Конвертори

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Некој програм шо конвертира песна од од на пр. 160kbps во 320kbps или од 60 во 160...?
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Некој програм шо конвертира песна од од на пр. 160kbps во 320kbps или од 60 во 160...?
Џабе ќе конвертираш. Квалитето нема да ти се зголеми туку само просторот кој го зафаќа ќе се зголеми
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Можи некако да се зголеми брзината ко ке конвертира од дивикс во двд на CovertXtoDVD???Вака ептен бавно оди,чак поспоро и од филмов ако го пуштам да течи........
Ако не можи да се зголеми брзината,дали можи да ми кажи некој конвертор од дивикс во двд,ама да можам и субтајтл да му ставам,и малку побрз да е!??
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Можи некако да се зголеми брзината ко ке конвертира од дивикс во двд на CovertXtoDVD???Вака ептен бавно оди,чак поспоро и од филмов ако го пуштам да течи........
Ако не можи да се зголеми брзината,дали можи да ми кажи некој конвертор од дивикс во двд,ама да можам и субтајтл да му ставам,и малку побрз да е!??
За побрзо, ти треба појак процесор и повеќе рам (или појак компјутер :) ).

А за превод да ставиш, стави си де, можеш и преку овој програм.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
3
Може ли некој да ми помогне! Имам симнато филм во BluRay формат и не ми го отвора со ниедна програма (Winamp, BC Player...) Дали треба да конвертирам нешто, може ли да се гледа вообшто или да го бришам од комп-ата. Фала однапред
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Може ли некој да ми помогне! Имам симнато филм во BluRay формат и не ми го отвора со ниедна програма (Winamp, BC Player...) Дали треба да конвертирам нешто, може ли да се гледа вообшто или да го бришам од комп-ата. Фала однапред
Пробај симни си најнови кодеци (пример K-Lite Codec Pack FULL)
 

Pasha

Сомнително Лице
Член од
17 април 2005
Мислења
157
Поени од реакции
2
Ми треба конвертер од Divx во Xvid , зш двд плеерот не ми ги чита филмојте со Divx кодек , пробав со VirtualDub ама уствари тој ги компресира одново дали има некое програмче со кое ќе можи побрзо некако, можело некако со некое програмче само да се смени нешто во кодот од видеото и да се смени во Xvid, ако има некое чаре кажете
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ми треба конвертер од Divx во Xvid , зш двд плеерот не ми ги чита филмојте со Divx кодек , пробав со VirtualDub ама уствари тој ги компресира одново дали има некое програмче со кое ќе можи побрзо некако, можело некако со некое програмче само да се смени нешто во кодот од видеото и да се смени во Xvid, ако има некое чаре кажете
Total Video Converter
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.668
Поени од реакции
52.552
ај ако има некој некам ми прати код за imtoo psp video converter
 

Kajgana Shop

На врв Bottom