 4та минута е најбитното, колку е фејк може да приметаат тие што имаат интуиција што комуницираат со природата што биле во контакт со многу луѓе во животот што искусиле живот што би се рекло. Од шо е толку фејк дури и е језиво.
Ако некој мисли дека ова е нормално ондак му нема спас што и да му пуштиш.и ќе умре од стрес и ќе го пишат од корона зш јебига не разбрал.

И да кил гејтс ги има купено сите медиуми и сзо и тоа е факт а не теорија на заговор шутраци.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.853
Поени од реакции
10.192
Ako si nosel maska, si bil na distanca, si se pridrzuval na site ostanati merki na pretpazllivost i zastita, higiena, nema potreba od izolacija se dodeka ne projavis simptomi...pa i togas odime na rabota.
чисто информативно (ова го има на нет), хивот, стафилокока, салмонела, хепатитите...се ниво 2. Овој вирус е категоризиран во ниво 3 (од вкупно 4 нивоа).
 

shura

штрумф
Член од
9 април 2007
Мислења
689
Поени од реакции
138

Од 4та минута е најбитното, колку е фејк може да приметаат тие што имаат интуиција што комуницираат со природата што биле во контакт со многу луѓе во животот што искусиле живот што би се рекло. Од шо е толку фејк дури и е језиво.
Ако некој мисли дека ова е нормално ондак му нема спас што и да му пуштиш.и ќе умре од стрес и ќе го пишат од корона зш јебига не разбрал.

И да кил гејтс ги има купено сите медиуми и сзо и тоа е факт а не теорија на заговор шутраци.
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.861
Поени од реакции
1.492

Од 4та минута е најбитното, колку е фејк може да приметаат тие што имаат интуиција што комуницираат со природата што биле во контакт со многу луѓе во животот што искусиле живот што би се рекло. Од шо е толку фејк дури и е језиво.
Ако некој мисли дека ова е нормално ондак му нема спас што и да му пуштиш.и ќе умре од стрес и ќе го пишат од корона зш јебига не разбрал.

И да кил гејтс ги има купено сите медиуми и сзо и тоа е факт а не теорија на заговор шутраци.
i zemjata e ramna,ke ne cipiraat

Знаеш ли што е факт?
Имаш некој доказ дека ги има купено сите или си бладаш? И дали форумот го има купено?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
1.456
Поени од реакции
7.663
Последно уредено:

shura

штрумф
Член од
9 април 2007
Мислења
689
Поени од реакции
138
i zemjata e ramna,ke ne cipiraat

Знаеш ли што е факт?
Имаш некој доказ дека ги има купено сите или си бладаш? И дали форумот го има купено?
1603803746761.png


Ти ова сериозно?? Оди утепај се бот. Мислам ова не е ни тајна бе брат.Повеќе пари има од Велика Британија како држава дадено бе алоо за две години пола миљарда официјално има дадено. А Британија го ко држи светот.Ај ај ај па уше ми се смее. БОТ
Автоматски споено мислење:

i zemjata e ramna,ke ne cipiraat

Знаеш ли што е факт?
Имаш некој доказ дека ги има купено сите или си бладаш? И дали форумот го има купено?
Прво и основно што има земјата дали е рамна или не со тоа што пишувам бог знае. Сакаш да ме претставиш како неписмен ај и тоа нека ти пројде.

Второ Да ќе не чипираат wow да не се изненади??

Ова е од ORACLE ако незнаеш кој се тие утепај се. Овие се главни во светот секоја државна трансакција мора да помине преку нивниот софтвер. Газдата го викаат самурајот од силиконската долина, ја има тужено америка како држава и има добиено! Лудак нешто слично на john mcafee. Луѓево се главни во светов.


Moncef Slaoui, confirmed that the millions of Americans who are set to receive the project’s COVID-19 vaccine will be monitored via “incredibly precise … tracking systems” that will “ensure that patients each get two doses of the same vaccine and to monitor them for adverse health effects.” Slaoui also noted that tech giants Google and Oracle have been contracted as part of this “tracking system” .

Овој е главен на операција Warp Speed и во интервјуто има признаено што се збори во линковите горе. Со факинг војска ке вакцинира све живо ако не си знаел.Еве ти и доказ што не е ни тајна бе братко. Пола миљарда официјално за година ипол. Поише пари дава од факинг Велика Британија. За медиумите е бетер.

Ти личи никот бот еден рамна земја ке ми збори?
 

Attachments

Последно уредено:

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.166
Поени од реакции
12.514
Vo Germanija momentalno politikata kreva panika. 12-13.000 pozitivni testovi dnevno od okolu 150.000 dnevni testovi (nesto nad milion nedelno). Proletoska politikata definira crvena linija od 50 novi zaboluvanja na 100.000 ziteli vo rok od 7 dena. Arno ama 2/3 od regionite se vekje nad toa pa politikata diskutira lock down light. Postepeno zgolemuvanje na merkite, zatvaranje restorani i barovi, zabrana na sport vo klubovite, zatvaranje na uslugi so licen kontakt kako frizer ili masaza, zabrana na kontakt za povekje od 2 domakjinstva itn. - edino firmite ama i skolite i gradinkite da se drzat kolku sto moze otvoreni. So ogled na brojkite na sosednite drzavi (primer Francija so nad 50.000 pozitivni dnevno) se gledaat crni scenarija. Utre valjda ke ima novi merki. Niz firmite vekje so nosat nonstop maski, nadvor na javni mesta ako ima mnogu guzvi, niz prodavnici itn sekako.

Interesno e sto sepak niz odredeni gradovi, od zavisnost na lokalnite institucii, se dozvoluvaat kulturni nastani kako vo Dresden
1603804794398.png
Konceptot bese odobren, deset random nepoznati lugje dobrovolno da sedat blisku pa okolu niv da ima prostor od metro do slednata grupa :D

Kaj mene vo gradot drugata nedela treba da ima festival so 5-6 koncerti odobreno e da ima do 500 dusi razdeleni ama so sala. Ako ne dojde zabrana od povisoko mesto ke pominat koncertite. :D

Isto taka se diskutira edna nedela celosen lock down za da se probie branot od eksponencionalen rast za da mozat lugjeto za Bozik da pominat so semejstvata. Isto taka ima predlog sekoj zitel edna nedela vo mesecot dobrovolno da odi vo lock down i da sedi doma.

Kreativnosta nema kraj. Tuku citam od slednata nedela oksfordskata vakcina ke se dostavi niz bolnicite vo UK i se nadevam sto poskoro ke ima bezbedna vakcina za da go nadmineme ova ludilo. Inace niz prodavnicite prodazbata na hartija za WC, brasno, kvasec i testenini porasno i ima delumno prazni raftovi posebno za hartijata. Valjda kupuvaat tie sto proletoska bile sovesni pa ostanale nekolku nedeli bez WC hartija, za da ne im se desi pak. Drugite koristat uste od proletnite zalihi :D
 

shura

штрумф
Член од
9 април 2007
Мислења
689
Поени од реакции
138
Пак вие слушајте го филипче секој ден пред тв ко ботови колку има заразено умрено секој ден.Неспоредено со други прикази секојдневно е криминал и филипче и пендаровски знаат за тоа и ќе одговараат еден ден против човештвото.Криво ми е шо зајко ќе се извлече јбг не се меша он многу му кажа столтенберг за роденден да не скока многу црпнат ама за него си е паметен.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.334
Поени од реакции
47.302
Тој што ќе успее да го помини детството во такви услови, после топ не го бие. Гледај го овај што е на забар кај @gigovit, мислиш ќе има мака од Корона?

Toa e eдна од најголемите лаги, во кои многумина веруваат.

Тие циганчиња, кај нас по улиците, луѓето кои живеат во земји од третиот свет и слични, живеат по 40 години и имаат куп болештии.
Автоматски споено мислење:

Според единствен извор до кој можам да дојдам (трекер.мк)
Прегледај го приврзокот 271957
Уф, не смееше оваа графа да ја објавиш, срце ќе ги стрефи некои овде, кога датите ќе видат.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
1.456
Поени од реакции
7.663
Уф, не смееше оваа графа да ја објавиш, срце ќе ги стрефи некои овде, кога датите ќе видат.
Црно на бело што предизвикаа богатите Ифтарски софри за време на полициски час, и секако Рамазан Бајрам. Само што нив не ги допира тоа. Нас не уништија да не можеме да здивнеме од вирусот ни на кратко.
 

shura

штрумф
Член од
9 април 2007
Мислења
689
Поени од реакции
138
Искрено се надевам дека сите што ја чекате вакцината ке ја добиете.

 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.566
Поени од реакции
17.153
На врв Bottom