Колку е битна висината?

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Висината е многу битна,да не бев повисок од другарите на сестра ми немаше да влезам на Армин.
Иначе не е многу битна...ЉУБОВТА Е ПОСИЛНА ОД СЕ!поз:pishtoldz
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Прво што заблежеувам кај машко ми е висината.Како што некои забележуваат очи уста нос и што ли уште не..мене ми е висината.Обожавам крупни и високи момци:pipi:Висока сум 170 см и сум прилично задоволна со висината:pipi:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Па подобро е да си висок, него низок.
Мене не ми пречи висината, но повеќе сакам средни женски не многу високи и не многу ниски.:pipi:
Глупаво е мажот да биде 174 см а девојкава 172 ќе не може на штикли да се качи, ќе мора се да скапува во патики.:icon_lol:
Или обратното жена да е повисока од маж си се знае тоа мажот секогаш треба да биде повисок од жената.
Иначе јас сум висок 179 см и си барам женска што е пониска од мене.:smir:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Чупе повисоко од 180 :ija: .Невкусно е.Уште штикли да клај :ban?:.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Јас сум висока и сакам повисок дечко од мене. Глупаво ми е дечкото да е понизок од мене.:kesa:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
многу ми е битно, сакам високи машки ама и не превисоки... до 195 а не како моите : татко ми 200 а мама 160 :)

а најубаво е некој 188цм шознам бе сакам на штикли пак да е повисок од мене или ко ќе ме гушне да се изгубам во него со оглед на тоа шо и ја не сум баш ниска или пак превисока (170)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Чупе повисоко од 180 :ija: .Невкусно е.Уште штикли да клај :ban?:.
Можи слободно штикли да клај 180+10=190 сантиметри, пак ќе бидам 10 сантиметри повисок :pishtoldz.
 
Член од
19 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Јас сум висока 171..и баш си ја сакам висината...ретко кога ми пречи..ми пречи само кога сум со ниски луѓе па ко да стрчам xD али нема врска...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Чупе повисоко од 180 :ija: .Невкусно е.Уште штикли да клај :ban?:.
Ај кажи ми што е невкусно тогаш???
Мислам терминот... невкусно... не гледам ништо невкусно тука :)

И штиклите не се носат само за да бидеш повисок, него тие се најчесто фетиш кај жените. Жена со висока потпетица е поелегантна и посекси.
Зашто ако е 180 да не носи? Mногу манекенки се со висина од 175-185 и носат високи потпетици и се ужасно секси. Си ја доистакнуваат убавината.

Видиш видиш јас сум била невкусна со моите 180 кога навечер носам плус висока потпетица :icon_lol: Ама гајле ми е, не му чуе. Битно јас се чуствувам убаво :pipi:

И подобро висока него ниска. Тоа е дарба од природата. :)
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Добро високите и ниските луѓе ги напраивте ко луѓе со хендикеп! Нема врска висината со (не)среќата, (не)убавината или пак (не)успехот. Порано комплекси, комплекси дека сум ниска (1.55), а сеа воопшто не се замарам. А мислам дека нема ни зашто, убаво си се осеќам во моја кожа. Кајли Миног мала е, а колку пати е прогласена за жена со најубави нозе?! И за најсекси Ева Лонгориа? Исто така и високиве модели, 1.90 што фаќаат што им фали ? Ништоо.

П.С. Се сложувам дека најубавите парфеми и најсилните отрови се чуваат во мали шишенца ...
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
мене воопшто не ми смета висината. јас сум(бев во септември) висок 173, сега веројатно сум понараснат може 175-177 незнам точно. ама воопшто не ми смета дали сум со повисоки или пониски луѓе. за девојчињата е подобро и да се пониски ќе купат штикли 10 сан. и ако се високи пр. 155 ќе бидат 165, туку за нас е малку полошо ама нема врска
 
T

theTinule

Гостин
Висината не е пресудна, ама важна е...јас например мразам кога дечко ми би бил понизок од мене...што знам...не би прифатила да кога ќе се качам на штикли да биде понизок од мене..барем 4-5 сантими повисок..
Идеална висина според мене е женското 170 машкото 185...најскладно е тоа...
Не ми пречи кога некој штрчи у друштво...мразам кога некој што е висок или низок сака да биде обратното од тоа што е...ЗАШТО??Неможела дечко да си најде...па кажи у Германија ќе те однесам таму сите високи се.. :)хаха
 
U

UniqueGirl

Гостин
не е толку битна висината..Мegan Fox е посекси од Adriana Lima иако е 10 сантима пониска:toe: инаку и ја сакам високи типци али ако е и 175 зашо да не:pusk:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
kad porasnem bicu kengur
кажи? еве сум. :pos:

не е толку битна висината..Мegan Fox е посекси од Adriana Lima иако е 10 сантима пониска:toe: инаку и ја сакам високи типци али ако е и 175 зашо да не:pusk:
последново ти фуче! хохаохоеаохаеохоаеохаех
иначе, 185 сум. колку да не бидам ептен офтопик, па да си пишам :pos:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Мене воопшто не ми смета тоа. Девојка ми е висока 153цм, а јас сум 182цм. Јес да малце изгледа чудно али тоа е тоа...Така да не треба да биде комплекс дали девојката е пониска или повисока од машкото и обратно:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom