Кое јадење (и пиење) не можете да го поднесете?

  • Креатор на темата janicka
  • Време на започнување

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Секаков вид на месо освен пилешки стек исклучиво (не копани), свинска удина или мелено месо.
За овај Божиќ не бев дома и седнувам на трпеза,осеќам гаден мирис. Прашувам шо е ова, кога почнаа да ми набројуваат "срцки, бубрежиња, бело и црно џигерче, јазик, мозок "
:facepalm:И така си останав со лебот и да си макам од шопската.

Исто и диња и пиперки не сакам да помирисам,
Од пијалоци тој швепс портокаловиот, од алкохол категорично не за вотка.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Секаков вид на месо освен пилешки стек исклучиво (не копани), свинска удина или мелено месо.
За овај Божиќ не бев дома и седнувам на трпеза,осеќам гаден мирис. Прашувам шо е ова, кога почнаа да ми набројуваат "срцки, бубрежиња, бело и црно џигерче, јазик, мозок "
:facepalm:И така си останав со лебот и да си макам од шопската.

Исто и диња и пиперки не сакам да помирисам,
Од пијалоци тој швепс портокаловиот, од алкохол категорично не за вотка.
Најубавото ц ц ц да не си вегетаријанец?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.368
Поени од реакции
3.121
Јагнешко месо, мелено купечко месо (секогаш наидувам на 'рскавица, ми се одјадува само што ќе помислам на тоа), кукурузи, јазик - мозок - срце НО ВЕЈ, швепс битер тоник...ToBeContinued..
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Млеко, јогурт, кисело млеко, павлака, урда, сирење, кашкавал, маргарин, путер, мармалад, дроб сарма.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Секаков вид на месо освен пилешки стек исклучиво (не копани), свинска удина или мелено месо.
За овај Божиќ не бев дома и седнувам на трпеза,осеќам гаден мирис. Прашувам шо е ова, кога почнаа да ми набројуваат "срцки, бубрежиња, бело и црно џигерче, јазик, мозок "
:facepalm:И така си останав со лебот и да си макам од шопската.

Исто и диња и пиперки не сакам да помирисам,
Од пијалоци тој швепс портокаловиот, од алкохол категорично не за вотка.
За месото - потполно исто. Мрзам кога треба во манџи да го спремам. И секогаш при јадење го тргам на страна. Едноставно не ми е убаво и крај. Само неколку исклучоци имам (исто стек и мелено).

Дињата некако ја пројадов. Ама месо, не верувам некогаш дека ќе.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ги читам претходните страни и се чудам како така не поднесувате основни јадења како: бурек, компир манџа, ајвар, сирење, кашкавал, зденки, лубеница, краставица, патлиџан, пудинг, јогурт? Што јадете бе, паштети и еурокрем? o_O

Јас не поднесувам лук, растителен кашкавал, мелено месо од мисирка, боранија и готово пире. Никој не поднесува пача, изгледа немаат пробано домашно направена со повеќе месо. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ги читам претходните страни и се чудам како така не поднесувате основни јадења како: бурек, компир манџа, ајвар, сирење, кашкавал, зденки, лубеница, краставица, патлиџан, пудинг, јогурт? Што јадете бе, паштети и еурокрем? o_O

Јас не поднесувам лук, растителен кашкавал, мелено месо од мисирка, боранија и готово пире. Никој не поднесува пача, изгледа немаат пробано домашно направена со повеќе месо. :D
Затоа се болни секој втор ден :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ако не јадам некој зеленчук значи дека сум педер? ХААААААААААААААААХАХХА
Па ако носење менѓуша на десно уво те прави педер за ова не ми се ни прави муабет :D :D :D :D :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
И јас ич не сум некој фан на месо, поготово во манџи кога ќе ти го лупнат, освен пилешко друго не ни јадам. Али за џигер ме чудите, многу гледам дека не го јадат, додуша зависи и какво е самото месо и како ќе го направиш, али јас пак многу го јадам.
Диња не можам да поднесам. Исто и смоква. И двете ми се некако лигави, а пак од мирисот на диња нешто ми се превртува внатре. Моиве пак се дават во неа.
Паштетите и виршлите ми се бљак.
И не сум ни фан на риби.
 
P

Patience

Гостин
Од пијалоци - боза.
Од јадења - туна паштета.
Да ти се згади животот од ова. :sick:
 

SF

Член од
4 октомври 2010
Мислења
290
Поени од реакции
142
Кога ми пројдоа детските години кога јадев само виршли и кечап пројадов се буквално. Во последните 20 години нема што не сум јадел и пробал ама ми се случило само едно јадење да го вратам. Елбасан Тава во Албанија. Овчо и јајца и кисело млеко. Овчо и јајца што е многу е многу. Да беа посебно ај некако ама во комбинација.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Virsli ne jadam mi se krevaat crevata koga ke mirisnam toa uzasot.
Zolcka od jajce ne podnesuvam isto.
Ziv patlidzan ne jadam isto. Ama go jadam vo site drugi nacini na spremanje (przen, pecen, kecap, na skara..jadam toa).
Drugo jadam se. Meso - jadam. Divi raboti - jadam. Morski zivi ne jadam samo (varemi peceni i przeni moze).
I to.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom