Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
7 ноември 2020
Мислења
6
Поени од реакции
25
Додека другите ќе се сунчаат летово во Грција на море, ние ќе се сунчаме на езеро!
Приколката и Грција - трендевиот непребол и симбол на циганоскопијанските маки.
 
Последно уредено:

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.495
Поени од реакции
57.274
Може да речете што сакате за Вучиќ, али си го снабди народот со вакцини, дел од ваму дел од таму. Рама истотака.
Нашиве идиоти потпишуваа договори со Бугарија за донација на вакцини (кои еве испадна дека биле само 100, мизерна бројка), и ни тие не им ги пратија. Класично правење мајмуни, и мочање од керамиди.

АЈ нека се сликаат уште еднаш Заев и Филипче на некоја планина со децата, па може тогаш ќе пристигнат тие фамозни 6000 вакцини (или 100 од Татаристан) И Д И О Т И!!!
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.222
Поени од реакции
14.077
Толку коленичење, понижување и фалење на братската Бугарија, за 100 вакцини. И тоа и тие не ни ги дадоа. Класично изживување и мочање од ѓерамиди. Браво. :pos:

Којзнае кои медиумски фешти и прослави ќе ги правеа кога ќе стигнеше комбето со 100те вакцини од Бугарија. Ништо чудно со DJ да го пречекаа.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.396
Поени од реакции
3.707
Вучиќ оваков-онаков за вакцините мора да се признае дека обезбеди во исто време со западните држави и во Србија вакцинацијата оди на големо, сега за сега на доброволна основа, додека овие неспособните кај нас важно најавија вакцинација од март, што нема да ме чуди пак да искрсне нешто као демек не е до нас се искомплицира работата.
 

Lenor*

Cibus sum grandium
Член од
4 август 2018
Мислења
35
Поени од реакции
41
Чекајте малце другари...Сакам да дефинирам дали сум луд...Вие стварно мислите дека со вакцини ќе се спасите од цовид па ги толку форсирате или сте колективно забегани или ја сум однесен со виорот...да напраиме пресек на ситуацијата...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.177
Поени од реакции
5.240
Чекајте малце другари...Сакам да дефинирам дали сум луд...Вие стварно мислите дека со вакцини ќе се спасите од цовид па ги толку форсирате или сте колективно забегани или ја сум однесен со виорот...да напраиме пресек на ситуацијата...
A зошто ги правеа тие вакцините? Онака за да си си имаат нешто да се работа и забава у време пандемија?
 
На врв Bottom