Колку знаете да сакате?

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
znam da sakam mnooooogu i sum podgotvena da napravam se za toj sto go sakam no samo ako sum sigurna deka i toj me saka isto kolku i jas ako ne i povekje:P
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Јас досега немам никого засакано,значи си го вардам срцето ќе ми треба.хехе.Ама кога ќе засакам мислам дека тоа ќе биде премногу,затоа и ми е страв да се отворам да сакам..
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
МИ треба време за да засакам некој..

Кога сакам - сакам на стварно..и затоа после тешко заборавам и ми треба време време за пак да засакам..:toe:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Знам, ако некој заслужува...ама ако видам дека ме зеза...ееее:nesum::pipi:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
na vremeto Oliver Dragojevic peese koa bese mlad i zelen vjeruj u ljubav...
a posle koa stana stari morski vuk mozda smo vrsnjaci ja i pape tvoj peese
U LJUBAV VJERE NEEMAM!!!
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..ми треба мн време за да засакам..ама кога ќе засакам секогаш останува во сеќавање дури и кога таа љубов не е возвратена...
...сепак денес ретко кој разликува сакање од сипматизирање...денес сите тоа го сметаат за исто(повеќето) ...се надевам јас знаем да разликувам...но сепак...најчесто и најболно нештое кога си подготвен да ризикуваш се и сешто за тој што го сакаш...кога таа љубов..сакање.. не ти е возвратена..боли тоа:nesvest:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
da denes sakanjeto e pateticno demek treba da ne sakas nego samo da gi perdasis ko da se guski ili kokoski.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
premnoguuuuuuuuuuuuu znam da sakam,i se bi pravela da go zadrzam do mene:back:,ama ako ne mi vozvraka ima da go zamrvam duplo poveke od sto sum go sakala:helou:
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Знам да сакам..и тоа премногу..За тој што го сакам сум во состојба да направам се..

Ми треба подолго време да засакам некого.. Ама кога ќе се случи тоа..:kesa:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Ic , ustvari malce . Ne znam ni dali e sakajne toa :) porano sakav i toa mnogu . Ima vekje 1 godina kaj so osven gnev nikakvo drugo custvo nemam oseteno . Barem ni nego da go nemase ke se smetav za Sovrsen Bog
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Кога сакам некој, го сакам од дното на душата и се би дала за него. Не знам до каде би одела, ама ако љубовта ми е возвратена во сосотојба сум да го дадам и животот ако треба.
Знам многу да сакам и без тоа некако животот ми нема смисла.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
sekoj covek e razlicen ama jas za mene -znam da sakam kolku sto mozam da mrazam(mrazam na kvadrat):smir:
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Многу знам да сакам, и кога сакам тоа е искрено од срце, дури многу луѓе ми имаат речено дека дури гушам и се расфрлам многу со мојата љубов :( :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom