Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
13 април 2021
Мислења
3.129
Поени од реакции
10.475
Не ми е јасно зошто наеднаш почна да се форсира 3-та доза, кога сеуште имаме голем број на такви кои ја немаат примено првата доза од вакцината.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.667
Поени од реакции
11.701
Најјако ми е тоа што анархисти и панкери што ги познавам испаднаа најголеми цвикатори т.е. најгласни проваксери и најверни послушници на власт и на т.н. авторитети односно вистински непријатели на критичката мисла како и на човековите права и слободи. Од сè ,,нај", најнај!
Нај - Ја - Ко!
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Сите статистики за смртност од "ковид" немаат никаква смисла. Луѓе и порано умирале од грипови и други болести на респираторниот систем па не се објавувало нигде. Да не ги спомнувам потешките срцеви болести или рак.Зар треба да почнат да објавуваат и за други болести по медиуми? Нема смисла...А овој страв со сезонски грипови и смислување на имиња на некакви "вируси" ми се чини почна откако се појавија Антракс, САРС и Зика а поготово кога се појави "свинскиот грип". Ова што се случува сега во моментов со новиот модерен "К-19"не се случи со појавата на
"свинскиот грип" иако СЗО прогласи пандемија откако на почетокот на грипот починале 144 лица во светот. Човек не треба да е факултетски образуван за да свати дека тоа е нелогично... Со овој т.н "Ковид 19 вирус" се води една специјална медиумска војна а причината би била СТРАВ, ПАНИКА И КОНТРОЛА НА НАСЕЛЕНИЕТО. Сите локдауни и одземање на слободата на движење и разни други ограничувања го потврдуваат тоа.
Ако го земеме фактот дека за да се направи една вакцина потребни се околу 3 години сосе сите тестирања тогаш ако бидеме искрени логично е тоа што сите вакцини за "Ковид 19" се неуспешно направени. Знаеме сите дека и вакцинираните се заболуваат после терапијата што го потврдува фактот дека овие вакцини против "Ковид 19" се чисто промашување. Фактот дека за многу постари болести нема лек е нешто друго за што мора да се разговара.
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Му го прегоривте чипот! :vrtioci:
Не сеуште.

дамби, до утре ако сакам ќе се оправам со вас али гледам дека нема поента. Од вас и господ дигнал раце. Збирштина тролови кои немаат ништо попаметно во животот.
Тебе те мава грижа на совест дали твојата вакцина можела да спаси нечиј живот и тука се правдаш и патетично пробуваш да се убедиш себеси и сите нас дека си постапил правилно но длабоко во себе знаеш дека господ те гледа.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Не ми е јасно зошто наеднаш почна да се форсира 3-та доза, кога сеуште имаме голем број на такви кои ја немаат примено првата доза од вакцината.
Одлично прашање :zloo:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Мене ова многу ме загрижува. Ова е резултатот од справувањето со Ковид пандемијата. А се фативме за Австралија!

Ќе има нова системска кражба, како што најави @Yo Blow 10тина страни и наназад.

Најголеми профити, во споредба со годините пред пандемијата, направија приватните болници и лабораториите за тестови, како Биотек и Авицена. Имаше и за тоа статистики. Искористија прилика за молзење на народот.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
Одлично прашање :zloo:
... зашто тајмингот на некоја заштита конкретно на алфа и можеби бета сојот на Sars-CoV-2, но многу послабо или ич на делта сојот, за тие кои се вакцинирале во март 2021 и тоа најповеќе вакцинирани се медицински персонал сега во септември „ќе се сметаат“ во група на незаштитени со антитела, а со тоа и неимунизирани т.е. исто како да се невакцинирани зошто доминантен сој е само Делта, тук таму по некоја алфа или бета сој кружи при што инфицирани полесно поминуваат со симптомите и со самата болест К19,

ice_screenshot_20210830-220227.jpeg

... ( лиценцирањето на 23.08.2021) затоа освен тие на дијализа и со трансплатирани органи на кои веќе се планира или веќе им се аплицира трета доза на Фајзер антиковид вакцина, ќе морат овие да ја добијат третата доза на Фајзер, иако според FDA тетрата доза не е одобрена како двете дози на Фајзер кои се веќе одобрени и лиценцирани,

... трета доза на Фајзер се уште е во фаза само за итна употреба исто како што се вакцинирањето на тие под 16 години до 12 години со Фајзер само како итна употреба, поради се уште немање клинички искуства/ докази кои се во тек,
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.994
Дури сме кај Австралија, еве некој нека му пушти ова на Филипче. Ниту 90% вакцинација, нема да спречи Делта.

Дистопија, комплетна дистопија вакцини еден тон и пак ќе треба да се носат маски. Природен имунитет не спомна ниту еднаш. Едноставно години со вакцини и маски, така ќе требало да живееме. Вакцини од 6 месеци бебиња, па нагоре.

Е вакви ни ја кројат судбината.

 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.844
Поени од реакции
7.629
Не ми е јасно зошто наеднаш почна да се форсира 3-та доза, кога сеуште имаме голем број на такви кои ја немаат примено првата доза од вакцината.
Психичка припрема.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.114
Поени од реакции
4.618
Мене ова многу ме загрижува. Ова е резултатот од справувањето со Ковид пандемијата. А се фативме за Австралија!

Ќе има нова системска кражба, како што најави @Yo Blow 10тина страни и наназад.

Најголеми профити, во споредба со годините пред пандемијата, направија приватните болници и лабораториите за тестови, како Биотек и Авицена. Имаше и за тоа статистики. Искористија прилика за молзење на народот.
Бранко Драгаш српскиот финансиски експерт и најголемиот познавач на светски берзи од балканов многу пати кажа дека оваа пандемија е направена да биде главниот виновник за светскиот финансиски колапс и таканаречениот РЕСЕТ кој би бил по завршувањето на пандемијава бидејки ако не беше пандемијава не можеа како да го оправдаат пред народот.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Ооо зурлаџија...ооо гнидо гнидосана...и да не редам натака оти ќе му опнат бан.
Што споредуваш знаеш? Заразна болест со други незаразни заболувања, срце, рак?...не ти посакувам ниедна болест ама припази што пишуваш или само ај да бидеме интересни и нешто контра да напишеме.
Сакале контрола на населението да имаат па немало друг начин и ај ќе пуштиме вирус па после ќе измислиме вакцина за полесна контрола...офф мори мајко.:facepalm:
Постојат илјадници други начини да се контролира народот, барем сега во ова дигитално време ама не ќе измислуваме вируси и вакцини.
Кои размислувања и кои теории не ми се верува.
Цел свет не може крајот да му го најде ама изгледа најголемите неоткриени умови биле овде во Македонија.
Ти прво конектирај се на темава направи update па реплицирај... Не знам дали ќе ти удрат бан јас важно те пријавив и оставам на другите кој кога сака да те пријави...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.658
Бранко Драгаш српскиот финансиски експерт и најголемиот познавач на светски берзи од балканов многу пати кажа дека оваа пандемија е направена да биде главниот виновник за светскиот финансиски колапс и таканаречениот РЕСЕТ кој би бил по завршувањето на пандемијава бидејки ако не беше пандемијава не можеа како да го оправдаат пред народот.
Нема никаков рестарт, екстра богатите само го зголемуваат богатството, а поситните риби потонуваат неповратно....... Фараоните само ќе се зацврстат и ќе го одведат светот каде тие ќе го посакаат
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.114
Поени од реакции
4.618
Ооо зурлаџија...ооо гнидо гнидосана...и да не редам натака оти ќе му опнат бан.
Што споредуваш знаеш? Заразна болест со други незаразни заболувања, срце, рак?...не ти посакувам ниедна болест ама припази што пишуваш или само ај да бидеме интересни и нешто контра да напишеме.
Сакале контрола на населението да имаат па немало друг начин и ај ќе пуштиме вирус па после ќе измислиме вакцина за полесна контрола...офф мори мајко.:facepalm:
Постојат илјадници други начини да се контролира народот, барем сега во ова дигитално време ама не ќе измислуваме вируси и вакцини.
Кои размислувања и кои теории не ми се верува.
Цел свет не може крајот да му го најде ама изгледа најголемите неоткриени умови биле овде во Македонија.
Ај послушај го чичко Geert Vanden Bossche најголемиот ваксер на светот и еден од најголемите изумители на многу вакцини што изјавува за вакцините како Фајзер,Модерна кои користат МРНА технологија:
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Мене ова многу ме загрижува. Ова е резултатот од справувањето со Ковид пандемијата. А се фативме за Австралија!

Ќе има нова системска кражба, како што најави @Yo Blow 10тина страни и наназад.

Најголеми профити, во споредба со годините пред пандемијата, направија приватните болници и лабораториите за тестови, како Биотек и Авицена. Имаше и за тоа статистики. Искористија прилика за молзење на народот.
Бришани се поради неактивност. Вообичаено се бришат 6-10к на годишно ниво. Прилично слаб индикатор за било што е ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom