Колку деца би сакале да имате?

Колку деца би сакале да имате?


  • Вкупно гласачи
    1.142

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
sakam tri. dve bliznaci i edno onaka. polot ne e biten.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Obozavam deca,golem decar sum.Ne mozam da si go zamislam zivotot bez niv iako sum seuste mlada za da ragjam.Ako sum finansiski dobro situirana sigurno bi imala 3 deca :) Ako ne 2,heheh. Bi sakala da imam dva sina i edna kerka.Edniot SIGURNO ke se vika Filip,kako brat mi,drugiot ili Dario ili Emilijan, a kerkata Mia ili Stela ili Ines. :)
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
koga gledam doma ne mozat da izlezat na kraj so nas(mene i sestra mi) ne sakam deca:pos::pos:
Ama bi sakal dve i toa maski.polesno e so nih.a ako e zensko ke se cudis dali se ebe dali ja ebat kaj e, sto e so koj e....
ne e za mene zensko
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
ako se prasuvam jas, bi sakal da imam kolku e mozno poveke no toa e zelba a realnosta sekako zavisi i od zelbata na partnerkata no i od finasiskata situiranost.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Handsome напиша:
koga gledam doma ne mozat da izlezat na kraj so nas(mene i sestra mi) ne sakam deca:pos::pos:
Ama bi sakal dve i toa maski.polesno e so nih.a ako e zensko ke se cudis dali se ebe dali ja ebat kaj e, sto e so koj e....
ne e za mene zensko
Нема да се чудиш бе брат, ќе знаеш. На крајот на краиштата, ако не се ебе после некоја возраст, нешто не е во ред со неа, нели?

Се зависи од тоа како ќе си го воспиташ детето.
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
53
Поени од реакции
3
Jas ne sakam da ragjam, no vekje ako moram kje ragjam ednash, ako se rodat bliznaci arno ako ne pa arno
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Ќе ти се заубаи, па ќе се разраѓаш. Траст ми :) :)

А башка на мажот ти кога ќе му се заубаи да ги прави... мх мх мх ...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Имам едно,сакам уште едно за некоја година,здравје.Бидејки јас сум единец,не сакам да биде и моето дете единец.Тоа е најлошата варијанта.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
ja sakam da iam cetiri:dve devojcina i dve maski!znam deka ednoto devojce sakam da se vika:Eva ili Ema,a za drugite neznam!!
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
spooky напиша:
Нема да се чудиш бе брат, ќе знаеш. На крајот на краиштата, ако не се ебе после некоја возраст, нешто не е во ред со неа, нели?

Се зависи од тоа како ќе си го воспиташ детето.
pa i ne mora da e do vospituvanjeto.Toa moze da bide i do deteto.
Ne velam deka ne treba da se ebe samo da ne pocne uste mala.
Koj znae po kakvi patista moze da trgne.Posle zavisi od drustvo...i red drugi raboti da ne gi nabrojuvam.
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
113
Поени од реакции
2
Gaea напиша:
Jas ne sakam da ragjam, no vekje ako moram kje ragjam ednash, ako se rodat bliznaci arno ako ne pa arno

Obicno zenite koga rodat edno, posle edna do dve godini im se javuva zelbata da ragjaat uste. Licno poznavam poveke takvi. :cool:
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
сакам машко и женско ама близнаци да бидат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom