Кога сте нервозни кој Ви е крив?

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Koa sum nervozna SITE mi se krivi.. Toa e losoto.. Znam deka e zaebano ali so da praam.. Lav u horoskop.. IZbuvnuvam odma :D.. Sekad koa sum nervozna lugevo na 20 metri od mene idat.. Si znaat inace deka ke ima piskanja i izderavanja :/ Ali za sreka do toj stepen nervozata mnogu retko mi stiga..
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Обично многу често сум нервозна но сепак знаам со кого како да се однесувам односно сум свесна. И исто така се познавам кога сум нервозна (ми играат нервите) па тешко оној кој ме чепнал. Секогаш сум знаела да се карам и најчесто излегувам во право :baeh:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Нејкам да се карам карањето за мене е најглупа работа на свет. Многу многу многу тешко мене некој да ме изнервира, ама кога ке ми пукни филмот не одговарам за моите постапки и последиците од нив (ми се има десено 2-3 пати во животот). Значи не сум некој нервозен тип и се си прифаќам cool без нервоза.
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Toj sto e so mene a najcesto JYGO
:toe:
 
T

Tetro

Гостин
Не сакам да се карам со никој и никој не ми е крив. :smir::smir::smir:
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Preeska bev mnogu nervozna i site sto bea okolu mene gi oterav kade sto ne treba, a toj so me naprai da bidam nervozna ne go oterav tamu nekade...bas mi e zal sto sekogas toj sto e okolu tebe ispagja kriv
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Порано бев понервозен од што сум сеа, но не дека сум рамнодушен на некои работи што се случуваат без моја воља.
Да имаш самоконтрола значи да владееш над сопствените животински инстинкти.
Сите ми беа криви порано, во пубертет. Но, осознаваш дека можеби за некои работи сам си придонел и во иднина гледаш да се поправиш.
Сега кога има почва да бидам нервозен гледам ја елиминирам причината возможно најбрзо, затоа што токму нервозата е и изворот на еден куп заболувања.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Па обично тој што ме изнервирал , ама не се дерам на тие околу мене

повеќе се исповедам во стилот "леле да знаеш...."
 

Jay

Член од
6 април 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
ramada напиша:
:je::je::je::je::je::je:

Ova stvarno so trening uspevalo!!!
Fala na sovet!!!:pos::pos::pos:
Ништо повели и друг пат само да не ти стане навика :)
 

B u S a V

It's clue to madness
Член од
17 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
4
Abe toj sto me iznerviral e najkriv ama ima slucai koga si nervozen i nekoj ti mrci od strana i te zivcira!!!! E togas toj e kriv i za predhodniot sto me iznerviral i na nego se isturam! A ako u meguvremeno ne se najde takov serator ondak za 15 minuti se ladam i veke sum zaboravil na se!
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Brat mi mi e kriv, i nekogas moze da popie boks
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Сите ми се криви, и по сите викам, затоа настојувам да се изолирам. Најчесто се затварам в соба и пуштам гласна музика дури да ми помини лутината.:toe:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Brat mi kako i obicno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom