Колку често се гледате со кумовите?

Колку често се гледате со кумовите?


  • Вкупно гласачи
    220

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
требало да напишиш опција „ич„
јас не си го ни памтам кумот(ко сум бил мн. мал заминал америка)
далеко, далеко...
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
мојата опција ја нема. - јас незнам кои ми се кумови :)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ептен често, скоро секоја недела... некогаш и повеќе пати во неделата.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Со едните еднаш - два пати годишно, не за друго живеат во Австрија. Со другите одамна не сум се видел (5-6 години сигурно)
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Многу често затоа што братучетка ми ми е кума.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Pa da ne preteruvam ama ako ne ednas nedelno ,vo dve nedeli ednas sekako .Toa e taka zatoa sto ni e drugar-kumot ni... i nekako sme si bliski uste od porano .Inaku mislam deka veke e izbledena taa pocit ili kako da kazam...sto nekogas se slavele tolku kumovite.Sega se pocituvame ama sekako vo pomali razmeri .Ili pak ako ni bese kum covekoto sto go krstil maz mi -koj ne e od nasava oklolina i koj go gledal samo na krstevka i duuuri posle 25 godini koga trebalo da pravat muabet za svadba sekako deka nemase da bideme tolku bliski i da se gledame barem 2 vo mesecot,ili pak ke bese pak "sluzbeno" za krstevkata na naseto dete,a ne tuku taka slucajno(na kafe).
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Па не знам од кога се немаме видено... Само по слави и родендени се гледаме... Многу ретко
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Доаѓа кумот мој само на Божиќ,на Велигден ќе дојде,ќе ми даде некое евро да се искупи зашто го нема по цела година и си иде.Со кумата моја е разведен,а исто така и со кумата на сестра ми е разведен:pos2:.
Многу ретко го гледам.
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Навистина многу ретко, тие се од друг град и така се гледам со нив еднаш на 2-3 години
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Многу ретко, да не претерам ама еднаш во 3 години.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Вујко ми ми е кум, а да го гледам мн. често
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Многу ретко, еднаш или 2 пати годишно. Стари се и не можат да доаѓаат, а ние некако немаме навика да одиме, па и немаат некој муабет моите со нив зашто се многу стари. А и кумови се на уште многу други луѓе.
Мислам дека се помалку се значајни кумовите за разлика од тоа како било порано, повеќето се изјаснија дека ретко се гледаат, освен ако не им се некои роднини или блиски пријатели па нормално е да ги гледаат често.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Скоро секој ден.
Во неделата обавезно се слушаме едно милион пати и се гледаме макар 3-4 пати. Секој втор оброк ни е заеднички :)
Најдобри пријатели ни се,ептен сме блиски и затоа можи. А и мило ми е што е така, бидеќи од ко знам за себе најубавите моменти со нив ни се поминати,заедно.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Јас се гледам многу ретко, до сега сум ги видел само 2 пати, затоа што живееат во друг град во Македонија.
Свесен сум дека тие луѓе заслужуваат почит и сл. ама сега тоа е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom