Конвертори

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ова не е баш конвентор ама ми треба програма за намалување на големина на мп3.
Некој линк? (ама програмата бесплатна да биде)

Имаш инсталирано NERO?

Оди во старт, влези во NERO фолдерот и одбери NERO Wave Editor. Таму отвори ја песната, намали квалитет, сечи ја, прави чуда......
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Ова не е баш конвентор ама ми треба програма за намалување на големина на мп3.
Некој линк? (ама програмата бесплатна да биде)
Како што кажа -={K-O-R-U-N}=- можеш со Nero, а истото можеш да го направиш и со WMP. Не користам јас WMP незнам вака на памет да ти кажам точно кај беше таа опција. Прочепкај низ опциите ќе најдеш каде е тоа за намалување на квалитет.
 
П

Паган-др

Гостин
Имаш инсталирано NERO?

Оди во старт, влези во NERO фолдерот и одбери NERO Wave Editor. Таму отвори ја песната, намали квалитет, сечи ја, прави чуда......
Како што кажа -={K-O-R-U-N}=- можеш со Nero, а истото можеш да го направиш и со WMP. Не користам јас WMP незнам вака на памет да ти кажам точно кај беше таа опција. Прочепкај низ опциите ќе најдеш каде е тоа за намалување на квалитет.
Ок.Ке прочепкам ке побарам и во двете. :smir:
Фала ви.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Ок.Ке прочепкам ке побарам и во двете. :smir:
Фала ви.
Само да занеш дека кога ќе го смалиш квалитетот ... нема којзнае колку да ја намалиш и големината на песната, доколку сакаш да го извадиш максимумот нмалување на големината, ондак земи Sound Force и цепкај ја песната, отстрани некои делчиња... :)
Јас кога ставав песни у мобилен така правев, намалував квалитет на песната и ја цепкав (најчесто почетокот и крајот го отстранував).
 

Oi!

Член од
26 август 2008
Мислења
313
Поени од реакции
6
Ок.Ке прочепкам ке побарам и во двете. :smir:
Фала ви.
Ako sakas moze da probas i so Easy CD-DA Extractor(go imas po torrenti)..mozes da namaluvas kvalitet(kbit/s)..da prerabotuvas od wma u mp3 itn...i SkyDriver samo za inf dosta se namaluva i u golemina..pesna od 15mb so 320kbit/s stanuva 6mb so 128kbit/s..pozz
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
408
Поени од реакции
15
ima DIVX filmovi so prevod i sakam da gi stavam na dvd ama i prevod da ima zakacam kazete konvertor so ke mi vrsi rabota
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ima DIVX filmovi so prevod i sakam da gi stavam na dvd ama i prevod da ima zakacam kazete konvertor so ke mi vrsi rabota
Стај ги филмот и преводот во еден фолдер, и филмот и преводот крсти ги исто, режај, пушти го цедето на DVD-Player што чита DivX

Ако сакаш од DivX да конвертираш во стандард DVD-VIDEO, земи Avi2DVD или XtoDVD конвертор
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
408
Поени од реакции
15
Стај ги филмот и преводот во еден фолдер, и филмот и преводот крсти ги исто, режај, пушти го цедето на DVD-Player што чита DivX

Ако сакаш од DivX да конвертираш во стандард DVD-VIDEO, земи Avi2DVD или XtoDVD конвертор

fala so AVI2 DVD zavrsif rabota
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
дали има некој конвертор од .mp3 во .midi да конвертира?
ај ако има некој нека пише.. :)
:helou:
 

Goki_san

Dzabolebar of the month
Член од
16 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
1
Ај нека ми помогне некој !!! Сакам комплетен текст со слики од PDF. да го пребацам у Word....Помош ве молам итно е многу....Однапред благодарам !!!
 
Член од
26 август 2008
Мислења
22
Поени од реакции
3
Кој е добар а бесплатен конвертор што конвертира од DVD vo Dvix и каде може да се најде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom