Колку често се гледате со кумовите?

Колку често се гледате со кумовите?


  • Вкупно гласачи
    220

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Минатата недела во Зевзекманија имаше анкета во која речиси сите испитани рекоа дека многу ретко се гледаат со своите кумови можеби 1-2 годишно.
Јас лично не сум ги видел своите кумови можеби 5-6 год што е навистина жално.
Колку често вие се гледате со вашите кумови и дали сметате дека е изгубено значењето на кумството во модерното општество со оглед на тоа дека во минатото кумот бил сметан за најтесна фамилија.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
па ги неам видено сигурно некои 3-4 години..најчесто беа на релација Македонија-Канада затоа што таму имаат некој бизнис,плус децата таму им се родени и за да не го изгубат државјанството(или незнам што:))моментално се во Канада..и коа беа тука многу ретко ги гледав..а зашто така-незнам..:toe:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Три пати ги имам видено досега. Од ко сум роден прајме муабет...
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Се гледаме скоро секоја недела. Читајќи ги одговорите над мене, чудно ми доаѓа некако...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
За жал ја немав таа чест да ја запознаам мојата кума, затоа што таа боледуваше од тешка болест и неодамна почина.:cry:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Скоро и да не ги познавам.Како мал,одевме неколку пати кај нив,ама со тек на време,сите контакти ни се прекинаа...
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Моите кумови се од Битола и 5 пати ако ги имам видено. Ама сега како шо испадна да сме заедно со син им на факс појќе време сме заедно и ги посетувам ко ќе имам време. :)
 
Член од
22 август 2007
Мислења
155
Поени од реакции
0
e mojte kumuvi ziveat edna ulica nad mene i gi gleam okolu 5 pati u nedelata i sekugas mi davat pari :):):)
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Кога бев помал, почесто се видував со нив. Во последно време, ги гледам само за Велигден.:toe:
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Кога живеев во МК,се гледавме баш често.Најмалце 1 месечно на седенка,а низ населба барем 3 пати неделно,на пазар и во самопослуга.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не се гледам постојано со кумовите поради секојдневните обврски што мои што нивни. Ама сепак се гледаме доволно често би рекла. Многу пати се случило да се договориме за кафе па потоа спонтано да продолжиме некаде на друго место заедно.
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Како помала знаев како изгледаат,сега можам да ги одминам и да не ги познаам а керќите им се отприлика колку мене :tapp: .Многу ми е криво...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Многу ретко поради обврските:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom