Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Д

Демијан

Гостин
da mi znaci i toa mnogu na pocetokot!!! ama ako devojkata e ubava a da me nervira celo vreme togas nisto so nea!!! u sekoj slucaj sakam kombinacija i od nadvoresen ubav izgled ama i ubavi karakterni osobini!!! nesto kako mix
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
на почетокот ми значи многу ама после коа ќе ја запознаам ништо не ми менува надворешниот изглед ако не ми одговара како личност и да е адриана лима пак ќе ја баталам:)
 
Член од
17 септември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
1
Mora da e zgodna i ubava.....Posto ruzna zenska e ko toplo pivo...Ke zavrsi rabota ama keif ne pravi.....
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Најважен е внатрешниот изглед...но тоа не значи дека треба да тој да биде некој без ронка убавина...да биде и убав но и добар...да знае како со женско...:smir:
ne se soglasuvam potpolno so tebe..........po moe najbiten e fizickiot izgled.....kako bi se zapoznala inace....(zboram za vrski bez preporaki) :)
znaci treba da go privleces na nekoj nacin.....mislam deka na prvo mesto jas bi go stavil fizickiot izgled.....a posle otom potom

Mora da e zgodna i ubava.....Posto ruzna zenska e ko toplo pivo...Ke zavrsi rabota ama keif ne pravi.....
pa taka nekako
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
pa mi znaci poso ako nema nesto od nadvor so sto ke me privlece nema voopsto ni da go zabelezam niti pak da se potrudam da ja osoznaam vnatresnosta....
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Biten mi e nadvoresniot izgled,toa prvo pagja u oci,ali sepak poise mi znaci so ima vnatre.So jadela deneska:) Se salam. Vnatresnata ubavina e pobitna.
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Па битна ми е надворешната убавина дур да ја запознаам внатрешната. После тоа внатрешната убавина е пресудна, па макар и на Квазимодо личел, ако го сакам, мене ќе ми биде најубав:pipi:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Па да донекаде површински гледано..ама пак мислам дека ако нема карактер, однесување сето тоа пага у вода, без разлика колку убаво да изгледа.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Па да донекаде површински гледано..ама пак мислам дека ако нема карактер, однесување сето тоа пага у вода, без разлика колку убаво да изгледа.
А дали воопшто би почнала да размислуваш за некој на `оној` начин ако не ти фати око?
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Па надворешната страна ја гледам како и сите што ја гледаат пошо пред да ја/го запознаеш само од надвод ја/го гледаш.
Значи и надворешната страна е пресудна
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
да не се лажеме, најпрво се паѓа на физички изглед. да е некој/а габор/леш, а да ви кажат дека има добра душа, би се ќариле? дај не дупете, бидете реални. ако не ве привлече физичкиот дел прво, ништо од работата.
физичкиот дел е мнооооооооооогу битен.
едит:
а до тие што се бламираат у стилот: "абе изглед ако има како адријана лима, ама ако има тапа карактер нема да ја биде работата", пратете ја адријана кај мене, да и кажам јас нешто. добродојдена е во секој случај.
па ви се молам мислам....
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Искрено, надворешниот изглед па внатрешниот. Ама не и едното без другото. Не се задоволувам со било што бе. Битно ми е да е тоа интелигентна личност, исто колку што ми е битно да изгледа привлечно. И guess what, постојат и такви.
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Шо би рекол еден другар: „Битно е да има карактер бе: гз, цицки...“ :) Па прво паѓа у очи надворешниот изглед, уствари само тој паѓа у очи, внатрешниот у уши и мозок паѓа. :) Мене искрено фацата ми е побитна од телото. Сеа добро, телото да биде у одредени граници, да не иде у екстреми. Тоа искомбинирано со фин (значи фин, не најтоп на свет, пошто не може сеа се да е совршено) карактер, тоа е добитна комбинација. Пропорционално: фаца - 40%, карактер - 35%, тело - 25%. Отприлика.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Ми текнува на две девојки што ги запознав кај нив на работа- значи прв впечаток....
Едната, симпатична девојка, значи не од насловна страна, ама прво нешто што е упадливо кај неа, и убаво, се висината, има убави крупни плави очи, долга плава коса, и некое килце/ца плус. А одма остава впечаток на интелигентна девојка, има некои искрени очи, и најважно, многу многу пријатна, од оние луѓе на кои сака човек да им се доближи, зрачи некако свежо, меко, убаво.
Сега, да го земеме ова за прв впечаток, нели понатаму се’ повеќе и подобро го запознаваш човекот...ама поентата е дека и првиот пат, не го приметуваш ’’ само’’ физичкиот изглед, туку во него спаѓа и боди ленгвиџ, однесување, зрачи од човекот нешто, ’’зборува’’ нешто за него.

Втората, многу убава, црнка, згодно тело, лице а ла Анџелина Џоли, посебно усните. Ама не можеш да не приметиш, на прв впечаток, дека изгледа доста неинтелигентно, со тап поглед, неинтересно- да кажам досадно. И тоа е доста очигледно, до степен да не делува ни секси и покрај згодното тело и убавото лице.

И случајно дознав како сите машки што ќе ги запознаат и двете заедно, одлепуваат на втората. Значи првата е ок, ама немаат некој интерес да побараат тел на пример, а втората е фатална, паѓаат во несвест по неа.
И се мислев во што е финтата, може бидејќи сум женско и не ја капирам машката перцепција, ама пак си помислив како можат толку ќорави да бидат:) Јас да сум машко, одма би и’ се пуштила на првата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom