Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Гласав за втората опција, значи сепак мора да ме привлекува барем малку, мора да има некоја хемија.
 
Член од
13 септември 2005
Мислења
368
Поени од реакции
8
Acid напиша:
Нормално дека не барам авион... Авионка не ни можам да најдам, со мојот скромен изглед :(
Ама, нели би било подобро да имаш (како што викаш ти) „девојка од излог“ - ама да не е шупелка? :wink:
Значи прво се гледа физичкиот изглед, па потоа внатрешната убавина... Ако се погодат и двете - топ! Ако не, продолжуваш да бараш... :wink:
Твојот скромен изглед.... јој... не се преценувај за секое тенџерче има капаче како и хемија и физика и се по ред...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Не се преценувам :(
Кај виде дека се преценувам па сега? :(

(Да не мислеше на потценување наместо преценување) :)
 
Член од
13 септември 2005
Мислења
368
Поени од реакции
8
Нормално дека не барам авион... Авионка не ни можам да најдам, со мојот скромен изглед... Tvoj citat ... no ne e bitno.. se si ima svoe neli?
Во глобала сите сме исти и убави и шармантни доколку сакаме... Хемијата флуидот си го прават своето, позитивната енергија па после останатото...
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
11
А бе шо паламудите, не ми е јасно... Нормално дека е многу важен надворешниот изглед. Кој ке каже дека не е многу важен, ЛАЖЕ!!! Треба да те привлече некако личноста, шо, ке те привлече со интелегенција, нели???
Идална женка ( за машките зборам ) е таа што ќе те привлече со тело а ќе те задржи со умот.
 
Член од
18 март 2006
Мислења
404
Поени од реакции
3
Не обрнувам многу внимание на изгледот кај партнерот, повеќе го ценам карактерот, манирите, однесувањето... Но сепак, неможам да бидам со некоја којашто стварно нема добар изглед (тело, лик, облекување).
 
N

NeMiRnA

Гостин
nemozam da kazam deka ne mi e,prvo ja gledas nadvoresnosta na licnosta i davas pretpostavki bazirani na nea,fakt e deka prvo ke te privlece izgledot,pa si vikas aj da napraam eden muabet.Mi se desilo i situacija tip da ne izgleda tolku ubavo,ama nenormalno mnogu da me zainteresira,a bukvalno neznam nisto za nego,ima lugje koi ednostavno se rodeni pod takva zvezda,rodeni se da osvojuvaat so svojot sarm i harizma,a ne ubavina.E sega ja pominavme fazata koga se raboti za fizicki izgled ideme nakaj vnatresnata ubavina,ehh tuka veke ima mnogu,moze da e seljak,a moze da e realy nice person.Tuka e onaa definicija so cesto pati mi se desavalo da ja potvrdam deka ubavinata e prelazna,pa udiras edna kompletna deklaracija za licnosta.Znaci jas sum za eden balans nemora da e lepotan,ama ne i kvazimodo i da e srcka.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Не многу, гласав за таа опција. Многу не ми е важен од аспект какви очи имал, која марка на него се чита, каква кола вози....:blabla:

Важен ми е првиот контакт, очи во очи, важен ми е изгледот во смисла на став, држење, гестикулации, важна ми е целокупната личност, важна ми е харизмата, спојот на надворешна и внатрешна убавина, важна е хемијата и онаа тенка нишка која ги поврзува срцата - или ја има или ја нема.Се друго е неважно.
 

фио

The Magnificent Seven in One
Член од
19 април 2006
Мислења
58
Поени од реакции
1
Изгледот е стално пресуден за првиот чекор, сигурно нема да и пристапам на некоја што воопшто не ми фатила око од прва и да и дадам тест за интелегенција :)
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Па не викам дека воопшто не ми е битно со каква идам .. али несакам да идам со некоја грда а со совшен карактер .. така да битен ми е и надворешниот изглед и карактерот воедно
 

фио

The Magnificent Seven in One
Член од
19 април 2006
Мислења
58
Поени од реакции
1
туф туф туф

Insane напиша:
Па не викам дека воопшто не ми е битно со каква идам .. али несакам да идам со некоја грда а со совшен карактер .. така да битен ми е и надворешниот изглед и карактерот воедно
Напротив, баш со таква треба да идеш. Ако има совршен карактер, ќе знае дека е грда за тебе, и за да ти надомести, ќе ти ги носи своите најубави другарки на гозба :)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
За да ме привлече некој да стапам во контакт со него пред се надворешно треба да ме привлече .. ако имат и нешто во главата ќе биде одлично .. а ако нема ондак бараме ново дете ... така да гласав за втората опција
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
uffff....kolku samo mi e vazen nadvoresniot izgled + narcis sum pa sega videte kolku mi e vazen,ne planiram niz grad da se setam so kvazi,za da mi se zasviga nekoj prvo treba da me privlece so nadvoresniot izgled pa posle toa ide karakterot,ne vikam deka karakterot ne e biten,naprotiv sto ke mi e nekoj sto neznae recenica da sklopi:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
RealGirL напиша:
uffff....kolku samo mi e vazen nadvoresniot izgled + narcis sum pa sega videte kolku mi e vazen,ne planiram niz grad da se setam so kvazi,za da mi se zasviga nekoj prvo treba da me privlece so nadvoresniot izgled pa posle toa ide karakterot,ne vikam deka karakterot ne e biten,naprotiv sto ke mi e nekoj sto neznae recenica da sklopi:)
Поштувам искрени девојки. :wink:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе ко шо рече Acid....Шо ќе ти е преубава девојка ако нема мозок....тоа само за мување....Ја за врски бара убава(да не се лажеме) ама и внатрешна убавина мора да има....Затоа втората опција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom