Колку време ви е потребно ?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
за дневни излегувања 20 минути
за вечерни излегувања 40 минути и ако ја средувам косата уште 40 минути најмалце :)
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Секогаш различно. Ако сум средена само се облекувам и се шминкам, нормално и се чешлам, а за тоа ми требаат 15 до 20 минути. А највеќе време ми треба за да одлучам што ќе носам. :pos:
Ако имам време обавезно се туширам макар само 10 минути, или ако сум јадела нешто и имам плак и јадење измеѓу забите, ги мијам, ако не само мастика земам и се е во ред. :)
Ако се туширам, мијам заби, се мислам што ќе носам, се шминкам, ја уредувам косата... за тоа ми треба саат, или саат и пол, се зависи до моментот и од тоа колку време имам и колку сум средена. Инаку, обавезно се шминкам и обавезно пола саат испробувам облека. :pos:

П.С. Како што кажа Росоњерка, така е и со мене, заборавив да кажам. Обично тоа големото спремање е навечер, пократкото е најчесто денски, затоа што навечер после диско сешто може да се деси, нели? :pos:
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
4 и пол минути. 3 минути миење заби, една ипол минута облекување. Облеката ја бирам на рандом, пошо све што сум си купила си сакам, и никад не ми е проблем што ќе облечам (све ми е океј). Не се чешлам и не се шминкам (пошто не знам), само понекогаш ставам маскара и тоа ја ставам у лифт. Единствено многу време ми одзема барање на клучеви/наочари за сонце низ дома...
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
40 минути ако ептен се дотерувам за на вечер на пример, а иначе за 15-20 мин готова сум
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
10 минути се бајнам
5 минути се облечувам
13 минути фризура

= 28 минути :)
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ако сум нешто мрзоволна спора сум ко желка и многу време ми треба..
А обично поласаат..Мање више...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Пуф...многу време...и сосе бањањето потребно ми е околу 2саати пред да искочам...

значи се бањам...и тие работи после тоа околу пола саат
сушам коса 10минути
се пеглам 20минути...
се облекувам 15минути [скоро секогаш си наоѓам замерки]
се шминкам околу 20 минути
уште по еднаш ја запеглувам косата [зш е мн проблематична, посебно во зима]
...и на крај секогаш каснам =]]
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Па за туширање некаде 30 мин,а за се останато уште 15 мин..Облека,фризура за шминка не трошам време затоа што и не редам многу шминка...и така да готова сум за брзо..
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
ако немам време и за 5 мин сум готова ако имам за пола саат,шминкање туширање облекување коса (не средување) и ташна (средување)
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Ако излегувам негде низ маало ми требаат 5 минути.

Ако е за денско излегување (надвор од маало :))- 10 минути.

Ако излегувам навечер, хм...
Обично не ја мијам косата пред излегување пошто кога ми е миена ми е многу бушава и виткана, а ме мрзи да ја пеглам. Ја мијам денски и ја спласнувам во репче :)
Значи:
туш-10 минути, за тоа време смислувам што да носам
облекување и ставање накит-10 минути
не се шминкам, само римел ставам (и чат пат моливче) - две минути :pos2:
спремање ташна - 5 минути
=>Пола саат максимум. Ако каснам, можам да се спремам побрзо. Во принцип мразам да се спремам долго, некако ме нервира да губам многу време на спремање кога можам да гледам ТВ или да зборам на телефон на пример :)
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Колку време ви е потребно за да се спремите пред да излегувате од дома?
Дали сте готови за 10 мин. или пак ви треба и по саат време?
И како се одвива тоа спремање? :)
За на работа (секојдневно) повеке од 10 мин не ни ми требаат...
Имам стаж набиено во ставање набрзина течна пудра камена пудра и маскара најбрзо што можам а зашто веке од вечерта знам што ке носам немам потреба да дремам пред шкаф 45 мин и да се чудам што да облечам.
За излагање пак навечер исто така ми оди брзо...имам лесна рака за шминкање така да за 1 саат можам себе да се средам па дури и сестра ми која редовно ја „частам„ шминкање и фризура.
Спремањето ми се одвива огледало пред пц и зборење со некој додека се шминкам ...можеби и затоа трае пола саат иначе помалку би траело:smir:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Па зависи, од 10-30 минути, ама некогаш може и повеќе.
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Обично ми треба околу саат. Туширање 30 мин, облекување 5 мин, бричење 10 мин, коса зависи 5-10 мин.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Мене ми требаат 20 мин-Облекување,Шминкање и i am ready:icon_bigg
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
2 саати најмалку :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom