Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ако ми каже "ne tuku filozofiraj" или нешто во тој правец. Црвен картон ведаш.
4 милиони години еволуција за да мозокот на хомо-сапиенс-сапиенс стигне до апстракција, конструкција, креативност, фантазија, рацио..........и сеа некоја да те ограничува во рамките на нејзините скромни можности. Марш бре. Додуша ми се има случено два пати пред 15-тина години ама сеуште паметам.
Чист случај е што сме живи и што имаме ваква спектакуларна можност да се изразиме вербално, да размислуваме слободно за било што, и на крај ne filozofiraj :facepalm:
За среќа тоа не го имам чуено од сопругата никогаш.
Oti, ja predupredi?

--

Interesen take bi bilo da pisuvame sto bi mozelo kaj nas da predizvika kaj drugi red flag. Malce vo sebe da videme, dosta po drugi.

Mene red flag mi se baletanki.

Blah. Igracnica.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Abe ne tuku prebirajte oti ete ke zdrma vaka nesto pojako, taka neklecnati ke si umrite. Vakva bila, takov bil, zemjotresot ne prasva :toe:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Вмровци, вакви како членот погоре со знамето, слобода, смрт кур се треси срања. ( Без навреда, ништо лично ) :)
Оние со сексистички предрасуди, мажи кои немаат ништо во животот постигнато, дремат на маса со пивото бакалско на маса, со маица синдикалка, цигарата во уста и имаат дебилно однесување спрема партнерката, мислат дека жената е створена само да готви, да пери и деца да раѓа.
Ограничени мажи кои се опсесивно љубоморни и не ја оставаат девојката раат пет минути, проверки на телефони, љубоморни испади страшно ме иритираат тие работи.
"Билдери" напумпани скакулци со стероиди.
Луѓе со пороци, тоа се подразбира, поготово конзумирање на дрога.
И навивачи на Реал :P
То е то воглавно :)
Ако ми притекни уште нешто ќе додам.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.666
Вмровци, вакви како членот погоре со знамето, слобода, смрт кур се треси срања. ( Без навреда, ништо лично ) :)
Оние со сексистички предрасуди, мажи кои немаат ништо во животот постигнато, дремат на маса со пивото бакалско на маса, со маица синдикалка, цигарата во уста и имаат дебилно однесување спрема партнерката, мислат дека жената е створена само да готви, да пери и деца да раѓа.
Ограничени мажи кои се опсесивно љубоморни и не ја оставаат девојката раат пет минути, проверки на телефони, љубоморни испади страшно ме иритираат тие работи.
"Билдери" напумпани скакулци со стероиди.
Луѓе со пороци, тоа се подразбира, поготово конзумирање на дрога.
И навивачи на Реал :P
То е то воглавно :)
Ако ми притекни уште нешто ќе додам.
речи со мали куриња и скрати го муабетот
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Вмровци, вакви како членот погоре со знамето, слобода, смрт кур се треси срања. ( Без навреда, ништо лично ) :)
Оние со сексистички предрасуди, мажи кои немаат ништо во животот постигнато, дремат на маса со пивото бакалско на маса, со маица синдикалка, цигарата во уста и имаат дебилно однесување спрема партнерката, мислат дека жената е створена само да готви, да пери и деца да раѓа.
Ограничени мажи кои се опсесивно љубоморни и не ја оставаат девојката раат пет минути, проверки на телефони, љубоморни испади страшно ме иритираат тие работи.
"Билдери" напумпани скакулци со стероиди.
Луѓе со пороци, тоа се подразбира, поготово конзумирање на дрога.
И навивачи на Реал :P
То е то воглавно :)
Ако ми притекни уште нешто ќе додам.
Уживај и ја неќам комунизам и човекови права. Сум го иживеал егалитарниот пролтератерен/либерален начин на размислување. Сепак тезата Господ, Татковината, Кралот е најдобра за општествена хегемонија. Плус жени шо има мајка да се замраат за политика исто ко шо малцинствата ич кур шо не треба да ги боли за државната политика (ако не ти се живее тука пресе ли се у матичната земја).

Се сомневам дека сакаш ко овој на почетокот од видеото наместо "напумпани скакулци со стероиди".

За ова со пороците дефинитивно ти се слагам и за почит е
Сепак
Автоматски споено мислење:

речи со мали куриња и скрати го муабетот
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.309
Поени од реакции
7.299
Ebate komunjarata.
Вистинсикиот ред флег уште од античко време :
Многу жуто имаш на овој red flag.

Башка ова е red flag за комуњарите на Заев. За мене не е ова red flag пошо не сум комуњара. Си се збунил нешто :icon_mrgr:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.867
Кога забегува со окцињата...
Ако под ова подразбираш ѕиркање по жени, а не страбизам, не се секирај ич. Безопасна работа е тоа, рефлекс обичен е во прашање, ни јаде ни пие. За пола саат прашај го да ти опише што видел, појма нема да има.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.993
Извесни морално етички аберации и слаба лична хигиена. Друго, скоро све може да помине.
Е сега, кој што подразбира под овие две ставки, тоа е друга работа.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Ако под ова подразбираш ѕиркање по жени, а не страбизам, не се секирај ич. Безопасна работа е тоа, рефлекс обичен е во прашање, ни јаде ни пие. За пола саат прашај го да ти опише што видел, појма нема да има.
Сам може, ама во мое присуство би останал без. Ќе ги види тогаш моите рефлекси
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.867
Сам може, ама во мое присуство би останал без. Ќе ги види тогаш моите рефлекси
Широките колкови или масивните цицки со кои се разминувате држејќи се заљубено за рака не прашувааат кој во чие присуство е. Исто и демонот што го копа одвнатре да се навали, да ѕирне макар за дел од секунда за чисто да види што е работата.

Прифати ги работите и поштеди си се од нервози, со тој што нема да ѕирка сигурно нема да си среќна.
Ете пушти му некој коментар, колку да не е без ич, ама без мелодрами.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom