Кои се најдобрите, а кои најлошите половни автомобили

Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
Ти оди прво научи што е Јапонско а што Корејско возило па после пишувај на темава.
Очигледно немаш доволно познавање за автомобилите.
Како прво Хјундаи е Корејско а не Јапонско, а како второ немој да ставаш Корејско и Јапонско возило во ист ранг.
Јапонските возила се многу поквалитетни од Корејските возила.
А за Голф доволно знам колку е „квалитетн“ и беден внатре со основната опрема.
Турбината им откажува на бензинците, основна опрема пластикарија ... бедотија.
леле исти ку* ми се ги викам жутуте, немам многу познавање околу коли те молам научи ме, VW не те тера да купиш трендлајн во понудата на возилата си ја има таа опрема и е најефтина, има луѓе на кои што не им смета базичната опрема, испитувањата на турбините за новите мотори тси покажаа дека не се баш најдобри и трошат многу, затоа пред година дена почнаа да прават нови. Друго нешто да не те интересира?
 
L

Lu

Гостин
леле исти ку* ми се ги викам жутуте
Тоа е исто како Порше, Мерцедес да ставиш во иста класа со Опел, таква е ситуацијата и помеѓу Јапонските и Корејските возила.
Има разлика од жуто до жуто.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
Тоа е исто како Порше, Мерцедес да ставиш во иста класа со Опел, таква е ситуацијата и помеѓу Јапонските и Корејските возила.
Има разлика од жуто до жуто.
Добро добро добро терај таму кај што си замислил :facepalm:
 
L

Lu

Гостин
Нормално, кога се нема доволно добар аргумент ќе се користат смајлиња од типот на :facepalm:
Како и да е, доволно отидовме оф-топик.
Во врска со темава ќе кажам дека според мене Јапонските возила се најдобар избор и за половно и за ново возило.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Ама да дадеш околу 14.000 евра за 1.2 со 85 кс со шугавиот Трендлајн пакет на опрема (читај празен внатре) треба стварно некој да има вишак пари за трошење.
За овие пари имаш citroen_c4_berlina.jpg
кој е далеку поопремен
Модел: 1.4i-16v Attraction, Опрема: (6a, abs+bas, a/c, eps, ep, rbr, cb+d, ...
Или ова малце поскапо
New C4 00.jpg

Ц4 14.790,00 од 916.980,00
5 врати МОДЕЛ: 1.4 Vti (95кс)

Кога пак би купувал нова кола без размислување би го купил ова второво


ПС:Kолку ќе лошта гољф6 со истиот мотор и исто ниво на опрема?
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
Нормално, кога се нема доволно добар аргумент ќе се користат смајлиња од типот на :facepalm:
Како и да е, доволно отидовме оф-топик.
Во врска со темава ќе кажам дека според мене Јапонските возила се најдобар избор и за половно и за ново возило.
Не дека неам добар аргумент туку ми иде да се утепам кога ке прочитам што се пишувате на форумов во случајов ти пишуваш, ни сакам ни планирам да се карам со некој, ако сакаш купи си јапонско што да ти кажам освен со срека нека е.
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:03 ---
За овие пари имаш Прегледај го приврзокот 38576
кој е далеку поопремен
Модел: 1.4i-16v Attraction, Опрема: (6a, abs+bas, a/c, eps, ep, rbr, cb+d, ...
Кога пак би купувал нова кола без размислување би го купил ова
Опрема не опрема каков сака нека е кога нешто ми се свига го плакам бе брат колку сака нека е, незнам дали си видел цитроен на 150,000км како изгледа внатре? Сакаш да ти кажам изгледа како волксваген или ауди со 350,000км а да не збориме за мерцедес или бмв.
 
L

Lu

Гостин
Не дека неам добар аргумент туку ми иде да се утепам кога ке прочитам што се пишувате на форумов во случајов ти пишуваш, ни сакам ни планирам да се карам со некој, ако сакаш купи си јапонско што да ти кажам освен со срека нека е.
Веќе си имам купено Јапонско возило, возам нов Мицубиши Лансер 1.5 со 109 кс.
А наскоро во гаража на Лансерот ќе му прави друштво уште една нова Хонда Цивик ;)



+

 
Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
Веќе си имам купено Јапонско возило, возам нов Мицубиши Лансер 1.5 со 109 кс.
А наскоро во гаража на Лансерот ќе му прави друштво уште една нова Хонда Цивик ;)
А ти затоа си ги браниш јапанците бе(ја си викам на што ли е овој) па кажи ми несакам да се препукувам со тебе :)
 
L

Lu

Гостин
А ти затоа си ги браниш јапанците бе(ја си викам на што ли е овој) па кажи ми несакам да се препукувам со тебе :)
Не бе какво препукување, само си праиме муабет, ти со твои, јас со мои аргументи ;)
А ти веројатно имаш Голф или некој друг германец штом толку многу ги браниш германските возила хахаха :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Опрема не опрема каков сака нека е кога нешто ми се свига го плакам бе брат колку сака нека е, незнам дали си видел цитроен на 150,000км како изгледа внатре? Сакаш да ти кажам изгледа како волксваген или ауди со 350,000км а да не збориме за мерцедес или бмв.
Имам Citroen xantia се користи службено локал со 350-400000 км може и повеќе бидејќи еден период не работеше километражата ама дури сега се разработува машината и внатре е како ново ако ја возат сите во фамилија.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
Не бе какво препукување, само си праиме муабет, ти со твои, јас со мои аргументи ;)
А ти веројатно имаш Голф или некој друг германец штом толку многу ги браниш германските возила хахаха :)
кај мене дома само мечка и ауди има ама од новите што да правам ниеден од фамилија фала богу невози ништо друго освен германско:cool:
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:20 ---
Имам Citroen xantia се користи службено локал со 350-400000 км може и повеќе бидејќи еден период не работеше километражата ама дури сега се разработува машината и внатре е како ново ако ја возат сите во фамилија.
алал да ти е, твојата била за у музеј бе ццццц сега се разработувала хехехех леле колку ме насмеа кој мотор ти е по ред 6ти?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
кај мене дома само мечка и ауди има ама од новите што да правам ниеден од фамилија фала богу невози ништо друго освен германско:cool:

Сигурно се од овие увезените и сте редовни муштерии во нивните овластени сервиси
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:23 ---
алал да ти е, твојата била за у музеј бе ццццц сега се разработувала хехехех леле колку ме насмеа кој мотор ти е по ред 6ти?
Моторот е оригинал фабрички
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
Сигурно се од овие увезените и сте редовни муштерии во нивните овластени сервиси
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:23 ---

не бе брат мечката е 'c' авантгард 2008, аудито е а6 2006 дизел 2,0 170кс мануел топ ми е
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:27 ---
Сигурно се од овие увезените и сте редовни муштерии во нивните овластени сервиси
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:23 ---

Моторот е оригинал фабрички
Ако е турбо дизел тие мотори се топ мегутоа хди не верувам дека ке се вози повеке од 200,000
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Германските гомна се преценети коли.. стереотипен дизајн,тврда амортизација,чести поправки.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
Германските гомна се преценети коли.. стереотипен дизајн,тврда амортизација,чести поправки.
да бе да у право си од кај знаеш, случајно да немаш голф 1 од '80 година и очекуваш да ти тера уште едно 30 години без сервиси?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom