Кое е вашето најголемо задоволство?

  • Креатор на темата _MACA_
  • Време на започнување

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Интересна тема, и читајќи ги постовите, а и јас тоа ќе го напишам дека обично задоволството го поврзваме со саканата личност т.е. задоволството го поврзуваме со љубовта, добро сеа да не тупам и да се прам паметен, мене задовство може да ми направи и најмала работа, на пример насмевка од личност и т.н. а најзадоволен сум кога сум со мојата сакан личност, и нема никој околу мене да ме замара
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
ufufufufu...zadovolstvo mi e koga sum sam doma i slusam muzika glasno kolku sto sakam i pijam nes vo meguvreme! potoa zadovolsvto mi e koga ke procitam/izgledam nekoj/a odli4en/na kniga/film i sl...a za ona drugot zar se prasuva??? :D:D:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Веројатно е некаде помеѓу некои сосема обични работи... сексот, утринското кафе, шприцер со добро друштво и уживањето на планина. И времето поминато со една девојка секогаш ми е задоволство... некогаш и фудбалот ми беше...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Задоволство ми е кога ќе добијам искрена и цврста прегратка,кога сум на кафе со другарките и цела вечер не можеме да престанеме да правиме муабет и никоја не може да се доискаже и пак на крај сме недоискажани:pos:,задоволство ми е кога дува ветер и ми ја дува косата,е тогаш значи сум исполнета до максимум,се осеќам најнајубаво.

Има многу такви задоволства,ако почнам сите да ги набројувам не знам каде ќе биде крајов на постот.:)
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Задоволство ми е кога сфаќам дека срањата што ги сонувам ќе ги нема наредното утро:) Поголемо олеснување од тоа нема:)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Има пуно....задоволство ми е коа сум со милото мое, коа возам точак:), коа ке помогнам на некој за нешо, коа си ја слушам музиката.....и то би било то
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
pa zavisi...ima poveke raboti koi me pravat zadovolna.....sekako toa mi zavisi i proizleguva od raspolozenieto i potrebata...nekogas mi pricinuva zadovolstvo da jadam cokolada ...:)mmmmmm
da bidam so sakanata licnost (ova najcesto):back:
ili koga uspevam vo ostvaruvanje na nekoi moi celi na bilo koe pole....
isto i setanje, druzenje, slusanje muzika......
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
уф, многу работи ме прават задоволна, како на пример, игра со кучиња добра пијанка, цигара и кафе, исполнет ден, кога се трудам да му објаснам на брат ми математика, и кога ќе ме сфати, убави прошетки, кога паѓа снег, а мене ми е топло, добра музика кога сум нерасположена итн итн.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
најголемо задоволство ми е кога некој ке ми се посвети мене и само мене...па тинтрење...мх мх...
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Задоволство ми е кога ќе направам некоја корисна работа, кога ќе ги правам луѓето кои ги сакам среќни, кога го поминувам времето со драги особи, кога постигнувам успех за нешто за кое многу сум се трудела....многу има
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
кога тоа што сум го наумил дека треба да го направам ќе го завршам како што треба,дружба со другарчињата,убаво помината вечер-пијанка,седенка ватевер
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Најголемо задоволство... Незнам зашто многу пишуваат секс... Да,тоа е задоволство,ама тоа е само физичко,може да не биде само физичко едино ако е со правата личност,ама де бегам од тема,мене најголемо задоволство ми е кога свирам,кога сум со друштво,кога сум со девојката и кога нешто по кое сум тежнеел е конечно мое!!! Не зборувам за материјално нешто...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Се мисли, после оргазмот? :)

Кафе со другарите, трач-собир со другарките. Гушкање со дечко ми. Галење со мачето, играње со кучето, дремење во раните утрински часови сама во соба, на Интернет со топло нес 3во1. Читање стварно добра книга, гледање добар филм.
Дишење воздух секој ден.

Не е само едно задоволство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom