Кога последен пат сум легнал пред полноќ?

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Koa ke pocnete da idete na rabota ke ve prasam...
Primer i ja go imav istiot problem ne mozejki da zaspijam pred 12.Sega kako Pepelashka...a zazvoni 12.00 ja vise sum u nesvest.Poso stanuvam u 7.00 za na rabota. Atuka e ladno i temno.Dnevna svetlina nemam videno od Nedelata,,,,

EEEEEEEEE...Zivot
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Се случува понекогаш да легнам пред 12 али у 12 да станам пак зашто не ми се спие....Додуша немам некој таков „комплекс„ да легнам што покасно од причина ќе киснам на нет и ќе замарам...ако ми се спие легнувам па ако сака и 22:00 нека е:)
Не ми е важно тоа и така спијам до 6 саати максимум
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Once Upon A Time Баш како филмот ХАХАХА
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Пред точно 4 дена легнав кај 9:30 или 10:00 ама заспав во 1:00 така да мислам дека не се важи тоа.
Ако збориме за спиење тогаш гарант беше еден ден од семестаров што помина...мислам беше една мрачна среда навечер зашо у среда искачав у 7 а дома доаѓав у 8 ама навечер и бев убиен иии ..легнав у 9 и заспав у секунда.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Последниве денови стандард си легнувам пред полноќ. Тоа е накај 16-17h, за да станам исто пред 00h. Будна сум цела вечер, па до другиот ден во исто време кога пак легнувам. Ненормална работа, нали?:nesvest:
Иначе пред тоа ... мноогу години веќе, скоро никогаш не спијам навечер. Пред 5h не легнувам, а најчесто ги спијам деновите. Кога сакам ете и сонце да видам, го практикувам тоа што го пишав прво. И да, не верувам дека има полев човек од мене, ама неможам против тоа, иако длабоко во себе верувам дека еден ден ќе се нормализирам.:podsmev:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Вчера баш:pos: Толку ме имаше лапнато уморот, во 9 и пол сакав да легнам ама која сврха ке станев во 4 сабајле и ке си го уништев денот. Така останав до 11 и некаде во 11 и пол со книгата во раце малтене заспав.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Во главно нема шанси да си легнам пред полноќ..веќе со години..Ем што не ми се спие, ем што неморам да станувам пред 8 ..плус...што од пред некоја недела оди Стар Трек на ХТВ1...нема шанси да си легнам...
Е..ама синоќа последен пат кога го порверив часовникот беше 23:50..после тоа blackout....Стар Трек ме гледале мене...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
46
Поени од реакции
0
Koa ke pocnete da idete na rabota ke ve prasam...
Primer i ja go imav istiot problem ne mozejki da zaspijam pred 12.Sega kako Pepelashka...a zazvoni 12.00 ja vise sum u nesvest.Poso stanuvam u 7.00 za na rabota. Atuka e ladno i temno.Dnevna svetlina nemam videno od Nedelata,,,,

EEEEEEEEE...Zivot
Да не работиш во тунел?:uvo:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Не памтам кога сум легнал пред 12,не спијам до 4 саат а станувам често во 8,тоа ти се вика више проблем...:pos2:
 

~~KASAP~~

God is a DJ
Член од
27 мај 2007
Мислења
824
Поени од реакции
4
Последен пат... Па да ви кажам искрено не се сеќавам :)
 

macedonian D

♥ DyNa ♥
Член од
17 јануари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
jas se sekavam ubavo:) 06.12.2007 od koa mi stavija internet doma..znaci nekade pred 1 mesec 1 nedela i 5 dena....od ponedelnik e druga pesna:S
 

Etushko! :)

блажо <3 all
Член од
24 ноември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
1
Ами вака на распуст често легнувам после полноќ(глеам филмови , вамте - тамте), а кога учиме.. 10 - 10 и 30 вкревет сум =)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
До пред 2-3 дена може има неколку месеци немав легнато пред 24:00, често знаев да заглавам до 26-27 а утрето да станам рано пред 7 часот што прилично тешко ми паѓаше на мојата психичка кондиција и концентрација, наутро на работа не можев никако да почнам да работам.

И ваквиот начин на спиење со повторуваш во континуитет долго време со што ненаспаноста ми беше хронична а спиењето заменето со “дремење“ пред компјутер.

Пред 2-3 дена легнав во 23:00 станав во 8 и се чувстував како нов. Како сум стиснал Ф5 и мозоков ми се врати пак назад во форма, и решив се ободувам да легнувам порано.

Денес се надевав дека нема да ме фати 24:00 ама форумов стално ми ги руши плановите, ама ја утре сабота што во суштина преставува ден за дооолго утринско одмарање во кревет.
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
не ми текнува ич, расустов мислам дека не ни се деси тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom