Колку сте високи колку сте тешки? Проблеми, ситуации?

O

Orion.

Гостин
Незнам сега на кој да верувам, еден кажува не е добро друг вика нема врска... па незнам дали да ризикувам да ја оставам теретаната :(
лол остај ја:pos: Не ризикувај :)
Растот е генетски предодреден и неможеш да влијаеш на него.
Ја сум скоро 190цм, да не вежбав може сеа ќе бев 2 метра и дваесет:pos:
 
В

влијателен

Гостин
Незнам сега на кој да верувам, еден кажува не е добро друг вика нема врска... па незнам дали да ризикувам да ја оставам теретаната :(
Зошто да ја оставаш? Колку години имаш?
Ќе си ги смалиш целите и нема да форсираш голем раст на мускули. Ќе вежбаш со тегови, не со машини.
Или пак остави ја теретаната, барем нема да плаќаш автобуси. ;)
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Незнам сега на кој да верувам, еден кажува не е добро друг вика нема врска... па незнам дали да ризикувам да ја оставам теретаната :(
не ризикувај еве ти точен одговор
 
Член од
25 април 2011
Мислења
197
Поени од реакции
283
190-1 со 115 кг :) Мора да почнам пак со вежбањето....
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Дали моето е нормална тежина и височина ?

178 цм - 71 кг

Инаку , имам 14 години и редовно одам на теретана.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Дали моето е нормална тежина и височина ?

178 цм - 71 кг

Инаку , имам 14 години и редовно одам на теретана.
Незнам колку е добро да одиш во теретана на 14 години,да сум на твое место би се посоветувал прво...
 
O

Orion.

Гостин
Незнам колку е добро да одиш во теретана на 14 години,да сум на твое место би се посоветувал прво...
Со кој да се посоветува? Со нашите ''доктори'' што кога ќе им кажеш дека зимаш веј протеин те гледаат како наркоман? Тоа било штетно а млекото било здраво. Fuck logic:facepalm:

Штетно е да вежба на 14 години? Зошто?
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Со кој да се посоветува? Со нашите ''доктори'' што кога ќе им кажеш дека зимаш веј протеин те гледаат како наркоман? Тоа било штетно а млекото било здраво. Fuck logic:facepalm:

Штетно е да вежба на 14 години? Зошто?
Не бе брат зошто да прашува доктори ? еве кратко и јасно ќе си го праша председателот на ББФФМ и готово - http://herkules.com.mk/ подобри совети амин
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Дали теретаната може да ми го попречи растот? дека слушам нешто можеле рбетните пршлени да се набиат и да престанеш да растеш
moze sigurno samiot napor vlijae i na koski i muskuli kolku poveke napor vlozuvash vlijaesh na visina i tezina. a i steroidite vlijaat ne se zalazuvajte porano ili podocna ke dadat i tie efekt
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
19
Поени од реакции
1
visok sum 187 cm i stotolkmu napolniv 15 god no fizicki moze da se narece deka sum aktiven sto mislite da moze seuste da rastam
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
210 cm сум и 135 кг тежок , хаха имам проблем кога купувам папучи :)
 

Gorgiiii

Escobar
Член од
19 јули 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
160 cm 14,5 godini za 2-3 meseci ke polnam 15 me intersira dali ke mozam da izrasnam uste bidejki eden moj drugar od kosarkata za 1 godina 20 cm izrasna i potoa imase problemi so kolenata :D.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom