Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.632
Поени од реакции
21.960
Во Делчево и Виница, ниту корона не иде.
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
109
Поени од реакции
209
Гледам ти оди со бројките ама ти си поставил само за до Април 2019-2020 а има ли бројки за Мај и Јуни за споредба 2019-2020?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Барав баш и јас ама само до април има во последниот билтен, најверојатно во следниот ќе има и за мај и јуни.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Барав баш и јас ама само до април има во последниот билтен, најверојатно во следниот ќе има и за мај и јуни.
Кај се видело пред избори да се реални списоците на починати?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.079
Поени од реакции
80.992

а литијата?
камо од литијата во Струга да видиме?
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Стварно смета маска, ни побараа да седиме во канцеларија со маска, тешко се издржува и еден саат да стои без да ја симнам ( можда не сум навикнат, прв ден ми е во канцеларија после 3 месеца ). Алал нека им е на докторите/сестрите, минат низ пекол, па уште и племево неандерталско проблеми им прават...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

а литијата?
камо од литијата во Струга да видиме?
Види, затворен простор е, можноста за заразата е многу поголема. Ама не ги спомнувај ни тие од литијата. И тие беа за утепување.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.335
Поени од реакции
21.820

а литијата?
камо од литијата во Струга да видиме?
I onaka Kicevo do sega lesno pomina sto mi bese cudno. Ama ete ocekuvajte rastecki brojki sledniot period.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
I onaka Kicevo do sega lesno pomina sto mi bese cudno. Ama ete ocekuvajte rastecki brojki sledniot period.
Треба и да се поздрави еден ваков разбран и одговорен чекор. Се надевам дека ќе стане пракса кај сите верски челници.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.207
Поени од реакции
9.806

а литијата?
камо од литијата во Струга да видиме?
Хептаграм има податоци за литијата;)
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.484
Поени од реакции
2.545
I onaka Kicevo do sega lesno pomina sto mi bese cudno. Ama ete ocekuvajte rastecki brojki sledniot period.
Лесно поминал со тоа што многу од браќава сигурно дома го имаат прележано вирусов , сега почнаа да ги тестираат затоа вака , господ знае од кога циркулира низ град вирусов.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Види, затворен простор е, можноста за заразата е многу поголема. Ама не ги спомнувај ни тие од литијата. И тие беа за утепување.
Многу е лошо,кога и самите не не бива,да влечеме паралела со некои кои се реално многу полоши од нас.Имаш работа со едно такво племе човекојадци у случајов,и многу грешите што правите вакви споредби,фактички сами себе штета си правите.Кога на неписмен човек му велиш и јас сум како тебе,ти не знаеш како тој може тоа да го разбере и на што све може да го наведеш да направи.Еве јас ке ти кажам дека тие едвај чекаат да им ја потврдиш нивната теорија за непостоечкава корона.Помлада си,не знаеш како од апсење шверцер на цигари на Бит Пазар успеаа да убедат 20.000 луѓе да излезат на протест за албанското знаме,и до ден денес веруваат дека тогаш уапсениот шверцер на цигари бил уапсен зашто носел маица со албанското знаме.Не сте свесни каква штета правите,верувај.Оф топик сум,но потполно истото се случува.Тие слушаат еден човек и постапуваат тој како што ке им каже.Многу се лесни за манипулација.
Автоматски споено мислење:

Не е време да делите правда во овие тешки времиња
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Многу е лошо,кога и самите не не бива,да влечеме паралела со некои кои се реално многу полоши од нас.Имаш работа со едно такво племе човекојадци у случајов,и многу грешите што правите вакви споредби,фактички сами себе штета си правите.Кога на неписмен човек му велиш и јас сум како тебе,ти не знаеш како тој може тоа да го разбере и на што све може да го наведеш да направи.Еве јас ке ти кажам дека тие едвај чекаат да им ја потврдиш нивната теорија за непостоечкава корона.Помлада си,не знаеш како од апсење шверцер на цигари на Бит Пазар успеаа да убедат 20.000 луѓе да излезат на протест за албанското знаме,и до ден денес веруваат дека тогаш уапсениот шверцер на цигари бил уапсен зашто носел маица со албанското знаме.Не сте свесни каква штета правите,верувај.Оф топик сум,но потполно истото се случува.Тие слушаат еден човек и постапуваат тој како што ке им каже.Многу се лесни за манипулација.
Баш затоа што се лесни за манипулација секоја промена во однесување и позитивни насоки во овој пандемија период се во ред. Не мислиш дека можеби ќе беа малку помали бројките во Чаир и други слични места ако имало апел од оџите? Јас верувам дека да. И било каков и смешен помак на ова поле на оваа неписмена почва е голем чекор.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.057
Многу е лошо,кога и самите не не бива,да влечеме паралела со некои кои се реално многу полоши од нас.Имаш работа со едно такво племе човекојадци у случајов,и многу грешите што правите вакви споредби,фактички сами себе штета си правите.Кога на неписмен човек му велиш и јас сум како тебе,ти не знаеш како тој може тоа да го разбере и на што све може да го наведеш да направи.Еве јас ке ти кажам дека тие едвај чекаат да им ја потврдиш нивната теорија за непостоечкава корона.Помлада си,не знаеш како од апсење шверцер на цигари на Бит Пазар успеаа да убедат 20.000 луѓе да излезат на протест за албанското знаме,и до ден денес веруваат дека тогаш уапсениот шверцер на цигари бил уапсен зашто носел маица со албанското знаме.Не сте свесни каква штета правите,верувај.Оф топик сум,но потполно истото се случува.Тие слушаат еден човек и постапуваат тој како што ке им каже.Многу се лесни за манипулација.
Автоматски споено мислење:

Не е време да делите правда во овие тешки времиња
Не се лесни за манипулација, така им одговара.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.728
Поени од реакции
12.160
Баш затоа што се лесни за манипулација секоја промена во однесување и позитивни насоки во овој пандемија период се во ред. Не мислиш дека можеби ќе беа малку помали бројките во Чаир и други слични места ако имало апел од оџите? Јас верувам дека да. И било каков и смешен помак на ова поле на оваа неписмена почва е голем чекор.
тоа го напишав одамна. Само со договор со оџите или нивните главешини во селата (да, и тоа го има) или сличен авторитет можеше да се избегне/намали бројот. Вака со полициски часови (кои таму не ги ни применуваа ни полиција ни население) и апели, ништо. Така беше за пописот 94та (без најава и согласност тукуречи не смееше да се влезе во село), така беше и за други активности врзани со придобивање доверба. Е сега, има. Епа ќе има.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Баш затоа што се лесни за манипулација секоја промена во однесување и позитивни насоки во овој пандемија период се во ред. Не мислиш дека можеби ќе беа малку помали бројките во Чаир и други слични места ако имало апел од оџите? Јас верувам дека да. И било каков и смешен помак на ова поле на оваа неписмена почва е голем чекор.
Па како ке има апел од оџите кога уместо сите да ги прекориме ние им викаме дека и ние не сме поарни?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom