Колку деца би сакале да имате?

Колку деца би сакале да имате?


  • Вкупно гласачи
    1.142
Член од
28 јануари 2006
Мислења
113
Поени од реакции
2
glufce напиша:
сакам машко и женско ама близнаци да бидат
Jas sum bliznak ama ne u horoskop. Mislam deka mozam da ti pomgnam i da ti ja ispolnam zelbata he, he, he. :cool:
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
260
Поени од реакции
2
Bi sakal da imam sto poveke deca ne e bitno dali maski ili zenski!a za iminja(za maski):Petar,Nikola,Filip ili Igor,a za zenski:Simona,Biljana,Ivona...
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
pearl напиша:
Јас сакам 5 сина :)
И ќе ги крстам Гоце, Никола, Даме, Јане и Кузман. Само имам еден мал проблем. Кој ќе се јунак изнајде....:)

Шала на страна, би раѓала додека можам, и додека и двајцата сакаме. The more the merrier. Циљам на пет, се надевам дека ќе имам барем три.
Ова треба да се урами и да се обеси над вратата во Матичното.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Сакам две деца-едно женско едно машко.ама да не се тепаат
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
31
Поени од реакции
3
Mislam deka 2 deca se dovolni...ne mi e bitno dali se maski ili zenski,a za iminja neznam mi se svigaat mnogu ali bi se odlucila za Nadja, Lea, Dea, Katja, Kaja, Sara, Ksenija, Andrej, David, Luka...i uste mnogu ima...
 
С

Сатори

Гостин
Живот без деца!

:pop: Конкретно во мојот пример , сакам да се држам до тоа = без деца!Зошто?Па , бидејќи мислам дека не секој е создаден за да чува деца.Знам дека некој би рекол дека нема да го имам исто мислење на 40 год. , но едноставно тоа е нешто што секој човек го знае , длабоко во себе!:zid: чабе ќе се убедуваш , дека не е така , кога може да дојде ден и сопственото дете да те обвини дека не си добар родител , и тогаш што?
Мислам дека нема потреба да се преоптоварува било кој со таа тема , ако сака и ако се решил ок , има луѓе кои одличиле да бидат кариеристи , и да продолжат на друга патека , која ќе им понуди нешто повеќе.Не секој е скроен за да биде родител:icon_roll !
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Lady Satori напиша:
:pop: Конкретно во мојот пример , сакам да се држам до тоа = без деца!Зошто?Па , бидејќи мислам дека не секој е создаден за да чува деца.Знам дека некој би рекол дека нема да го имам исто мислење на 40 год. , но едноставно тоа е нешто што секој човек го знае , длабоко во себе!:zid: чабе ќе се убедуваш , дека не е така , кога може да дојде ден и сопственото дете да те обвини дека не си добар родител , и тогаш што?
Мислам дека нема потреба да се преоптоварува било кој со таа тема , ако сака и ако се решил ок , има луѓе кои одличиле да бидат кариеристи , и да продолжат на друга патека , која ќе им понуди нешто повеќе.Не секој е скроен за да биде родител:icon_roll !

Ааааааааааа лошооо...еј се наежив на постов...да неам деца!?:ija::ija:
Па ваљда после мене треба нешто да остане....можам барем тоа - да подарам живот на некој....хах...
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
2 деца најдобро е, машко и женско:icon_lol:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Sakam da imam 2,mislam deka se dovolno za nas standard,a nikako edno od iskustvo si kazuvam,sekogas mi bilo krvo zasto drugite deca imaat bratcinja i sestircinja :( .Sakam edno masko i edno zensko,ako e masko sakam da se vika:Andrej,Matej,Luka,Martin,Viktor,Genadi,Jovan lele majko muuuuu mnogu imam beee,a zensko Mia,Rafaela,Matea,Lora,Mila,Evgenija,Meglena....i tuka mn.ima:),cudni se ama mi se svigaat.
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
25
Поени од реакции
1
Многуууу

Сакам да имам многу деца... еп-теМ

Треба да имаме национална стратегија како „браќава“, зашто ни се еба матер. Ќе не претопат. А тие шо не сакаат да раѓаат-прават деца, се надевам дека нема ни да бидат способни за тоа.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Vikto[R]ebel напиша:
Сакам да имам многу деца... еп-теМ

Треба да имаме национална стратегија како „браќава“, зашто ни се еба матер. Ќе не претопат. А тие шо не сакаат да раѓаат-прават деца, се надевам дека нема ни да бидат способни за тоа.
А ти приземји се малце да не леташ како гнила тиква на бан и пази што глупости тресеш :pishtoldz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom