Колку знаете да сакате?

Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
знам да сакам онолку колку што другата страна заслужува...колку даваш толку примаш и обратно...меѓутоа кога сакам некого сакам со цело срце..без предрасуди за било што
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Pa jas mislam deka znam.Ali sepak e bolje drugata strana da go kaze toa.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Знам да сакам и тоа многу, ама само доколку е возвратена љубовта.....
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Еден тон. Ма два тона. Уствари безброј многу тони љубов сум способна да дадам. Или, чуствата баш не можеа да се измерат и искажат преку било каква мерка?:raz::icon_neut

Знам дека можам да сакам. Веројатно како и сите останати на планетава. А за тоа колку, не можам да дадам одговор.
Според мене, или сакаш или не сакаш. Категорија малку љубов, пола љубов, две третини љубов не постои. Постои само разлилчна манифестација на љубов. А, се останато е не-љубов, односно омраза, индиферентност итд.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
знам да сакам повеќе од доволно и повеќе од што заслужува другата страна...и оваа особина понекогаш многу ја мразам.
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Знам да сакам стварно. Не ми веруваат сите ама кога некој ќе ми рече ТЕ САКАМ ако не го чувствувам и јас тоа не ми излегуваат зборовите од уста да му вратам. Ама кога сакам, сакам вистински!:love1:
 
Член од
24 март 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Znam mnogu da sakam...no tesko mi e da zasakam nekoj voopsto ....zatoa sto na moevo srce sega ima eden ogromen zid,so ogromni resetki.....taka da tesko deka znam kolku sakam...momentalno e ova.....
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
МНОГО, али стварно МНОГО!!! само немам кога:icon_frow
 
Член од
24 март 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Znam da sakam i toa mnogu so cela dusa i srce,so sekoj del od mene....imam sakno ednas ... i mnogu bev povredena i sea mi strav da pomislam na sakanje iskreno...se plasam od samiot zbor.....
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
LJUBAM SO CELO BITIE-NO-SAMO ONOLKU KOLKU STO ME LJUBAT,sekogas ljubovta bara ljubov i dobiva ljubov!-znaci ljubovta se pronaoga samata sebesi , a nie sme tie koi pravime greski vo imeto na ljubovta!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Премногуу ама половината од тоа премногу не се дознава тоа е:pos2:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
На чуден начин го покажувам тоа али премногу сакам.... жално што некој не знае да го цени тоа
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Толку колку што заслужува другата личност:toe:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Колку знам да сакам??? Па премногу, дури забегувам во ептен пожртвуваност. Ах bloody emotions can`t live with them, cant kill them.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
31
Поени од реакции
3
за да сакаш некој треба да има зошто.. знам да сакам премногу ако има зошто...(дај ми причина да те сакам)..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom