Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Од друга страна Трамп најави некој баснословни цифри вчера на прес.. 100милиони прв месец, 500 милиони во втор.. или така нешто некој астрономски бројки беа ..нека ме поправи некој ..
 
B

Beginner

Гостин
Овие што намерно ширеле лажни вести и заради нив некои наивни или лековерни си го одзеле животот навечер дали ги копка или мирно спијат.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.588
Поени од реакции
7.709
Во Англија избришале 5000 жртви од првичните корона жртви бројки. Згрешиле луѓето, се дешава

 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.650
Поени од реакции
27.994
Овие што намерно ширеле лажни вести и заради нив некои наивни или лековерни си го одзеле животот навечер дали ги копка или мирно спијат.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Зaштo дa не спијaт мирнo? Тие 800 души штo пиеле сoлнa киселинa зa дa не фaтaт Кoрoнa знaеш кaквa штетa зa светoт ке биле? Се спaсиле oд мaките
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.820
Поени од реакции
15.749
Во Англија избришале 5000 жртви од првичните корона жртви бројки. Згрешиле луѓето, се дешава

ај ние да избришеме едно 400 жртви, да видиме како ќе реагираат британските медиуми :cool:
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
При олку гужва што имаше пред десеттина дена во охрид а и сега што има ама не толку, заболени од корона да немат кога цела мкд беше (знајме колку мал ни е градов) то чудо невидено е
Изгледа од езерово бега и од ветрево ноќно...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.820
Поени од реакции
15.749
Нов протокол за влез во Грција на граничниот премин „Евзони“, кој стартува од понеделник
охи Грција...побргу Монте Негро или пак и Хрватска( сега кога почнаа да ја блокираат Словенија и Италија) ќе дозволи да одиме и ние одколку Грција... гркот си натокмил 77мрд еур од ЕУ за обештетување и к*р не му чуе за туризам...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
H

HoT _iCe

Гостин
И да искочи вакцина, тија поздравувања сас гушкања и кис4иња надам се ќе изумрев. Факт е дека смо далеко од решену ситуацију и social distancing и маске ќе треба још увек да се практикуе, мене не ми е проблем, навикна се на овј живот, не ми мења много, маска ми беше најголем проблем да гу навикну свак дн по 8 сата на работу ама и тој се навикна, сга не ни осеќам дека носу маску.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.820
Поени од реакции
15.749

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.588
Поени од реакции
7.709
JOŠ JEDNA DESTINACIJA ZA LETOVANJE? Seničić: "Možda bez PCR testa u Bugarsku od 16. avgusta"

српчињата се упорни да идат на море, па и Черно море, само да е море... а пази и сега, во БиХ ( Неум), Албанија, Турција и Египет летуваат на море 35,000 српски туристи...
Е нејќат баш србите на Неум, пошо цело Сараево е таму
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.820
Поени од реакции
15.749
пази сега, Балетот е под маски, а ракомет и кошарка не се, еве за 10 дена Вардар со Нексе ќе игра, мислам во сала, не на отворено..
А што е полесно Балет, балетанот мора балерини да крева и плус има и скокање...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.990
Поени од реакции
14.786
Овие што намерно ширеле лажни вести и заради нив некои наивни или лековерни си го одзеле животот навечер дали ги копка или мирно спијат.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

штом пијат варикина и киселина.....не се тие жртви туку планетата земја се ослободила од нив.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom