Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Се јави Уранија со статус против влада и верски заедници. Ама ќе дојдат избори, ќе дае зајко некој семинар гратис и ќе си го заокружат пак
Да им го начукам и на Уранија и на ќерка и и на се женско што е по тие комитетие, невладините, владините и секакви усрани организации.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Мене ме интересира што работат Хенсилшкиот комитет за човекови права и разноразни невладини организации од иста област. Дали само знаат месечно да си го драпаат курот за 500 евра или знаат уште нешто друго?
Не се во прашање каурите за жестоко да реагираат. Еден фб пост ќе заврши работа во случајов.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Мене ме интересира што работат Хенсилшкиот комитет за човекови права и разноразни невладини организации од иста област. Дали само знаат месечно да си го драпаат курот за 500 евра или знаат уште нешто друго?
Последно нешто што направија Хелсиншкиот комитет е пред два месеца кога решија да помогнат на жените што трпат семејно насилство во карантинските денови... одлучија да пеат песни пред жена парк ако не се лажам :icon_lol:
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Мене ме интересира што работат Хенсилшкиот комитет за човекови права и разноразни невладини организации од иста област. Дали само знаат месечно да си го драпаат курот за 500 евра или знаат уште нешто друго?
Se izmorija tie duri go smenaa imeto I ostanato, sega nemaat sila poveke da se javat, se cuvaat za VMRO koga ke se vrati na vlast.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Тооо ова...
И за коронавирисот албанците криви, уште не сте го нашле дното.
Не сте криви вие. Толку ви е капацитетот.

Само ете дека сте затуцани и зашто Заев нејќе да ве лути пред избори и му требаат вашите гласови, ние ќе дремеме дома а вие пак ќе си го прчите по улици или ќе одите кај роднини.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
А таман ја прогласивме короната за умрен, демонтиравме болница ,па печатевме и партиски флаери „дека ја победивме короната и ги заштитивме граѓаните“ и БУМ, 127 новозаразени o_O

Ама без грижи, ситуацијата е под контрола, познати се кластерите, (освен оние кои не се), седете си вие дома (y).
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
А таман ја прогласивме короната за умрен, демонтиравме болница ,па печатевме и партиски флаери „дека ја победивме короната и ги заштитивме граѓаните“ и БУМ, 127 новозаразени o_O

Ама без грижи, ситуацијата е под контрола, познати се кластерите, (освен оние кои не се), седете си вие дома (y).
A pesnata ,,bela cao,,....ja zaboravi?

Verovatno ,,slucajno ja snimija

I Branko i Grujo ke gi barame....i toa so borina
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
@Beric Dondarrion Што велиш ли да покушаме Албанците да ги ословуваме со терминот "дел од граѓаните" како Филипче на пресот вчера? Знам дека со полицискиот час се осеќате обесправени поради дел од граѓаните(се мисли на Албанците) кои не ги почитуваа мерките и доведоа да се зголеми бројот на заразени.Вака нешто да покушаме?
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
И за коронавирисот албанците криви, уште не сте го нашле дното.
А кој е крив според тебе? Зошто кластерите се на тие (географски) подрачја, а не овде во Охрид (како пример го пишам Охрид пошо тука живеам моментално)... ?

Зошто Тетово, Скопје (од другата страна на Вардар), Куманово, Липково... итн, итн, а не Охрид, Ресен, Битола, Кавадарци, Радовиш, Гевгелија (рандом е листава)... м?

Зошто бе пуно баш таму "кај вас" прсна нов бран што ги сруши сите рекорди од заболени/на ден?

Шо мислиш ти вака по твое? Ево ние не сакаме да претпоставуваме, да генерализираме, да дискриминираме.. ама зошто баш во овие региони се случува хаос, а не во други општини и области?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom