Колку ви значат модните марки

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
да бе 200 евра некое палтенце со принтови шушкавец и тоа од пред 3 години му останало ама од инает не јас спушта цената (Во Охрид така е Ск имате избор) има само еден збор курац поарно ке купам патики од 1000 денари однего за заебани стартки да дам 5000 ама биле вакви шарени такви е сега машките повеке гледаат на патики може оправдано и да дадат повеке зошо најчесто само тоа носат, во никој случај и да имам тро повеке пара не збеснувам.. во принцип секогаш користам кога има распродажба :)
za boldot ne startki, tuku starki:)
.
.
Inace da mi zanaci mn brendirana obleka za zal:( navisitina nesakam da mi znaci tolku ama mi znaci.. imam brendovi no iam i obicni od nekoi lokani butici kupeno. Golema slabost mie mango i morgan:( nesakam da bidam povsna no ednostavno ne mozam da go iskorenam od sebe:(
 
H

^HITMAN^

Гостин
Неможам да кажам дека не ми значат затоа што така сум посигурен дека производот кој го користам е со врвен квалитет нормално купен од овластен дистрибутер а и се познава ако си малце поискусен оригинал од копија.
Нафурани сме од пропаганди, маркетинг на брендови живееме, но немора да значи дека некој анонимен бренд не е добар, само скептик сум за нешто непознато и обично не го купувам. Инаку не ми е проблем да излезам со кошул4е од 900 денари, ако немам ништо чисто.
 
S

smart ass

Гостин
Ма ич не ми значат(за модата конкретно)....за лого не плаќам вишок пари а па кога можам да се облечам пристојно со 3500 денари чуму да фрлам 20 000:toe:.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
20
Скоро ништо купувам тоа што ми се допаѓа :toe:
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Не е важна марката, важно е како стои на човекот...
 
H

HITCH

Гостин
НИКОЛКУ! :pos: :pos: :pos: Најмногу ми се интересни снобовите кои мислат дека ако залепат многу пари за нешто дека е оригинал или уште бетер дека тоа парталче за кое дале куп пари им стои супер :pos: :pos: :pos: Тие ликови најмногу ме расположуваат во последниов период и би сакал да им кажам ДЕЧКИ ТОП СТЕ ПРОДОЛЖЕТЕ ВАКА, ОТИ ВЕЛАТ ДЕКА СМЕЕЊЕТО ГО ПРОДОЛЖУВА ЖИВОТОТ! :smir:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Само сакам патиката да ми е оригинал конверс.На друго не обракам внимание да е фирмено(дуксери, блузи, фармерки, тренерки и шо ти знам шо).Битно убаво да ми стое и да е квалитетно.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Од кога ги сменија во евра, веќе ништо не ми значат марките...
 
H

HITCH

Гостин
Ме интересира само квалитетот, а не фирмата која го произведува :toe:
 
С

сашенко

Гостин
Најважно е како стои на човекот.Не значи дека ако е марка дека ке ти стои убаво.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
кај мене све е брендирано,нема марка од која немам макар едно парче,можам да си дозволам(финансиски)...
иначе читам овде дека на повеќето не им значела брендирана стока,нормално и мене не ми значеше кога не можев да си го дозволам(финансиски),но ете времињата се променија...нема човек кој не сака да се облече во некоја позната марка,но тие пусти финансии,тие се најголемиот проблем...тоа ти е исто некој да каже дека повеќе сака Фиќо од Ауди 6..е сега некој,некого лаже,но кој кого?
 

антонија

модел
Член од
22 август 2010
Мислења
144
Поени од реакции
6
ми значи многу брендирана облека ,сакам да се дотерувам како и сите останати девојки да изгелдам убаво .
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
ми значи многу брендирана облека ,сакам да се дотерувам како и сите останати девојки да изгелдам убаво .
А со `обична` облека,купена од било кој друг бутик,но не брендирана,нема да бидеш дотерана и привлечна? :icon_eek:
И сите девојки..хм,па не би рекла дека сите девојки носат брендирана облека,има исклучоци. Али оке,може си во таква средина,што те знам.
 
H

HITCH

Гостин
кај мене све е брендирано,нема марка од која немам макар едно парче,можам да си дозволам(финансиски)...
иначе читам овде дека на повеќето не им значела брендирана стока,нормално и мене не ми значеше кога не можев да си го дозволам(финансиски),но ете времињата се променија...нема човек кој не сака да се облече во некоја позната марка,но тие пусти финансии,тие се најголемиот проблем...тоа ти е исто некој да каже дека повеќе сака Фиќо од Ауди 6..е сега некој,некого лаже,но кој кого?
Хах значи кај тебе е проблемот, а не кај остатокот од форумџиите кои не сакаат брендирана облека. Јас секогасш сум можела да си дозволам брендирана облека, не овие „брендови“ кои ги има во Македонија, туку навистина оригинал. Јас можам да си дозволам да појдам каде сакам и да си купам што сакам. НО, да ти кажам искрено не сум некоја забегана по тие работи. Многу мразам шопинг и акање по продавници, ама не дека се плашам од цените, туку дека за мене тоа е трошење време. Не е точно дека финансиите се пресудни, вкусот односно невкусот е во прашање. Мене искрено ми е снобовски да кууваш облека во Македонија и да тврдиш дека следиш најнова мода, ова навистина е смешно! Или бетер да дојдам од глава до пети со парталчиња од Италија и да се глумам лудило. Можам да си дозволам џип со навистина солена цена, ама јас возам Опел астра (моторот на опелот е најјак, најиздржлив е, прашај некој кој се разбира повеќе :toe:) Мене ми треба кола да е на тркала за да ми заврши работа, мене не ми треба ти да ме видиш кога ќе поминувам, си знам јас која сум мене не и треба кола или етикета. Многу е лошо кога мислите дека етикетата која виси на маичките ве прави нешто повеќе :tapp:

п.с. оној кој мисли дека работите кои ги купува во Македонија се оригинал (значи оние парталчиња кои ги плаќаш Ѓавол ипол) се зезнал!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom