Колку е битна висината?

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Jas sum visoka okolu 170 cm i bi sakala barem 5 cm plus. Inaku mislam deka poubavo izgleda momceto da e povisoko od devojkata, kolku da mozes komotno da obleces visoki potpetici a da ne izgledate smesno...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
За мене девојките не се “високи“ или “ниски“, јас ги делам на “долги“ и “кратки“. То зависи од перспективата ... така мене ми делуваат легнати.
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
Па висока сум некои 175см(плус -минус)... И битно ми е дечкото да е повисок од мене и кога носам штикли.... Не ми одговара иначе некако !!!
За машките е ок со пониска девојка,фино изгледаат у пар...
Ама девојка со понизок тип...:nenene:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
јас сум висока 167, дечко ми фаќа некаде преку 175, ама баш поубаво бидејќи можам да носам вииисоки штикли:smir: Инаку на момент посакувам да сум повисока, да имам повисока нога, ама не патам многу од комплекси, така што не ми е којзнае колку важно:pipi:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Не сум висока ама не сум ни ниска хехе таман сум си. Сакам високи луѓе и неможам да се замислам со дечко понизок од мене зашто ќе треба д се збогувам со штиклите а тоа:nenene: не доаѓа во предвид никако хехе. Може да е моја висина тогаш е ок. Има некои работи што поубаво им стојат на високите но има и некои што само пониските луѓе можат да ги носат. Не треба да се има комплекси за тоа, едноставно треба да се прифати тој факт и да се живее со него, без разлика дали си висок или не. :helou:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Епа сеа...180 -190 доволно е за машко мислам. Ретко да видам девојка со дечко понизок од неа.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Не ми е битна висината,битно е да имаме разбирање со партнерот,но сепак би преферирала да е повисок од мене.Ако не е ништо страшно:pipi:
 
А

Александра Д.

Гостин
Jas ne pravam neshto golema rabota so visinata. Sega za sega sum visoka edno 163cm. Milam deka tolku sum, no sega kje imam ushte malku 14 , valjda kje porasnam ushte malku:)
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
165
Поени од реакции
3
jas imam 173cm visina+ stikli 8cm=181cm. znaci poveke od 181cm
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Јас сум околу 2М висок,така да ептен некоја ниска ми е некако чудно,ама сепак ако имам разбирање со неа не би правел проблем,нормално ако не и пречи нејзе,а најубаво некоја висока околу 180:smir:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
948
Ма тоа што мразам да ја видам девојката во високи штикли ко да сака да биде што поблиску во висина со мене, што ако достигнала со штиклите,
кога ќе и се доближам губи рамнотежа и ко пијана... не е шала 98кг се у прашање.

Висока со кратко фустанче и овај ја до неа. (мераци):kesa:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Висока и проблем ми е мене висината ДА:pipi:, секогаш наогам некој момци кои се пониски од мене па се мислам како да излезам да не бидеме француски пар низ град, и затоа претставува проблем ама треба да научиш да се справиш и со тој како и со сите други, ке е откажеш од штиклите и ке се префрлиш на ники потпетици иако и ова не е решение:pos2:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Јас сум си ниска па не ми е проблем...Предноста е во тоа што можам да облечам и највисоки штикли, а да не штрчам хехех(без навреда молам)... Сепак се тешам дека има и пониски од мене, а и често сум на штикли така да не сум за жалење... иако секако убаво би било да сум повисока:vozbud:
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Па и не се замарам многу со висина, јас имам некаде 176 а и немам навика да носам штикли. Дечкото ми е некаде 182 и окз е.
А инаку нз зш многу девојчиња ги боли глава дека дечкото им е понизок од нив. :toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Шознам, не ми е многу битна баш. Висок сум некаде 186-187 последниот пат кога се мерев. За разлика меѓу машко и женско во висина, би било идеално машкото да е барем 10 цм повисок од женската, ама не гледам никакви проблеми и да е повисоко женското од машкото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom