Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.427
Поени од реакции
3.131
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.972
Еј, абе стварно било ова. Науката вика, дека треба да се спремиме за бранови и бустери за секој бран ...
:facepalm:

Zarka also said that the next booster shot may be modified to better protect against new variants of the SARS-CoV-2 virus that causes COVID-19, such as the highly infectious Delta strain.

“This is our life from now on, in waves,” he said.


Не знам дали Филипче го информираа претставниците на Фајзер, за четврта доза.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.787
... споредуваш медицински факт со правопис на форумов, овде само правопис не може да сретнеш од пишување од ниеден член,
- ај добро остани со твојата грешна „Му“ варијанта, кога тогаш ќе напишеш правилно „Ми“ кога овие наши новинари ќе размислат со сопствена глава, а не само копи-пасте, па ќе ги сменат насловите на порталите каде им се грешките!
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
... споредуваш медицински факт со правопис на форумов, овде само правопис не може да сретнеш од пишување од ниеден член,
Медицински факт е грчката азбука и начинот на изговарање на грчките букви? :unsure:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.787
Медицински факт е грчката азбука и начинот на изговарање на грчките букви? :unsure:
...цела медицина називите се извадени од латинскиот и грчкиот јазик, зарем сите варијанти коронавируси не се по називите на грчките букви од грчката азбука (алфа, вита, гама, делта, ламбда, ми ? тоа не е факт? зошто не се по француска или германска азбука на пример?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
...цела медицина називите се извадени од латинскиот и грчкиот јазик, зарем сите варијанти коронавируси не се по називите на грчките букви од грчката азбука (алфа, вита, гама, делта, ламбда, ми ? тоа не е факт? зошто не се по француска или германска азбука на пример?
Значи не е медицински факт, туку правопис на форум! :unsure:
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Тенеке отиде фул антивакс. :(
Не е фул, уште не одгатна зошто е пуштен вирусот. Он мисли дека е заради 4-та индустриска револуција и Бил Гејтс е во конците на јудеомасоните а еден од нив бил и татко му, познат еугеничар. Но допрва треба да открие дека причината е поедноставна, премногу луѓе сме, ќе почнеме да паѓаме од ивицата на плочата.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.972
Тенеке отиде фул антивакс. :(
Баш напротив, сега сум фул pro science.
Сега се повеќе ми станува јасно дека владите во светот се занимаваат со псевдонаука.

Тоа го потврдуваат се повеќе научници кои му откажуваат послушност на политичариве. Мислам и редно беше, па доста си го бришеа газот со нив.

Еј еден Вело еве го гледам, до пола сум, брилијантен е. Средени мисли, се логично и поврзно, за разлика од Филипче, што и да кажи е конфузно и нелогично.

Мислам се е лесно кога ги имаш фактите.



Сега веќе треба да се постави прашањето, која е сопственичката структура во Фајзер, кој се има акции таму.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.972
Ако има нешто добро, барем американциве се покажаа дека не се толкави ретарди. Преку пенис му дојде некој да ги заебава. Гледајте пад на Бајден и тоа само заради короната. Колку подолго Антони Фаучи му е советник за ковид кризата, толку подолу ќе оди. Не знам дали е веќе под рејтингот на Трамп.

1630796330751.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom