Кога сте гладни...

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Vnuce напиша:
7ца и Попе ги ставаш у иста категорија со Нино ?!?! :lud: :lud: :lud:
Мене ми се сите исти зашто у ниедно не јадам, па сеа ти види...
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
Koga sum gladen legnuvam da spijam i zelbata za jadenje mi pominuva.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Кога сакам да јасдам не ми е важна цената.. важно ми е тоа што го јадам да биде добро и вкусно..
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
...a nema jadenje, mozam da utepam covek, a inace ako ima jadenje, krajno sum egoisticna i ne delam
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Koga ke mi se prijade a sum nadvor jas jadam najcesto vo Fresh,Mc Donald,Sedmica i Vegera.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
( едитирано од Д бич ) Кога сте гладни, влегувате да јадете во првата сендвичара или одите на некое од вашите омилени места? Важна ви е цената на тоа што го јадете или најважно е да се наполни стомакот?;)
Не одам во никакви сендвичари, купувам нешто од продавница. Тоа е најчесто чоколада, соленки, некаков чипс или слично. Не умирам за до толку :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
кога сум гладна а сум излезена надов си купувам тоа што ми се јаде во моментот или пак си купам чоколади за да ја спречам гладта
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...неам појма...ретко купуам бе фест фуд..неам појма заш...изгледа заш поише сакам тиа паре шо ги давам за хамбургер или француски кој сето она унутра ми го чепка тој со руке...да ги трошам на кафе..или да купим лабело или нешто слично..хммм ама коај сум мн гладна не гледам паре..бре само гледам да си го стоплим мешево мое:pipi:..а ретко се дешава тоа :wink:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Кога сум гладна јас купувам нешто благо за да ме засити , или геврек, за да ми помине кризата дури стасам дома
 
E

elence*$

Гостин
Skoro sekogaš so mene nosam čokolatčinja,ili od onie cereal snack, koi me drzat dodeka stignam do normalno jadenje:)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Најмногу сум гладен кога трчам. Кога сум изморен и после ке се најадам:vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom