Колку знаете да сакате?

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Порано мислев дека никогаш нема да почувствувам како е да сакаш бев најладнокрвното суштество на светов.Ама се заљубив и на моменти се изненадувам колку сум тоа способна да сакам ама сеуште не научив како да го искажувам тоа што го чувствувам мноооогу голема мана:toe:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Ready for whateva.. Ready 2 Die.. If u noe wut I mean.. Samo ne znam kako go sfakjate toa sakanjeto, koe go narekuvate "onaka". Ne postoi takvo sakanje. Ili sakas vistinslki ili ne sakas. Ako nekoj/a ti e mil/a, a ne gledas kako na decko/zenska, togas imas samo afiniteti na prijatel/ka kon nego/nea. Drugoto seto.. Zaebi koga ke reces deka go/ja sakas, a ne go mislis toa..
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ако е вистинската спремен сум да одам за неа до крај на светот и да се откажам од некои работи за кои сметам дека ќе ме одалечуваат од неа!
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ако е вистинската спремен сум да одам за неа до крај на светот и да се откажам од некои работи за кои сметам дека ќе ме одалечуваат од неа!

Знам еден тип кој слично размислуваше... И се заеба, додека чекаше да „му дојде“ дали е вистинската или не е.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
знам да сакам..и знам кога навистина сакам некого..кога би направила скоро се за да бидам со него..искрена сум во љубовта и секогаш целото срце го подарувам на оној што навистина го сакам иако не секогаш испага дека сме еден за друг:pipi:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Знам да сакам. Бар така мислам:pipi: и чувствувам. Ваљда не сум до толку површен:nesum:
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
5кг знам да сакам...

Еднаш ми се случи да сакам повеќе од дозволеното, и ме повредија... Така да, нареден пат памет во глава
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
65
Кога сакам,сакам премногу,најмногу,највеќе и повеќе од тоа највеќе:pipi:Спремна сум ептен да се борам за љубовта ако е вредно тоа,зошто сепак е тоа единственото нешто што ме исполнува во целост!Ако гледам дека ме сака,зошто да не правам се за него штом ме прави среќна и исполнета?!Секако ако толку ме сака нема да има тешкотии некој во кој треба да се докажувам едноставно ќе знае дека го сакам онолку колку тој неможе ни да замисли,и мислам дека тоа е доволно:pipi:
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
mnogu tesko go otvaram srceto stanav ledena kralica i ok mi e zatoa sto poretko sum povredena
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Па ако сакам тоа е од цело срце и душа или воопшто не сакам .... трето нема :toe:

Ако љубиш еднашка не значи дека ќе љубиш два пати, но ако љубиш два пати сигурно ќе љубиш три пати
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Вистинската љубов е неискажлива, ни го исполнува срцето и ни подарува насмевка и светкав поглед во очите. Кога сакам некого сакaм да сум со него, да бидам покрај него, но не зависам од таа личност. Личноста со која сум ме инспирира да создавам, ме прави среќна, но не чувствувам посесивност. Во никој случај не ги оправдувам ставовите на оние кои велат дека би го дале живот доколку останат без него/неа. Тие зависат од личност која доколку ја изгубат им останува страдање. Страдањето е факт дека нашата среќа сме ја условиле со некој. Уживајте во љубовта, сакајте и ќе бидете сакани. :back:
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Јас сум тип на човек кој без љубов не може нормално да живее.. без се можам ама без љубов не. Следствено на тоа сакам безрезервно многу и искрено. Сакам тој што го сакам навистина да се почувствува сакан, да се почувствува дека има некој кој искрено се грижи за него и има поддршка во секој момент.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Во последниот временски период дојдов до еден одреден заклучок, дека кога ми е до тоа некој да го љубам, не знам како да го покажам тоа.Кога не ми е до тоа да љубам, луѓето од мене бараат афекција.

Изгледа не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom