Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Многу дискутабилно, зависи и кој е изворот, нели? :)
Не е се за верување што ќе се прочита на интернет, особено по српски и хрватски квази портали :)
Точно..Затоа има еден сајт -Раскринкавање.ба(мириса на босански) каде ќе ја прочиташ целата вистината за многу теории на заговори и ќе уживаш во твојот поглед на светот..Мада кога би бил искрен ми делуваш на провокатор/ка со пеперутка на профилна(Хмм) и сиџили на крајот на секоја реченица..Не ми замерај бладам онака колку да ми пројде денот..
 

Schmetterling ʚїɞ

Ein Leben ohne dich ist wie eine Reise ohne Ziel.
Член од
14 февруари 2024
Мислења
61
Поени од реакции
129
Научно поткрепени тврдења кои се однапред платени од рокфелеровата фондација а се во корист на нивната позната агенда која полека си ја спроведуваат на дело.Има само една добра работа а таа е бар целата човечка багра полека си ја чистат на терен.
Тоа ми беше муабетот, секој има право да верува во што сака. Мене па твоето размислување не ми е сфатливо, одбивам да верувам во теории на заговор и така :)
Автоматски споено мислење:

Точно..Затоа има еден сајт -Раскринкавање.ба(мириса на босански) каде ќе ја прочиташ целата вистината за многу теории на заговори и ќе уживаш во твојот поглед на светот..Мада кога би бил искрен ми делуваш на провокатор/ка со пеперутка на профилна(Хмм) и сиџили на крајот на секоја реченица..Не ми замерај бладам онака колку да ми пројде денот..
Раскринкавање.ба... баш звучи како портал за откривање на вистината.
Значи ако имам поинакво мислење, провокаторка сум?!
Па добро, ај да не провоцирам, коментирајте си во мир, еве нема да пишувам повеќе. За мир во куќа (нема хехенце на крај)
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.346
Поени од реакции
29.813
So the official MSM narrative is now that the CIA established bases in Ukraine, since 2014.

In addition to the bases, CIA proxy, USAID, funded and operated biolabs in Ukraine, as part of project PREDICT, a preemptive pandemic response program, looking for animal viruses in nature, so they could then enhance the functions, and make vaccines for viruses that don’t exist yet, and might never exist.

In other words, the CIA were conducting gain of function/directed evolution research on bat coronaviruses in Ukraine, starting in 2014. Also known as, bioweapon development. Most notably from virologist Nathan Wolfe, CEO of the Biden-funded, Metabiota, operating in Ukraine.

Lo and behold, six years after the CIA started looking for bat coronaviruses in Ukraine, a bat coronavirus causes a pandemic, and all evidence suggests it was man-made.

AND US intelligence, health agencies, big tech, and lapdog media, went great lengths to cover the entire thing up.

You wanna know why the media freak out so much about the biolabs in Ukraine? Because they are protecting one of the Deep State’s darkest secrets.


 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Раскринкавање.ба... баш звучи како портал за откривање на вистината.
Значи ако имам поинакво мислење, провокаторка сум?!
Па добро, ај да не провоцирам, коментирајте си во мир, еве нема да пишувам повеќе. За мир во куќа (нема хехенце на крај)
Ти пишав дека бладам а ти ме свати озбилно..еве ти пуштам рака во знак на пријателство..

Инаку има некој кој добро владее со англиски со сленгови со све..
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
И ова е наука, да го промениш мислењето и да признаеш дека си бил во грешка.
Проблем е што политичарите не можат и не смеаат да го направат тоа, затоа сега цензура.

 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.268
ова е наука, да го промениш мислењето и да признаеш дека си бил во грешка.
Како бе тоа било наука, посебно кога уште од самиот почеток се трубеше не е така и дека ќе се злоупотребува...
Зашто повисоките судови во некој од регионите во Австралија, Словенија (ваљда има и други) после 4години од непочитување на уставот од самите кои се одговорни за негово владение, после 4 години кршење на "правата", сега носат одлуки? Тоа значи немаме права, туку привилегии, кои можат да ни бидат одземени кога ќе им текне.

Судовите требаше уште од сам почеток да делуваат, но не го направија тоа, затоа све тоа треба во контејнер да се фрли.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Можи затоа Дростен беше прв во светот што направи тестови за ковид.

 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.298
Поени од реакции
78.971
не е баш истата болест после мутациите
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Ова кенгурскиве медицински лица изненадуваат со изјави.

No such thing as ‘long COVID,’ health agency says in shock claim: ‘Unnecessary fear’

The term “long COVID” should be tossed aside like a stack of expired N95 masks — that’s according to health experts in one country, who found that symptoms of those reportedly suffering a year on weren’t any different than your typical virus, such as the flu.

Government-backed medical researchers in Australia say it’s time to stop using the fear-inducing phrase, which became popular after high volumes of people testing positive for COVID-19 led to a surge in generally non-severe “virus fatigue symptoms” that would normally have gone unnoticed, South West News Service reported.

“We believe it is time to stop using terms like ‘Long COVID’,” said Dr. John Gerrard, Queensland’s Chief Health Officer, who oversaw the newly-released study.

Researchers at Queensland Health surveyed 5,112 symptom sufferers aged 18 years and older to reach their conclusion.

 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Тони Цетински платил за лажна потврда за вакцинација, сега ќе го судат.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom