Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Прекрасно искрено отворено интервју на др.Вело.....Убаво кажа човеков дека треба одговорност да се бара од комисијата за неуспешните мерки и досега требаше друга комисија да се формира.
Неговата книга други држави му ја бараат, само кај нас никој не ја спомнува.
Кои држави?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
Гледате дека е трагикомично тоа што се засекиравте за Џое. Едноставно таков е ковидот, такви се вакцините.

На никого не треба да му се посакува лошо. Почнете да цените права наука, а не да верувате во псевдонаука.

Светскиот шампион во бокс, иако целосно вакциниран и требало да се бори следната недела, сега е во болница.

 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559
Кои држави?
Погледај го интервјуто, не е долго, интересно е и ќе дознаеш.
Автоматски споено мислење:

Извини што те цитирам пак, но се прашувам кој е овој член од овој форум:

:rolleyes:
Јас сум Дамби, мислев дека знаеш или се правиш наудрен.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Гледате дека е трагикомично тоа што се засекиравте за Џое. Едноставно таков е ковидот, такви се вакцините.

На никого не треба да му се посакува лошо. Почнете да цените права наука, а не да верувате во псевдонаука.

Светскиот шампион во бокс, иако целосно вакциниран и требало да се бори следната недела, сега е во болница.

тенеке објасни како Џо за 5 дена од позитивен у негативен стана? Толку ли јак е ивермектинот што за 5 дена ја лечи короната?
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Погледај го интервјуто, не е долго, интересно е и ќе дознаеш.
Автоматски споено мислење:


Јас сум Дамби, мислев дека знаеш или се правиш наудрен.
Неам време за телевизија. Кажи тука де.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
тенеке објасни како Џо за 5 дена од позитивен у негативен стана? Толку ли јак е ивермектинот што за 5 дена ја лечи короната?
Е па е. И кај нас се даваше и е во стандарден протокол. Нашиве доктори имаат увидено бенифит во сите три стадиуми од болеста.



А еве и од FLCCC.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
тенеке објасни како Џо за 5 дена од позитивен у негативен стана? Толку ли јак е ивермектинот што за 5 дена ја лечи короната?
Џо е и стендап комичар, во комбинација со лекарствата си кажувал и шеги и сам си се смеел.

7 Surprising Benefits of Laughing
  • Relieves pain. True laughter releases endorphins. ...
  • Increases your chances of getting pregnant. ...
  • Helps your heart. ...
  • Boosts your immune system. ...
  • Makes you happier. ...
  • Reduces stress. ...
  • Relaxes your body.
Studies show a good dose of laughter has great benefits for your body.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Е па е. И кај нас се даваше и е во стандарден протокол. Нашиве доктори имаат увидено бенифит во сите три стадиуми од болеста.



А еве и од FLCCC.
Не ми беше толку за ивермектинот постот, знам дека делува и дека има ефект, него дали може да излечи некого за 5 дена? Дали е толку добар па за 5 дена негативен да станеш? Како што гледам Џо ви продава празна слама.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
Не ми беше толку за ивермектинот постот, знам дека делува и дека има ефект, него дали може да излечи некого за 5 дена? Дали е толку добар па за 5 дена негативен да станеш? Како што гледам Џо ви продава празна слама.
Види добро е што најпосле на научнициве му текна да проверат и стандардни лекови/методи за респираторни вируси како инфлуенца.

Conclusion Patients who initiated isotonic saline nasal irrigation after a positive COVID-19 PCR test were 19 times less likely to be hospitalized than the national rate. Further research is required to determine if adding povidone-iodine to irrigation reduces morbidity and mortality of SARS-CoV-2 infection.

We also found via a preliminary ecological regression analysis of COVID-19 cases in the United States between January 2020 and March 2021 that exposure to elevated airborne salt on (Gulf and Pacific) US coastlines appears to suppress by approximately 25%–30% (P ¡ 0.05) COVID-19 incidence and deaths per capita relative to inland counties

Рон ова е лудило, се заебаваа досега со нас, па и со докториве со хистеријата што ја створија.

Еј солена вода за 19 ПАТИ намалувала хоспитализација. НИЕДНА вакцина не го прави тоа. Тие што живееле покрај море за 25-30% помалце заболувале и имале смртни случаи. И тоа ова се две студии, не една.

Сега ти станува јасно оти кај нас е толку голема смртноста?
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Види добро е што најпосле на научнициве му текна да проверат и стандардни лекови/методи за респираторни вируси како инфлуенца.

Conclusion Patients who initiated isotonic saline nasal irrigation after a positive COVID-19 PCR test were 19 times less likely to be hospitalized than the national rate. Further research is required to determine if adding povidone-iodine to irrigation reduces morbidity and mortality of SARS-CoV-2 infection.

We also found via a preliminary ecological regression analysis of COVID-19 cases in the United States between January 2020 and March 2021 that exposure to elevated airborne salt on (Gulf and Pacific) US coastlines appears to suppress by approximately 25%–30% (P ¡ 0.05) COVID-19 incidence and deaths per capita relative to inland counties

Рон ова е лудило, се заебаваа досега со нас, па и со докториве со хистеријата што ја створија.

Еј солена вода за 19 ПАТИ намалувала хоспитализација. НИЕДНА вакцина не го прави тоа. Тие што живееле покрај море за 25-30% помалце заболувале и имале смртни случаи. И тоа ова се две студии, не една.

Сега ти станува јасно оти кај нас е толку голема смртноста?
штета ние што немаме море, можеби треба да пиеме солена вода. Ајде наскоро јува од кисела зелка цела зима ковид фри.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
штета ние што немаме море, можеби треба да пиеме солена вода. Ајде наскоро јува од кисела зелка цела зима ковид фри.
Џабе е. Се е до воздухот што го дишиме.

Воедно сега и со друго ќе ги заебаваат овие што се вакцинирани, оти немале антитела.

Sars-Cov-2 antibody titer 3 months post-vaccination is affected by age, gender, smoking and vitamin D.

Ако пушиш, ако си стар, ако немаш доволно витамин Д, вакцината немало да створи доволно антитела :pos:

Како викаше Кили?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.625
Поени од реакции
34.813
Јас сум Дамби, мислев дека знаеш или се правиш наудрен.
...опа,
ова е сосема спротивно од неговото размислување за негово форумско битие, контрадикторен за негова божем незаинтересираност околу женските членови, а тебе те следи и на други форуми :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom