Колку вистина има во астрологијата/хороскопот?

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Вака прави само некој кој е Шкорпија или има силен шкорпионски аспект во картата;) Ќе ми кажеш ли што знак си?
Инаку за местењето дејтови...ако те бива и имаш талент, почнувај бизнис;)
Ја ценам добрата намера, но верувај дека можам и сама да си закажам дејт со тој што ми се свиѓа (Венера во Овен);).

Ако почнам тет-а-тет средби да закажувам дома, комшиите одма муабет ќе ми извадат, да не сум отворила салон за масажа или нешто слично, па којзнае што правам;):LOL:
Сигурно си Риба кога си загрижена што ќе речат комшиите...Јарец сум во хороскоп, подзнак заборавив или бев Девица или Јарец и не верувам дека околу 600 милиони луѓе на планетава имаат слични карактеристики на моите.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Сигурно си Риба кога си загрижена што ќе речат комшиите...Јарец сум во хороскоп, подзнак заборавив или бев Девица или Јарец и не верувам дека околу 600 милиони луѓе на планетава имаат слични карактеристики на моите.
близнак е
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Стеф, пишав веќе многу материјал гага, сандачето ми го преплавија...ти реков општо со кои знаци се сложуваш, но не мора да значи, бидејќи тоа што ти го реков е само дел од мозаикот. За права слика јас мора ЦЕЛ хороскоп да истолкувам (а тука има работа). Не постојат две исти карти, за секого посебно морам да работам.
Значи, ако сакате натална, со сите можни објаснувања за вашиот живот, кажете. Овие денови пишав едно чудо материјали џабе, ајде за атер на Кајганава. Но, навистина не е фер да ме експлоатирате:)
Good marketing wish ya the best.
Не си ресурс за да те експлатираме.Сакаме да ни гаташ малце повеќе :P
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Не бе цената си е прифатлива нема проблем, само јас мислев аматерски на форум дека се занимаваш...чисто као разонода.

Еве ти едно убоо видео плис изгледај го и ако ти љуби душа искоментирај....бај д уеј...ја и виндфакер сме јарци :vozbud:

Фала за клипчето, интересно беше:) Ок, Сонцето ви е во Јарец, но сликата е многу покомплексна.
Зa Windfucker не реков дека е Шкорпија 100% (не бев сигурна), туку дека може да има таков силен аспект.

На пример, сонцето може да ти биде во Јарец, а потоа во наталната да имаш низа огнени знаци (на пример, Лав или Стрелец). Во тој случај нема да бидеш баш типичен преставник на Јарецот, туку повеќе ќе преовладуваат огнените особини кои се косат со природата на Јарецот. Се надевам дека ме разбираш.

Што се однесува до клипов, познати ми се овие нешта и тие се пример како НЕ треба да се работи. Токму поради ова астрологијата некогаш ужива лош глас.Вакво нешто никогаш си немам дозволено да направам, етичноста и совеста не ми даваат. Имам направено натални на пријатели и познаници, и верувај дека нема две исти карти никаде на светов. Да, има измамници на кои најлесно им е од компјутер да ти ги извадат податоците и толку. Никакво релевантно ни корисно толкување, ништо.

Цена морав да пишам затоа што изминативе денови капнав од пишување, ми го преплавија сандачето овде:) А јас све гага пиши пиши, па не го бива;)
--- надополнето: 14 август 2012 во 17:06 ---
али од друга страна само јарец може да ги смири :pos:
Само Стрелец може да ме смири, никој друг:pos:
--- надополнето: 14 август 2012 во 17:14 ---
Good marketing wish ya the best.
Не си ресурс за да те експлатираме.Сакаме да ни гаташ малце повеќе :P
Стеф, моето знаење од 10 години од астролошката област е итекако ресурс;) Не сум гатачка ниту пак верувам во нив. Едини исклучок е баба Ванѓа:cuc:
А за моите способности за маркетинг не си ни свесен...али, сепак, мило ми е што ги препозна;)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Фала за клипчето, интересно беше:) Ок, Сонцето ви е во Јарец, но сликата е многу покомплексна.
Зa Windfucker не реков дека е Шкорпија 100% (не бев сигурна), туку дека може да има таков силен аспект.

На пример, сонцето може да ти биде во Јарец, а потоа во наталната да имаш низа огнени знаци (на пример, Лав или Стрелец). Во тој случај нема да бидеш баш типичен преставник на Јарецот, туку повеќе ќе преовладуваат огнените особини кои се косат со природата на Јарецот. Се надевам дека ме разбираш.

Што се однесува до клипов, познати ми се овие нешта и тие се пример како НЕ треба да се работи. Токму поради ова астрологијата некогаш ужива лош глас.Вакво нешто никогаш си немам дозволено да направам, етичноста и совеста не ми даваат. Имам направено натални на пријатели и познаници, и верувај дека нема две исти карти никаде на светов. Да, има измамници на кои најлесно им е од компјутер да ти ги извадат податоците и толку. Никакво релевантно ни корисно толкување, ништо.

Цена морав да пишам затоа што изминативе денови капнав од пишување, ми го преплавија сандачето овде:) А јас све гага пиши пиши, па не го бива;)
--- надополнето: 14 август 2012 во 17:06 ---


Само Стрелец може да ме смири, никој друг:pos:
--- надополнето: 14 август 2012 во 17:14 ---


Стеф, моето знаење од 10 години од астролошката област е итекако ресурс;) Не сум гатачка ниту пак верувам во нив. Едини исклучок е баба Ванѓа:cuc:
А за моите способности за маркетинг не си ни свесен...али, сепак, мило ми е што ги препозна;)
Јас се шалам,но чим ти е хоби астрологијата земи капитализирај го :),има многу девојки што се воодушевуваат од тоа.Јас повеќе користам психологија и сум добар слушател,гледам да најдам што е можно повеќе за нив од-колку што самите ми даваат ресурси.Некогаш користам cold reading но сега мојата интеракција со непознати луѓе трае максимум 15 мин.Ако земаш пари ти честитам и терај напред.П.С стварно имаш плави очи?
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Јас се шалам,но чим ти е хоби астрологијата земи капитализирај го :),има многу девојки што се воодушевуваат од тоа.Јас повеќе користам психологија и сум добар слушател,гледам да најдам што е можно повеќе за нив од-колку што самите ми даваат ресурси.Некогаш користам cold reading но сега мојата интеракција со непознати луѓе трае максимум 15 мин.Ако земаш пари ти честитам и терај напред.П.С стварно имаш плави очи?
Фала Близначе;) Имам намера да го капитализирам талентов;) И мило ми е што на луѓето овде многу им погодив, на права патека сум;)
Да, стварно имам плави очи....прав спиритуалист, хахахаха
Што велиш да отвориме астро-психолошка ординација? :LOL::LOL::LOL:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Фала Близначе;) Имам намера да го капитализирам талентов;) И мило ми е што на луѓето овде многу им погодив, на права патека сум;)
Да, стварно имам плави очи....прав спиритуалист, хахахаха
Што велиш да отвориме астро-психолошка ординација? :LOL::LOL::LOL:
Како татко ми,ту како јас немам плави очи :(.Бојата на очите ми е маслинеста се менува зависи од светлината.За ординацијата може зашто да не,ем парички ем задоволни.Многу луѓе денеска умираат од стрес и не знаат како да се релаксираат,па еден совет психијатарски е 1500 ден,тука кај нас тоа е како да идеш во Бардовци,во Бразил ако не идеш тоа е многу лошо :) скоро сите проблеми ги решаваат со нив.А за близнакот сега не знам со кој збориш дали лошиот или добриот тоа треба да погодиш :).П.С другар ми го викаше овој знак Еби ветар затоа што целовреме се менуваме.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Јас се шалам,но чим ти е хоби астрологијата земи капитализирај го :),има многу девојки што се воодушевуваат од тоа.Јас повеќе користам психологија и сум добар слушател,гледам да најдам што е можно повеќе за нив од-колку што самите ми даваат ресурси.Некогаш користам cold reading но сега мојата интеракција со непознати луѓе трае максимум 15 мин.Ако земаш пари ти честитам и терај напред.П.С стварно имаш плави очи?
Стеф, па шо не кажа бе? Ја се утепав по гатачки идење и само ми зимаат пари и ме мафтаат. Може ли, као за форумски другар, еден колд ридинг? Знам дека си бизи, коа ќе имаш вишак време, не е ихтиза. Ја сум одличен читател, особено на твоите постови.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Фала Близначе;) Имам намера да го капитализирам талентов;) И мило ми е што на луѓето овде многу им погодив, на права патека сум;)
Да, стварно имам плави очи....прав спиритуалист, хахахаха
Што велиш да отвориме астро-психолошка ординација? :LOL::LOL::LOL:
Плава боја на очи имаат спиритулисти?..и јас имам па ич не сум спиритуален...а зелени тоест кафени што се?
Сериозен сум!
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Стеф, па шо не кажа бе? Ја се утепав по гатачки идење и само ми зимаат пари и ме мафтаат. Може ли, као за форумски другар, еден колд ридинг? Знам дека си бизи, коа ќе имаш вишак време, не е ихтиза. Ја сум одличен читател, особено на твоите постови.
Cold reading се прави кога гледаш некој.Како се движи,каков став има,некој клучни работи за него се со цел да се поврзеш со личноста и да добиеш нивна доверба.Гатачите и сите што велат дека поседуваат некаква голема моќ го прават тоа за пари.
Ова е напредно не сум до толку.Но сепак повеќе е читање на телото од било што друго.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
.П.С стварно имаш плави очи?
Е шмекер си бе Стефе, збор да нема. Од суптилно потпрашување за интересите на девојката, преминуваш кон позаводнички прашања.

:)

Те читам и учам како...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Е шмекер си бе Стефе, збор да нема. Од суптилно потпрашување за интересите на девојката, преминуваш кон позаводнички прашања.

:)

Те читам и учам како...
Не бе, тоа не се учи...
Или се раѓаш таков или ништо..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom