Кога сте гладни...

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
( едитирано од Д бич ) Кога сте гладни, влегувате да јадете во првата сендвичара или одите на некое од вашите омилени места? Важна ви е цената на тоа што го јадете или најважно е да се наполни стомакот?;)


SLaCk напиша:
Sto e razlikata megu tie dve sum jadel i vo Burger King i vo McDonalds nekako isti mi se. A 7-ca deka gi cuvaat kompirite potopeni vo voda gi cuvaat a majonezot vo rgosan kazan...:) Moze pa toa poseben shmek vi dava:)
Е у право си за тоа :) Фала богу досеа никад не сум имала тровање (пу пу) па може затоа не пазам кај јадам. Условите се најбитни нормално, али коа сум гладна и коа ќе ми текне на вкусот на седмица хамбургер и на компирчињата прелиени со кило кечап и мајонез, зачинето со ориганце и буковец..мх мх... нема жива сила што ќе ме одврати од таму :icon_lol: Ни хигиена ни зејтини ни здравјето ништо.
А вечната дебата околу Мек или Бургер Кинг - шо знам тоа е некако индивидуално, мене ми се повкусни сендвичите у Бургер Кинг.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
MarthaGraham напиша:
Е у право си за тоа :) Фала богу досеа никад не сум имала тровање (пу пу) па може затоа не пазам кај јадам. Условите се најбитни нормално, али коа сум гладна и коа ќе ми текне на вкусот на седмица хамбургер и на компирчињата прелиени со кило кечап и мајонез, зачинето со ориганце и буковец..мх мх... нема жива сила што ќе ме одврати од таму :icon_lol: Ни хигиена ни зејтини ни здравјето ништо.
А вечната дебата околу Мек или Бургер Кинг - шо знам тоа е некако индивидуално, мене ми се повкусни сендвичите у Бургер Кинг.
Абе немој вака да збориш-сега ми се пријаде
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Da da rabota na vkus...:) Sepak za mene dva chizburgeri golem pomfrit i golema koka-kola toa mi e prv izbor, na vtoro mesto kombiniran so vrat od Pope, na treto mesto pileshki stek so kompiri vo fresh ili boom buger meni vo fresh:)

Epa da frlam malce poise pari ama mi e vkusno a za hrana ne se stegam! Na toa ako stedime... edno 150 denari mi ispaga smetka... ama najmnogu sakam da jadam domasna hrana. Najdobro e baska znam deka nema shansi da me zeznat:)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Кога сум гладна влегувам во првата сендвичара да јадам или фаќам такси и одам дома. Не ми е битна цената на тоа што го јадам доколку имам “вишак“ пари во мене..:icon_lol:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ne mi e vazna cenata koa sum gladen ama vazno mi e kade jadam 7ca ili mcdonalds u skopje nisho drugo osfen toa
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Кога сум гладен,не функционирам како што треба.Ако имам пари во мене одма купувам нешто барем да ме држи до дома или до првата сендвичара,а ако немам пари тогаш трчанката накај дома и најчесто јадам како стока и после неможам да дишам
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
хм..

хм.. чудна работа ...
јас никогаш не јадам во Fast Food рестораните освен во школскиот бидејки тие таму ми прават специјален седнвич наречен "Салатко" кој се состои од интегрално лепче и сите салати + оригано + кечап ништо повеќе додека пак ако сум во град и ми се пријаде идам во НиНо и нарачувам микро-вегетаријански сендвич кој исто така е само салати и интегрално лепче само што во НиНо додаваат чепкалики за заби во сендвичот за кога ќе јадете да ви се чистат забите :D:D:D а иначе никогаш не ме интересирало колку ќе чини тоа шо го јадам важно ми е да биде здрава исхрана!!!
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
30
Поени од реакции
1
Jas sega sum gladna

Tesko na toj so so mene koga sum gladna mozam nego da go lapnam :je: Sega bas mi se jade i odam da veceram:pos:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
кога сум гладен сигурно ми се јаде а за јадење пари не жалам
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
И кога сум гладна избирам каде и што ке јадам.Само разликата е во тоа што кога сум гладна многу сум нервозна:pishtoldz А инаку не влегувам одма во првата сендвичара туку си трпам и јадам тоа шо ми е омилено,но додека да ја стигнам цилта тешко на тој шо е со мене.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
koga mi se jade ne vlagam kade bilo iako umiram za jadenje,idam ili u king burger ili u mekdonals
ili idam kaj baba mi da mi naprai nesto za jadenje.
7ca otpaga u ovoj slucaj,tamu poretko jadam a
i baska imav trovanje od 7ca:)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Не влегувам во првата сендвичара, пошо 90% од сендвичарите кај нас се срање. Скоро секогаш одам до Попе, па макар и да сум на пола саат од него...:icon_lol:
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Кога сум гладен трчам до 7ца и се најадувам ко човек.
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Кога сум гладен (а сум на улица ,надвор) во зависност од парите јадам или у Дени(маалска сендвичара) или во Седмица или во МекДоналдс ако сум пун кешарица
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmm ja jadam u kingburger,mcdonalds,giro-manija,pope i vegera...na drugi mesta nejkam ne mi e sigurno baska vamu moes da si sednes ko coek i da se najades...nikad ne vlagam kaj stignam,sekad so taxi si idam kaj sakam ali sepak najvise sakam da kupam i doma da jadam poso se praam svinjce koa zderam :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom