Кое јадење (и пиење) не можете да го поднесете?

  • Креатор на темата janicka
  • Време на започнување
J

janicka

Гостин
Бљак! Боранија никако! Спанаќот ми нема никаков вкус. Грав тешко... знаете зошто :P. Тоа пача па неможам да го смислам!
Од пиење неможам да пијам млеко (а кисело јадам), а од боза ми се повраќа....
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
ima mnogu :oops: paca,kozesko mleko.jagnesko meso,i jadenja sto nekoj eksperimentira i koga ke go vidis stvarno ne znaes sto ima vnatre....itn,itn...a od pijaloci rasol znam deka e zdrav ama smrdi na kilometri.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Zashto be nesakate mleko, cel zhivot pijam mleko i porasnav 1.92, pijte mleko za da rasnete.

Boranija nikako :evil:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
спанаќ и цвекло бљак!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Грашок, боранија, спанаќ, сите јадења со магдонос и целер. Зелка свежа (салата) и со сарма јадам, ама манџурии со зелка никако. Бљак!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
The`bItCh напиша:
спанаќ и цвекло бљак!
zemi cveklo izrendaj vo salata od zelka, isto taka vo salatata izrendaj i morkov, ke ti se zasvigja taka.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Uzasno mrazam jagula ... od mirisot mozam bolna da legnam, pacha isto ... mleko bez nekakvo kafe, kakako ili neskvik nemozam isto da pijam ... magdonos kaj da vidam go frlam na strana od tanjirot ... i mnogu ne postovam sirenja, kaskavali ... na drugo sve mu naogam kraj :lol: :P
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
mrazam supa so magdanos
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Сакам јагнешко, конкретно ја демонстрирав способноста да изедам енормни количини од истото во изминативе неколку дена. Според мене јагнешкото е едно од највкусните меса, за полезно незнам и не ни се обидувам да дознаaм:)
Спанаќот е супер ако е добро приготвен, да бидам искрен со нетрпение го очекувам кога се затекнувам во Македонија.
Пача е бљак, бозата е одлична, од Апче, фала богу или некое слично добро место, гравот е прекрасен, со исклучок на чорбестиот.
Обожавам сарми, лозова, од расол или дроб, обожавам пилешко припремено на било кој начин, сакам и грашок, боранија, од магдонос понастрана се држам.
Зелена салата,марула или карфиол со задоволство ги мљацкам, како и морковчиња, со посебен акцент млад кромид и лук, цвеклото е мерак од тегла, како и кисели краставички.
Ќофтиња, скари, па и мусака, се што е од мелено месо е прифатливо.
за поегзотичните другпат.:)

Всушност, се си има своја убавина, до мајсторот е како ќе ги приготви.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Никола напиша:
Пача е бљак, бозата е одлична, од Апче, фала богу или некое слично добро место...
Боза обожавам! Ама избегавам да купувам од Апче било што за пиење, затоа што чашите после миење воопшто не ги плакнат. Можеш да го намирисаш детергентот и да ја видиш пената. За шишињата од таму па нејќам ни да помислам од кај ги наоѓаат...

По default си купувам боза од Малага, во свои шишиња. :wink:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Acid напиша:
Никола напиша:
Пача е бљак, бозата е одлична, од Апче, фала богу или некое слично добро место...
Боза обожавам!

Девојчиња или кој било!!
Дајте рецепт за боза!!!! :D :D
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
imam recepta aj za pola sat ke ti ja napisam da ja izbaram ...nego....jagnesho obozavam i meso od jare isto taka mi e eptem vkusno....ne mozam da podnesam indiska hrana...nikako pa i meksikanskata mi e nekogash teshaka
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
RaGeAnGeL напиша:
imam recepta aj za pola sat ke ti ja napisam da ja izbaram ...nego....jagnesho obozavam i meso od jare isto taka mi e eptem vkusno....ne mozam da podnesam indiska hrana...nikako pa i meksikanskata mi e nekogash teshaka
Te sfakjam - zacinite si go pravat sfoeto...
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
RaGeAnGeL напиша:
imam recepta aj za pola sat ke ti ja napisam da ja izbaram ...nego....jagnesho obozavam i meso od jare isto taka mi e eptem vkusno....ne mozam da podnesam indiska hrana...nikako pa i meksikanskata mi e nekogash teshaka
Супер си RaGe!!
Фала ти! :wink:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
Macedalien напиша:
RaGeAnGeL напиша:
imam recepta aj za pola sat ke ti ja napisam da ja izbaram ...nego....jagnesho obozavam i meso od jare isto taka mi e eptem vkusno....ne mozam da podnesam indiska hrana...nikako pa i meksikanskata mi e nekogash teshaka
Te sfakjam - zacinite si go pravat sfoeto...
hahahahaaha da da per me kini stomak posle to zimi se posebno od indiskava hrana .....gadni zacini imaat...ali jagneshkoto e zakon....

sea mi tekna...jemenskava kujna strashno mi se sviga....kinezive gi sakam ama ne sekogash i strav mi e da jadam od niv. :lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom