Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

borso

Робсо
Член од
7 ноември 2020
Мислења
66
Поени од реакции
113
Додека другите ќе се сунчаат летово во Грција на море, ние ќе се сунчаме на езеро!
Приколката и Грција - трендевиот непребол и симбол на циганоскопијанските маки.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.493
Поени од реакции
80.554
Може да речете што сакате за Вучиќ, али си го снабди народот со вакцини, дел од ваму дел од таму. Рама истотака.
Нашиве идиоти потпишуваа договори со Бугарија за донација на вакцини (кои еве испадна дека биле само 100, мизерна бројка), и ни тие не им ги пратија. Класично правење мајмуни, и мочање од керамиди.

АЈ нека се сликаат уште еднаш Заев и Филипче на некоја планина со децата, па може тогаш ќе пристигнат тие фамозни 6000 вакцини (или 100 од Татаристан) И Д И О Т И!!!
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.503
Толку коленичење, понижување и фалење на братската Бугарија, за 100 вакцини. И тоа и тие не ни ги дадоа. Класично изживување и мочање од ѓерамиди. Браво. :pos:

Којзнае кои медиумски фешти и прослави ќе ги правеа кога ќе стигнеше комбето со 100те вакцини од Бугарија. Ништо чудно со DJ да го пречекаа.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Вучиќ оваков-онаков за вакцините мора да се признае дека обезбеди во исто време со западните држави и во Србија вакцинацијата оди на големо, сега за сега на доброволна основа, додека овие неспособните кај нас важно најавија вакцинација од март, што нема да ме чуди пак да искрсне нешто као демек не е до нас се искомплицира работата.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.384
Поени од реакции
3.077
Чекајте малце другари...Сакам да дефинирам дали сум луд...Вие стварно мислите дека со вакцини ќе се спасите од цовид па ги толку форсирате или сте колективно забегани или ја сум однесен со виорот...да напраиме пресек на ситуацијата...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Чекајте малце другари...Сакам да дефинирам дали сум луд...Вие стварно мислите дека со вакцини ќе се спасите од цовид па ги толку форсирате или сте колективно забегани или ја сум однесен со виорот...да напраиме пресек на ситуацијата...
A зошто ги правеа тие вакцините? Онака за да си си имаат нешто да се работа и забава у време пандемија?
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Чекајте малце другари...Сакам да дефинирам дали сум луд...Вие стварно мислите дека со вакцини ќе се спасите од цовид па ги толку форсирате или сте колективно забегани или ја сум однесен со виорот...да напраиме пресек на ситуацијата...
Ти си однесен со виорот
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Вакциниве ќе бидат успешни доколку цел свет колективно се вакцинира..а не една држава 30.000 во Јануари, друга 500.000 во Март, трета како нашава 2.000 во Август, и така натаму....поентата на вакцината беше да се стави крај на пандемијава, а не да се заштити 1 процент од светот, а пандемијава да си продолжи со години.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Вакциниве ќе бидат успешни доколку цел свет колективно се вакцинира..а не една држава 30.000 во Јануари, друга 500.000 во Март, трета како нашава 2.000 во Август, и така натаму....поентата на вакцината беше да се стави крај на пандемијава, а не да се заштити 1 процент од светот, а пандемијава да си продолжи со години.
Сепак не можеш да го тераш цел свет луѓе да примат вакцини. Ако се воведе во цел свет луѓето за излез надвор од своите држави од кај што се родени да имаат документ дека се вакцинирани ќе мора сите да се вакцинираат а ако не сакаат да се вакцинираат ќе си шетаат само во својата држава.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.377
Вакциниве ќе бидат успешни доколку цел свет колективно се вакцинира..а не една држава 30.000 во Јануари, друга 500.000 во Март, трета како нашава 2.000 во Август, и така натаму....поентата на вакцината беше да се стави крај на пандемијава, а не да се заштити 1 процент од светот, а пандемијава да си продолжи со години.
Лошо си ја сватил поентата на вакцината. Целта беше да заштитат постарите граѓани на богатите и развиени држави. Нив ги заболе за милиони деца што умираат глад или болести што се лечат со пет пари, не па двојат од себе за да заштитат возрасни африканци. Па тие ако доживеале да умрат од ковид више ја тепале играта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom