Кодоши, подлизговци, дудлачи...

Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Газолижение само кај буџетарите.
Денеска се бараат способни луѓе.Ако знаеш да си ја тераш работата ОК,ако не,леташ ко искористена тоалетна на улица.
Така да,јас сум во приватниот сегмент :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Газолижач лесно можете да препознаете. У разговор со него он се сложува со све, све нешто клима со глава никад не е против не се конфротира со никого. Од друга страна пак ако до вчера ве фалел веќе следниот момент може да ве оцрни све зависи од тоа како му налага моментната ситуација. И секако по јазикот рапав е и подолг за нијанса отколку кај нормалниот човек и да не заборавам да споменам дека е побрз односно можат да излижат газ со таква брзина без да примети особата на кого му е лижен газот.
Е оваквите секој ден ги сретнувам пред очи, сакала - нејќела...Освен газолижачи се и тотално прорачунати и вештачки особи...
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Обично Газолижачите лишаат кога најмногу имаат потреба од помош...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Dicksuckers VS Asslickers ................. :confused:
Who is the winner and who is the best !
Прашање до газолижачите ........... што е боље да лижете туѓ г’з или да го тртите вашиот за да ви го бушат ......... или пак ви е подобро да испушите нечиј стап ! :ROFLMAO::LOL:
 
V

Vollstandig

Гостин
За да ти наиде добра инспирација,треба ептен некој да откорни јазик од анална стимулација..л...
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Не сум ни газолижач ни куропушач, премногу сум горд за да се класифицирам во оваа категорија на луѓе.. така да не ме засега темава.
Само сакам да кажам дека мотото снајди се па живеј не е измислено од газолижачите туку од луѓето кои се борат на кој било начин да го добиат тоа што го сакат- упорните.
СНАЈДИ СЕ ПА ЖИВЕЈ...јебига светот е опстанок.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
точно дека секаде ги има.. ама сепак да напишеш една онаква колумна за газолижачите мора да бил искомлексиран од нешто - некого.
секој, (и јас, па и ти) се обидува да си го олесни животот со некакви мали (подли) одлуки, кои на некого малку би им засметале..
пример еве.. нз дали си студент али еве.. имаш 50 поени на испит и ти фали 10 поени за да положиш.. нема да си побараш семинарска или дополнително да полагаш усно? (иако има луѓе и со 55 - 58 поени и се паднати)
да бидиш навреден од некои вакви одлики на некои луѓе е особина на слабите и искомплексираните луѓе, А ОЧИГЛЕДНО авторот е револтиран од некоја одлука на некого и решил таа негова состојба да си ја искажи во писмена форма и да ја објави на интернет..
А вклучително и на форумот Кајгана .. ја прочитаа неколкумина и си ја свати секој посебно па почнавте уа за нив, без да свати некој што сака да кажи авторот..
а што сакаше да каже со својата демек колумна? - апсолутно ништо... само својот ревотлт кон одредена група луѓе , група на луѓе во кои на момети спаѓаме сите, кој помалку кој повеќе...
Збориме за гзолижачи кои не се својствени само за еден општествен систем, туку ги има секаде. „Снајди се па живеј“ важи секаде без разлика на системот. Според мене гзолижачењето е слабачки обид за брзо постигнување на цел без ниту ронка пот.
 
Член од
28 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
33
Со промена на линкот на текстот изгледа ќе настане мала забуна, мене ми изгледа на саботажа ова, али ајде.
Фала за позитивните критики а и за лошите, зашто да не. Инаку темава е покомплицирана него што се чини и сака подлабока анализа. Само да направиме разлика меѓу оние што се борат за гол живот односно оние што на секаков начин се снаоѓаат и газолижачите кој преку грбот на поштениот или наивен народец се пробиваат кон врвот газејќи се пред себе. Би било добро да чуеме ако некој знае некој член на оваа асоцијација за да видиме каква е неговата импозантна кариера. Да, администрацијата , синдикатите се
преполни со газолижачи после факултетите, политичките партии од кај што од последниве две излегуваат можда највише од овој тип на креатури за некој убав ден они да не водат како што не водат и досега.
ПС. Гледам дека некој во нивните одбрани кон овој сој дури и признаваат дека они и те како постојат.
Инаку не верувам дека баш сите спаѓаат у оваа група, едноставно не се родени такви.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Со сила г’золижач/asslicker не се станува и за тоа си треба или некое генче или пак стара школа/old school(уште од мало дете така да те учат) .......... секако не за џабе рекле крушата под круша си паѓа ........ ако дедото или таткото биле куропушачи пардон газолижачи 109,5% дека и синот ќе биде таков односно ќе напредува со својот јазик !
Значи не секој е газолижач и не секој може да стане таков ............. а и помеѓу самите газолижачи си има хиерархија ............ како што убаво опиша членот кој што ја отвори темава со колумната !
П.С. Само незнам зашто насловот е променет и вметнат е зборот дудлачи .......... каква врска имаат дудлачите со газолижачите и куропушачите ........... или покрај газолижење и куропушење им даваат и бонус дудлање на органот на нивните претпоставени ............ :ROFLMAO:
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
газолижачите кој преку грбот на поштениот или наивен народец се пробиваат кон врвот газејќи се пред себе. Би било добро да чуеме ако некој знае некој член на оваа асоцијација за да видиме каква е неговата импозантна кариера. Да, администрацијата , синдикатите се
преполни со газолижачи после факултетите, политичките партии од кај што од последниве две излегуваат можда највише од овој тип на креатури за некој убав ден они да не водат како што не водат и досега.
ПС. Гледам дека некој во нивните одбрани кон овој сој дури и признаваат дека они и те како постојат.
и сега што? си се револтирал од некоја постапка на некого, си напишал некаков текст и го објави на интернет. ок. Бараш подржувачи? Бараш дискусија? Демек еве јас сум тој што прв ги примети луѓето од овој „сој“ и јас еве ги ругам, елате и вие ругајте ги.
Ако си ти подобар од тој што лиже гзови за да стаса до позиција, трудисе дупло повеќе и твојот труд ќе излезе на виделина. Капиталистичките гадови еден ден ќе го забележат твојот труд ... оти нели ќе вредиш повеќе (во долари или денари).. ако е стварно така

еве мојата фамилија се занимава со производсвен бизнис, во кој се вложува труд да се произведе нешто за да се земи пари... треба ли јас да се нервирам дека администрацијата само лежи и не работи, а зема поголем приход него ли мојата фамилија по член?
 
Член од
28 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
33
Со сила г’золижач/asslicker не се станува и за тоа си треба или некое генче или пак стара школа/old school(уште од мало дете така да те учат) .......... секако не за џабе рекле крушата под круша си паѓа ........ ако дедото или таткото биле куропушачи пардон газолижачи 109,5% дека и синот ќе биде таков односно ќе напредува со својот јазик !
Значи не секој е газолижач и не секој може да стане таков ............. а и помеѓу самите газолижачи си има хиерархија ............ како што убаво опиша членот кој што ја отвори темава со колумната !
П.С. Само незнам зашто насловот е променет и вметнат е зборот дудлачи .......... каква врска имаат дудлачите со газолижачите и куропушачите ........... или покрај газолижење и куропушење им даваат и бонус дудлање на органот на нивните претпоставени ............ :ROFLMAO:
И мене не ми е јасно зашто ја префрлиле колумната кај кодоши. Газолижачот и кодошот се две различни работи, ок признавам имаат исти принципи ама сепак не е исто. Да не стапиле у коалиција? Ако е така тогаш тешко нас. Тогаш по хитна постапка да се изгласа закон за лустрација и за газолижачите, а ако се докаже вина и да се кастрираат (тука мислам на јазикот)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
И мене не ми е јасно зашто ја префрлиле колумната кај кодоши. Газолижачот и кодошот се две различни работи, ок признавам имаат исти принципи ама сепак не е исто. Да не стапиле у коалиција? Ако е така тогаш тешко нас. Тогаш по хитна постапка да се изгласа закон за лустрација и за газолижачите, а ако се докаже вина и да се кастрираат (тука мислам на јазикот)
Да, се согласувам во целост, но имам и јас нешто да додадам околу казнувањето ........... откако ќе им се кастрира газолижачкиот орган т.е. јазикот, потоа истиот тој да им се набута одзади во чмарот ! :pos:
 
Член од
28 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
33
Да, се согласувам во целост, но имам и јас нешто да додадам околу казнувањето ........... откако ќе им се кастрира газолижачкиот орган т.е. јазикот, потоа истиот тој да им се набута одзади во чмарот ! :pos:
Која иронија би било тоа. Она со што лижеле да им се набута у она што го лижеле.
Јако нема што. Секој газолижач би размислил двапати кај го бута јазикот.
 
Член од
28 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
33
Почнаа да се препознаваат у текстов и да го цензурираат. Првиот е извесен Santijago администратор од IDIVIDI сајтот. Отидов, видов све газолижачи. Каков сајт таков администратор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom