Колку знаете да сакате?

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
hmmm.. a denes kolku e tesko da najdes dvostrana ljubov.. se e materijalisti i uste so ne.. ako se saka i ako se pruze moznost da se dokaze i da se vozvrate so ljubov ke se nadoplne se i toa kako . :back:
se soglasuvam so tebe deka se` e vo materijalnata korist.....
zatoa i ja mrazam ljubovta,i ako sakas nekoja,ona tebe ne te saka,a ako te saka tebe nekoja,togas ti ne ja sakas nea,ova e uste edna pricina zosto ja mrazam ljubovta....
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Kolku znam da sakam?....Dosega imam sakano samo ednas vo zivotov...pravev licnosta sto bese do mene da bide najsrekna...uspeav da mu ja vratam zelbata za zivot koja kaj nego ja nemase poradi X pricini....Mislam deka za nego napraviv tolku mnogu,ednostavno denonokno bev so nego za da ja prebrodi krizata vo koja sto bese...i najgolema zelba mi bese da go prebrodi toa i pak da saka da zivee makar i da ne bidi so mene...samo da bidi sreken..mozebi e neskromno od moja strana no mislam deka go vrativ vo zivot,mu bev poddrska vo se...Zrtvuvav se za nego,doverbata vo moite roditeli,najubaviot period od mojot zivot...I na kraj svativ deka toj ne zasluzuval ni del od toa..NO NE SE KAAM ZA NISTO...I da mozam da go vratam vremevo bi mu pomognala,no ne bi ocekuvala nisto za vozvrat...zasto ocekuvav barem za ostanime prijateli zasekogas a ne da ne se poznavame na ulica..No zasekogas ke ostani licnosta koja najmnogu ja sakam vo zivotov iako nikogas nema da bidam so nego povtorno posle se,sekogas ke ostane del od mene..i ke go imam kako ubav spomen od mojot zivot...Iako toj zasluzi da bidi mrtov za mene..sepak..jas sum od onie luge sto mislat deka takva ljubov se slucuva ednas vo zivotot.....
 
Член од
23 јануари 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Ufff ne mozam da se izrazam :raz: Znam da sakam,mozda sum po malku ljubomorna i inaetcifka,ama znam da sakam.Imam mn raboti zrtvuvano za ljubov,sega mi e krivo , ama to e :( pomina so pomina od sea oci otvoreni HEHE
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Зависи од тоа колку ми е возвратена љубовта.Ако личноста што е со мене ме сака неизмерно јас исто неизмерно ќе го сакам.Во принцип кога сакам се правам за таа личност да биде среќна но исто така многу очекувам за возврат.Давам меѓутоа и многу барам.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Сакам... некогаш дури и претерано забегувам. Но ако девојката има тенденции кон искористување на мојата љубов знам да се повлечам... Не многу, но доволно да и дадам на знаење дека не може апсолутно с`е да има од мене без самата да даде љубов.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Знам да сакам многу и силно.
Кога сум во врска давам и покажувам љубов максимално.
Затоа и многу се разочарувам кога не ми е возвратена...
 
U

UnholY

Гостин
Што се однесува до мене сметам дека знам дека сакам иако ми е прво заљубување тоа треба сепак да го потврди и женска ми :) :back:....ама се трудам тоа да и да го докажам и да покажувам колку шо е можно повеќе,а не само да сметам дека сакам и дека знам да сакам:back:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Што се однесува до мене сметам дека знам дека сакам иако ми е прво заљубување тоа треба сепак да го потврди и женска ми :) :back:....ама се трудам тоа да и да го докажам и да покажувам колку шо е можно повеќе,а не само да сметам дека сакам и дека знам да сакам:back:
Потврдено :back:

ili sakam so celo srce i dusha* ili ne sakam,treto nema.
Ми го зема зборот :) која сатисфакција би ја имала кога би ја ограничувала љубовта, или сакам во потполност или не сакам воопшто.

*и тело :)
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Мислам дека знам да сакам, ама колку? Е, тоа треба саканите да го кажат :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Знам да сакам премногу и со цело срце, себична сум.
Ама често не го покажувам тоа:toe:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Да знам да сакам и да се борам за тоа што го сакам...
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Znam da sakam iskreno i verno no toa i go baram za vozvrat a koga ne go dobivam toa ............ togas se desava gadna rabota:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom