Колку ви значат модните марки

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Појма неам од марки, ептен шо ќе слушнам од другарки....
Глеам да биде по мое т.е. да ми се совпаѓа со стилот....повише од 3 000 не даам за било кое парче облека...златно треба да биде :icon_mad::icon_roll
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
ThA-BiTcH напиша:
Еј даа!
Zara i Bershka!
квалитет, марка + евтино!
мерациии
за 100 евра....4 пара панталони + 10 блузи успат и накит ќе си земеш нешо:icon_lol:

hahah i jas od tamu si pazaruvam i toa samo na popust!!! za 100 evra ke se oblecesh od glava do peti...jas ne sum po markive...gledam dali mi e stil i kako mi stoi ali mnogu mi e biten materijalot od koi se izraboteni bidjeki znam da se privrzam za nekoi parcinja obleka i da gi nosam so godini...koga kupuvam obicno kupuvam koga ima popusti i za slednata sezona....znaci ne odam po moda ne me interesiraat boi koi se nosat u sezona i slicno...prvo pipam materijal pa gledam model i kako mi stoi...bash mi e gajle koja marka se i koj butik e...a pari ne davam mnogu do 1500 najmnogu za edna rabota bluza ili pantaloni ili sukna...ali kaj mene ima i neshto drugo....mozam da dadam i 15000 den za cizmi ili sandali...ako epten mi bodnat oci i se zaljubam vo niv...najmnogu pari imam dadeno za cizmi nekoi se i marka ama nema vrska imam preku 20 para...e toa mi e fetish:icon_lol:
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
Ne da ne mi e vazno...nego ICh ne mi e vazno:).Cak sto vise...i ne sakam da bidam "podvizna reklama" za onaa ili ovaa marka..vazno e da mi stoi dobro i da mi se svigja na mene..a sto ke kazat drugite...:baeh: (citaj: ic ne mi e vazno:) ).Ama fakt e deka ako sakas kvalitet ke moras malku podlaboko da si brknes u dzepcheto i da si kupis nekoe parche so ime(bilo koja marka)!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
ич не ми значат

нека и адидас и обибас (како што го има на бит пазар) :)))))) предуслов ми е да ми се свиѓа

важни ми се марките кога купувам работи од технологијата
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Ја се замарам.. све на мене е Дизел, Риплеј, Енерџи. И плаќам. Имам една маичка од 7000 и едни фармерки од 13500 и горд сум на нив кога ги носам низ град.
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
асда

Angela напиша:
Priznavam samo marka - i toa elitna... garderoba, obuvki, kozmetika i se po red. No ne znachi deka sum snob ili podvizhna reklama.

Ма могуче и не си сноб и подвижна реклама...
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Офчар напиша:
Ја се замарам.. све на мене е Дизел, Риплеј, Енерџи. И плаќам. Имам една маичка од 7000 и едни фармерки од 13500 и горд сум на нив кога ги носам низ град.

Лажеш! Пер, ако му се свиѓа на некој и има пари да ги плати нека фрли толку и нека ги носи! Со тие пари јас би направил многу други работи!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
а, се дешава за кајш да фрлам пари. Ако е убав. Ама па убав и ефтин не сум нашол досега
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Облеката го прави човекот.

Јас фрлам пари за облека и не ги жалам. Некои работи од странство што ги платив во десетици и стотици евра не ги ни носам, ама битно сум задоволен.

Сакам да носам марка, ме исполнува.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
ја па тебе те сметав за андерграунд типче, а тие не се баш по фенси марките
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Убавиот вкус не е својство само на фенси или не фенси типови.

Јас на пример и да пијам пиво во парк, морам да сум во најновиот модел од Револушн.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
пер и ја поштувам мави, кенвело и слично, ама за во парк нема ништо боље од хавајка може да биде и од шутка и од квиксилвер
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Dimitarc напиша:
пер и ја поштувам мави, кенвело и слично, ама за во парк нема ништо боље од хавајка може да биде и од шутка и од квиксилвер
квиксилвер е невкус.

реков.

само дизел, енерџи и риплеј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom